Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Opolska

17:39 / 27-05-2017

Bp Czaja: Im lepiej znamy Chrystusa, tym bardziej pragniemy Go głosić

Im lepiej znamy Chrystusa, tym bardziej pragniemy Go głosić. Im więcej z Nim rozmawiamy, tym bardziej pragniemy o Nim mówić – napisał bp Andrzej Czaja w odezwie przed święceniami kapłańskimi, które odbędą się 3 czerwca w opolskiej katedrze. W tym roku siedmiu diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu.

16:05 / 22-05-2017

Spotkanie biskupów metropolii katowickiej

W kurii metropolitalnej w Katowicach spotkali się biskupi metropolii katowickiej. Rozmawiali o bieżących sprawach duszpasterskich.

21:15 / 20-05-2017

Kard. Dziwisz: nasza modlitwa w intencji kapłanów jest nieodzowna

Nasza modlitwa w intencji kapłanów jest nieodzowna. W ten sposób możemy wspierać ich misję, by nie czuli się samotni, by z pokorą radzili sobie ze słabościami i trudnościami, by odważnie stawiali czoło wyzwaniom, wobec których stają w swojej służbie – powiedział kard. Stanisław Dziwisz na Górze św. Anny podczas pielgrzymki osób modlących się za duchownych. Diecezjalne Dzieło Modlitwy OREMUS powołał bp Andrzej Czaja 18 października 2015 roku.

19:15 / 19-05-2017

Gala wręczania nagród laureatom konkursów wiedzy religijnej i artystycznego

Wydział katechetyczny kurii diecezjalnej w Opolu nagrodził 170. zwycięzców diecezjalnego etapu olimpiady teologicznej, laureatów konkursów wiedzy religijnej, a także konkursu artystycznego. Podczas gali w auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu odbyła się również uroczystość podsumowania plebiscytu „Bohater Katechezy”.

09:10 / 07-05-2017

Bp Stobrawa wyświęcił 10 diakonów dla diecezji opolskiej

„Przyjmujecie święcenia diakonatu w roku duszpasterskim, któremu towarzyszy zawołanie «Idźcie i głoście»” – powiedział bp Paweł Stobrawa do dziesięciu diakonów podczas święceń w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. „To zaproszenie skierowane jest do wszystkich ochrzczonych, ale wy staniecie się głosicielami Ewangelii” – zaznaczył.

17:40 / 01-05-2017

Bp Czaja: praca będzie owocować, jeśli będzie służbą Bogu

„Nasza praca będzie wspaniale owocować, jeśli będzie służbą Bogu i działalnością na Bożą chwałę” – powiedział bp Andrzej Czaja podczas VI Diecezjalnego Święta Rodziny w Jemielnicy. W święto patronalne do Bractwa św. Józefa biskup przyjął 58 mężczyzn.

16:20 / 28-04-2017

Bp Czaja apeluje do księży o rozwijanie zapału misyjnego i zaangażowania

„Trzeba nieustannie rozwijać zapał misyjny i zaangażowanie” – powiedział bp Andrzej Czaja podczas tzw. „Emaus”, czyli wielkanocnego spotkania duchownych w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Opolu-Grudzicach. „Najpierw my, kapłani musimy się dogłębnie przejąć tym misyjnym nakazem Chrystusa «Idźcie i głoście»” – zaapelował.

16:20 / 28-04-2017

Opole: Msza św. i koncert charytatywny dla dzieci w Aleppo

„Ważne są odruchy serca, takie jak koncerty charytatywne i datki na potrzebujących, ale w codzienności musi być solidna praca nad sobą, która będzie zwyciężaniem w naszym życiu zła dobrem” – powiedział bp Andrzej Czaja w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Opolu podczas Mszy św. za ofiary wojen i prześladowań. Modlitwę zwieńczył charytatywny koncert akordeonisty Marcina Wyrostka wraz z zespołem Corazon.

22:14 / 25-04-2017

Pöttering: UE jest wiarygodna, jeśli godność człowieka stanowi kryterium polityki

„Unia Europejska tylko wtedy jest wiarygodną wspólnotą wartości, jeśli godność każdego człowieka jest kryterium polityki” – powiedział Hans-Gert Pöttering – były przewodniczący Parlamentu Europejskiego w Kamieniu Śląskim. Międzynarodowa konferencja pt.: „Wiara fundamentem tożsamości” została zorganizowana z okazji jubileuszu 500-lecia Reformacji.

12:45 / 24-04-2017

Kamień Śląski: Hans-Gert Pöttering będzie gościem konferencji „Wiara fundamentem tożsamości”

Hans-Gert Pöttering, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego i przewodniczący Fundacji Konrada Adenauera, będzie gościem międzynarodowej konferencji „Wiara fundamentem tożsamości”, która odbędzie się w dniach 24 do 26 kwietnia w Kamieniu Śląskim. Konferencja została zorganizowana z okazji jubileuszu 500-lecia Reformacji.

1 2 3 58
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.