Opolska

23:19 / 15-04-2018

Bp Czaja zainaugurował jubileusz 500-lecia konsekracji sanktuarium św. Anny w Oleśnie

„Dziękujmy za wstawiennictwo św. Annie, która przez wieki promieniowała pięknym przykładem swojego owocnego życia” – powiedział bp Andrzej Czaja w kościele pw. św. Anny w Oleśnie z okazji rozpoczęcia jubileuszu 500-lecia jego konsekracji. Penitencjaria Apostolska udzieliła pielgrzymom przybywającym do sanktuarium możliwość otrzymania łaski odpustu zupełnego aż do 31 grudnia.

21:18 / 15-04-2018

Dominikanin: Kościół potrzebuje dziś dojrzałych świeckich

„Kościół dziś potrzebuje dojrzałych świeckich” – powiedział o. Tomasz Zamorski OP podczas kolejnego spotkania w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha „na Górce” w Opolu. Temat wykładu dotyczył wiary i pobożności, które prowadzą do Boga.

20:31 / 15-04-2018

Bp Czaja do osób konsekrowanych: nie bójcie się towarzyszyć ludziom zagubionym

„Nie bójcie się towarzyszyć ludziom zagubionym” – powiedział bp Andrzej Czaja podczas tzw. Emausu osób konsekrowanych. Spotkanie odbyło się u Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które prowadzą Dom Pomocy Społecznej „Magnolia” w Kopernikach.

10:32 / 13-04-2018

Bp Czaja laureatem nagrody „Diamentowa Spinka”

Bp Andrzej Czaja 12 kwietnia został laureatem nagrody „Diamentowa Spinka”. Statuetka przyznawana jest przez Nową Trybunę Opolską raz w roku dla wybitnej osobistości Opolszczyzny.

10:31 / 13-04-2018

Bp Czaja do kapłanów: towarzyszcie ludziom i pomagajcie im rozeznawać

Ważne jest, aby tak towarzyszyć i pomóc rozeznawać człowiekowi, tak aby doszedł o do przeświadczenia, że to Boże rozwiązanie – powiedział bp Andrzej Czaja w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy podczas tzw. Emausu kapłańskiego.

10:33 / 10-04-2018

Bp Stobrawa: każde życie jest święte, ponieważ jest Bożym projektem i powołaniem

Każde życie jest święte, ponieważ jest Bożym projektem i powołaniem – powiedział bp Paweł Stobrawa w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. W czasie Mszy św. kilkadziesiąt osób podjęło dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

18:55 / 09-04-2018

Bp Czaja: trzeba naszą posługę realizować z wielką radością

Trzeba naszą posługę realizować z wielką radością, bo realizujemy ją z Panem. Radosnym być kapłanem, który raduje się zwycięstwem Chrystusa, Jego bliskością – mówił bp Andrzej Czaja do księży z diecezji kaliskiej w Dniu Świętości Życia Kapłańskiego.

15:05 / 09-04-2018

Bp Czaja: bądźcie świadkami miłosierdzia Bożego w świecie

„Trzeba nam się uczyć miłosierdzia Bożego, zgłębiać jego tajemnicę i czerpać z niego, abyśmy go nie zmarnowali. Bądźcie misjonarzami, uczniami i świadkami miłosierdzia Bożego w świecie” – powiedział bp Andrzej Czaja w kościele pw. św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie. W tym tygodniu przypada 30. rocznica powstania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Marana Tha”.

19:48 / 08-04-2018

Bp Czaja poświęcił pierwszy w Polsce dom wspólnoty Fazenda da Esperança

W Niedzielę Miłosierdzia bp Andrzej Czaja poświęcił w Nysie pierwszy w Polsce dom wspólnoty Fazenda da Esperança (Ranczo Nadziei) dla uzależnionych i poszukujących sensu życia. Kandydaci mogą już zgłaszać się do ojców franciszkanów na rekuperację swojego życia poprzez przesłanie życiorysu i listu motywacyjnego.

17:23 / 08-04-2018

Bp Czaja: miłosierdzie Boże domaga się rozradowania Jezusem!

„Miłosierdzie Boże domaga się tego, byśmy się Jezusem rozradowali i w głębi serc całym życiem wołali: Pan mój i Bóg mój, Pan mój i nadzieja!” – powiedział bp Andrzej Czaja podczas homilii, wygłoszonej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Nysie.

1 2 3 69
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.