Lublin: Akademicka Droga Krzyżowa (zapowiedź)

lsz, Lublin, 2016-03-08

Tradycyjnie już w Wielkim Poście, lubelskie duszpasterstwa akademickie zapraszają wszystkich studentów, pracowników naukowych i mieszkańców Lublina na Akademicką Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w piątek, 11 marca o godz. 18.00 przed Kościołem Akademickim KUL. Następnie Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Miasteczka Akademickiego. Organizatorzy proszą o zabranie świec lub lampionów.

Już od wielu lat w tym nabożeństwie młodym ludziom towarzyszy metropolita lubelski. W tym roku abp Stanisław Budzik już po raz piąty wyruszy na wspólną modlitwę pasyjną na ulicach Miasteczka Akademickiego UMCS.

W ubiegłym roku metropolita lubelski wyraźnie podkreślił, że zanim świat usłyszał wezwanie papieża Franciszka, żeby wychodzić na ulice z Ewangelią to w Lublinie kilkanaście razy wierni wychodzili na ulice miasta. - W tym szczególnie cztery razy, aby iść z Jezusem drogą krzyżową, aby uświadomić sobie, że do zmartwychwstania trzeba czasem przejść przez cierpienie – dodał arcybiskup.

Nadal aktualne są ubiegłoroczne słowa abp. Budzika, który wiąże nabożeństwo drogi krzyżowej z nadzieją zmartwychwstania. To zmartwychwstanie jest zasadniczym przesłaniem tego nabożeństwa. - Warto pamiętać, że jeżeli cierpienie jest niesione z Chrystusem, wtedy jest dla nas źródłem wewnętrznej siły, umocnienia – powiedział rok temu abp Budzik i wskazał, iż „ofiarując cierpienie w intencji różnych ludzi i sytuacji na świecie możemy mieć wpływ na rzeczy i na osoby, na które po ludzku nie mamy żadnego wpływu”.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook