Duszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza do tworzenia Jubileuszowej Księgi Pamiątkowej

mt, Lublin, 2016-01-17

Duszpasterstwo Akademickie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II obchodzi w tym roku 70. rocznicę istnienia. - Przeżyjmy to jeszcze raz. Stwórz z nami Jubileuszową Księgę Pamiątkową Duszpasterstwa Akademickiego KUL – zachęca o. Piotr Twardecki SJ.

Prowadzone przez Ojców Jezuitów Duszpasterstwo Akademickie KUL obchodzi w tym roku 70. rocznicę istnienia. – Jubileusz jest doskonałą okazją, by stworzyć Księgę Pamiątkową. Każdy student poza ciekawymi wykładami czy stresującą sesją, zapewne pamięta przylegający do uczelnianych murów piękny kościół, który gromadził i nadal gromadzi społeczność akademicką na wspólnotowych Eucharystiach, spotkaniach modlitewnych czy adoracji Najświętszego Sakramentu – podkreśla w rozmowie z KAI o. Piotr Twardecki SJ.

Duszpasterstwo nieprzerwanie od ponad pół wieku skupia studentów pragnących pogłębiania wiedzy religijnej, rozwoju życia duchowego, a przy tym nawiązania głębokich i niezapomnianych relacji z innymi. - Nie sposób wymienić na raz duszpasterzy posługujących przez te wszystkie lata ani wspólnot, które tworzyły społeczność DA. Bez wątpienia jednak każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie – podkreśla o. Piotr. Na stałe w życie duszpasterstwa wpisały się takie wydarzenia jak sierpniowa piesza pielgrzymka z akademicką dziewiątką, kursy narzeczeńskie prowadzone metodą warsztatową, czy Msze roratnie z wyczekiwanymi przez studentów wspólnymi śniadaniami.

Jak podkreślają duszpasterze, DA zmieniało się i odpowiadało na potrzeby studentów. O tym jakie pozostawiło wspomnienia i jak wpłynęło na życie swoich wychowanków, wiedzą najlepiej oni sami. - Dlatego też zapraszamy do powędrowania myślami w dawne (lub nie tak bardzo dawne) czasy, napisania kilku zdań, odszukania starych zdjęć i podzielenia się swoją historią tworzenia Duszpasterstwa Akademickiego KUL – zachęca o. Piotr Twardecki SJ.
Swoje wspomnienia należy przesyłać na adres mailowy: 70dakul@gmail.com
w terminie do 31 stycznia 2016r.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook