Lublin: odbył się opłatek ludowców

łsz, Lublin, 2016-01-17

W Lublinie tradycjnie odbyło się styczniowe spotkanie opłatkowo-noworoczne Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Pamiętając o różniących nas poglądach politycznych nie zapominajmy wszyscy o tym, co nas jednoczy. A jednoczy nas nasza wiara i jeden chrzest - powiedział podczas spotkania abp Stanisław Budzik. Obecny był też Władysław Kosiniak-Kamysz, Waldemar Pawlak i Krzysztof Hetman.

Metropolita lubelski poprowadził wspólną modlitwę i poświęcił opłatki. Podczas przemówienia zaznaczył, że wszyscy ludzie są dziećmi Jednego Boga, co powinno być bardzo akcentowane w Roku Miłosierdzia. – My wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Ojca w niebie, zwłaszcza my wierzący musimy sobie o tym przypominać. Pamiętając o różniących nas poglądach politycznych nie zapominajmy wszyscy o tym, co nas jednoczy. A jednoczy nas nasza wiara i jeden chrzest – mówił w trwającym 1050. roku od Chrztu Polski.

Abp Budzik życzył wszystkim, aby wspólne spotkanie, śpiewanie kolęd i świętowanie pamiątki Bożego Narodzenia było wezwaniem do budowania jedności. – Niech nas ono motywuje do szukania tych dróg, na których możemy jak najlepiej służyć Bogu i człowiekowi. Odkąd Bóg stał się człowiekiem, odtąd możemy Boga spotkać w człowieku. To w człowieku możemy Mu usłużyć, pomóc, podać rękę, wskazać radośniejszą stronę życia i wlać w jego serca nadzieję na przyszłość – powiedział metropolita.

W swoim wystąpieniu Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i poseł na Sejm, zaznaczył, że recepta na Polskę jest niczym źródło strumienia, do którego trzeba iść ciągle pod prąd. – Po dobrej diagnozie, dobrej analizie przychodzi czas na przepisanie recepty na Polskę i na Polskie Stronnictwo Ludowe – powiedział prezes.

Prezes przypomniał też jakie znaczenie ma światełko betlejemskie. – Znaleźć człowieka, zbliżyć się do człowieka i odnaleźć tego człowieka. To jest to przesłanie, które pisze dziś Polskie Stronnictwo Ludowe tworząc swój program – zapewniał Kosiniak-Kamysz. Kluczem w tym działaniu jest rozpoznawanie, a nie tworzenie problemów przeciętnemu obywatelowi.

Prezes PSL wyraźnie podkreślił, że wszelką doktrynę i myśl polityczną należy budować w oparciu o wartości chrześcijańskie. - W 1050. rocznicę Chrztu Polski, w przeddzień Światowych Dni Młodzieży w naszej ojczyźnie trzeba przypomnieć Polsce i Europie na jakich wzgórzach budowała swoje wartości. Jest to grecki Akropol dający filozofię i kulturę, jest to rzymski Kapitol dający prawo i zasady i jest to jerozolimska Golgota, która dała wartości chrześcijańskie – powiedział.

Natomiast Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego podkreślił, że PSL potrafi się przyznać do błędów. – Z pewnością popełniliśmy błędy, zaniechania, ale jednocześnie trzeba powiedzieć szczerze i otwarcie, że Polskie Stronnictwo Ludowe nigdy nie posługuje się kłamstwem, nigdy nie używa półprawd, nigdy nie obiecuje tego, czego nie można zrealizować. Twardo stawiamy nasze stanowisko – powiedział europoseł.

W spotkaniu opłatkowo-noworocznym PSL wziął udział także abp Abel z Kościoła Prawosławnego, Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin, działacze PSL z całego kraju oraz wielu gości, sympatyków i mieszkańców Lublina.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook