Lublin: wielkopiątkowa „Noc Konfesjonałów”

łsz, Lublin, 2016-03-25

W Wielki Piątek, 25 marca, od godziny 21.00 do północy, w wybranych kościołach w centrum Lublina będą się odbywać czuwania modlitewne połączone ze sprawowaniem sakramentu pokuty i pojednania. Są one organizowane przede wszystkim z myślą o tych, którzy przyjeżdżają z daleka do domu na święta i którzy wcześniej nie mieli czasu na spowiedź. Z tej okazji w archikatedrze lubelskiej będzie spowiadał m.in. abp Stanisław Budzik.

W „Noc Konfesjonałów” w centrum Lublina otwarte będą następujące świątynie: archikatedra lubelska pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty przy ul. Królewskiej, bazylika pw. św. Stanisława BM (OO. Dominikanie) na Starym Mieście, kościół pw. Świętego Ducha przy Krakowskim Przedmieściu, kościół pw. Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej, kościół pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej – Pobrygidkowski przy ul. Narutowicza oraz kościół przyszpitalny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica.

Kościoły te zostaną odpowiednio oznakowane. Do dyspozycji wiernych będą też ulotki z rachunkiem sumienia, pomocne w przygotowaniu do spowiedzi. W wymienionych kościołach do dyspozycji wiernych będą ulotki z rachunkiem sumienia.

Akcja skierowana jest do wiernych Kościoła katolickiego, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili do spowiedzi wielkanocnej. Pomysłodawcy i organizatorzy akcji uważają, że okres wieczorny i nocny sprzyja skupieniu i refleksji nad własnym życiem i pozwala w spokoju i ciszy dokonać aktu skruchy i pojednania poprzez spowiedź. Z tej formy spowiedzi mogą skorzystać wszyscy chętni a szczególne zaproszenie kierowane jest do ludzi zagubionych, zniechęconych i często zaniedbujących udział w sakramentach.

Noc Konfesjonałów to przedwielkanocna akcja ewangelizacyjna, organizowana przez Kościół katolicki od 2010 roku. Pierwsza edycja akcji odbyła się w Szczecinie.

Informacje o parafiach uczestniczących w akcji są publikowane wraz z opisem i fotografią świątyni na interaktywnej mapie kościołów oraz w aplikacji mobilnej ułatwiającej dotarcie do świątyni osobom pragnącym przystąpić do sakramentu spowiedzi na stronie internetowej: www.nockonfesjonalow.pl.

Z oficjalnej strony akcji można też pobrać propozycje przygotowania do spowiedzi w postaci rachunku sumienia (tekst, mp3, pdf) w formie aplikacji na tablety i smartfony.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook