Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Opolska

14:38 / 19-09-2017

Kamień Śląski: zjazd Stowarzyszenia Misjologów Polskich

W dniach od 17 do 19 września w Kamieniu Śląskim odbył się zjazd Stowarzyszenia Misjologów Polskich. Poruszony został m.in. temat ewangelizacji w kontekście ekumenizmu.

16:34 / 08-09-2017

Bp Czaja zaprasza udziału w opolskich uroczystościach odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego

„Będzie to szczególny dzień wywyższenia Jezusa w naszym mieście” – powiedział bp Andrzej Czaja podczas konferencji prasowej w kurii diecezjalnej przed odpustem ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu. 14 września opolski biskup ponowi Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa jako Pana i Króla.

20:52 / 31-08-2017

Wierni diecezji opolskiej modlili się za ks. Grzywocza

„Pełni bólu, ale też wiary w Boga, przybyliśmy w duchu przyjaźni, z nadzieją w sercu i z potrzeby serca, aby otoczyć ks. Krzysztofa swoją miłością i modlitwą” – powiedział bp Andrzej Czaja w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu, podczas Mszy świętej w intencji zaginionego w szwajcarskich Alpach ks. Krzysztofa Grzywocza. Opolski kapłan zaginął 17 sierpnia.

16:11 / 30-08-2017

Bp Pierskała do ministrantów: służcie dobrym słowem, uczciwą pracą i pobożnym pielgrzymowaniem

Chcecie służyć Chrystusowi zawsze i wszędzie, dlatego służcie Mu dobrym słowem, uczciwą pracą i pobożnym pielgrzymowaniem – powiedział bp Rudolf Pierskała na Górze św. Anny podczas pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza.

17:49 / 24-08-2017

Opole: koncert charytatywny w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci (zapowiedź)

W piątek 25 sierpnia o godz. 19.30 w katedrze opolskiej odbędzie się koncert charytatywny w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci na rzecz renowacji zabytkowej świątyni.

12:35 / 24-08-2017

Caritas zebrała 225 tys. zł na poszukiwania ks. Grzywocza

Na kontynuowanie poszukiwań zaginionego w ubiegły czwartek ks. Krzysztofa Grzywocza opolska Caritas zebrała przez trzy dni 225 tys. zł. Diecezja chce, aby akcja poszukiwawcza była prowadzona w porozumieniu z Polskim Związkiem Alpinizmu i jedną ze znanych polskich himalaistek.

15:33 / 23-08-2017

Bp Czaja zapewnia o dalszych poszukiwaniach ks. Grzywocza

„Nie możemy orzec, że ksiądz Krzysztof nie żyje, nie możemy też stwierdzić, że żyje. Stwierdzamy, że zaginął. W tej sytuacji kończy się akcja ratownicza, natomiast powstają już w kraju inicjatywy dalszych poszukiwań, które będą prowadzone dalej” – wyznał bp Andrzej Czaja dla KAI. Ks. Krzysztof Grzywocz zaginał w Alpach Szwajcarskich 17 sierpnia.

12:49 / 21-08-2017

Grodzisk k. Olesna: odpust ku czci św. Rocha

„Św. Roch potrafił przerwać pielgrzymkę do Rzymu, aby pielęgnować chorych, koił rany chorych przez swoją posługę, można powiedzieć jak pies lizał ich rany, aby ulżyć w cierpieniu” – powiedział bp Rudolf Pierskała z okazji odpustu ku czci św. Rocha w Grodzisku k. Olesna.

10:05 / 21-08-2017

Opolska Caritas zakończyła zbieranie środków na poszukiwanie ks. Grzywocza

Caritas Diecezji Opolskiej uruchomiła zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie poszukiwań zaginionego w czwartek Alpach Szwajcarskich ks. Krzysztofa Grzywocza. Zgodnie z obowiązującym w Szwajcarii prawem akcja poszukiwawcza finansowana jest ze środków prywatnych.

12:03 / 19-08-2017

W Alpach Szwajcarskich zaginął ks. Krzysztof Grzywocz

Szwajcarska policja opublikowała w piątek komunikat o zaginięciu ks. Krzysztofa Grzywocza, duchownego diecezji opolskiej. Ks. Grzywocz to ceniony rekolekcjonista, kierownik duchowy, terapeuta i autor.

1 2 3 62
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.