Opolska

13:30 / 19-01-2018

Bp Czaja: gościnność to sprawdzian dojrzałości wiary chrześcijańskiej

„Gościnność to sprawdzian dojrzałości wiary chrześcijańskiej, a także bardzo konkretny wyraz miłości bliźniego, a przez to i miłości Boga” – powiedział bp Andrzej Czaja podczas Mszy św. w kościele św. Sebastiana w Opolu. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa zaczerpnięte z Księgi Wyjścia 15,1–21: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”.

16:12 / 18-01-2018

Diecezja opolska: Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan (zapowiedź)

Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który odbędzie się w dniach 18-25 stycznia są słowa zaczerpnięte z Księgi Wyjścia 15,1–21: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Karaibów. W diecezji opolskiej z tej okazji przygotowano cały szereg nabożeństw i spotkań poświęconych sprawie jedności chrześcijan.

10:04 / 23-11-2017

Kard. Kurt Koch: misja i ekumenia należą do tożsamości wiary chrześcijańskiej

„Misja i ekumenia nierozłącznie są ze sobą powiązane i należą do tożsamości wiary chrześcijańskiej” – powiedział kard. Kurt Koch podczas drugiego dnia sympozjum ekumenicznego. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan był gościem honorowym międzynarodowej konferencji „Misyjność Kościoła – ekumenizm – tożsamość wyznaniowa”, która odbyła się w dniach 21-22 listopada w Kamieniu Śląskim i w Opolu.

22:11 / 22-11-2017

Abp Nossol: dialog ekumeniczny najdynamiczniejszym ruchem pacyfistycznym XX wieku

„Chrześcijański dialog międzywyznaniowy był w XX wieku najdynamiczniejszym ruchem pacyfistycznym. My, wszyscy chrześcijanie, potrzebujemy jeszcze więcej katolickiej szerokości i długości, ewangelickiej głębi słowa Bożego oraz prawosławnej dynamiki Pneumy” – powiedział abp prof. Alfons Nossol podczas międzynarodowej konferencji ekumenicznej. Sympozjum „Misyjność Kościoła – ekumenizm – tożsamość wyznaniowa” odbyło się w dniach 21-22 listopada w Kamieniu Śląskim i w Opolu.

17:48 / 22-11-2017

Kard. Kurt Koch: ekumenia służy uwiarygodnieniu posłannictwa Kościoła

Ekumenia nie jest celem samym w sobie, ale służy uwiarygodnieniu tego, co mówił Pan. Służy także uwiarygodnieniu posłannictwa Kościoła, ponieważ nie może ono być inne niż właśnie to Chrystusowe – powiedział kard. prof. Kurt Koch podczas pobytu w Polsce. Przewodniczący Papieskiej Rady dla Popierania Jedności Chrześcijan jest gościem honorowym międzynarodowej konferencji „Misyjność Kościoła – ekumenizm – tożsamość wyznaniowa”, która odbywa się w dniach 21-22 listopada w Kamieniu Śląskim i w Opolu.

17:19 / 21-11-2017

Kamień Śląski: Obradowała Komisja ds. Dialogu między Polską Radą Ekumeniczną a Konferencją Episkopatu Polski

Obchody 500-lecia Reformacji, stan przygotowań do najbliższego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz ekumeniczny wymiar obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – były głównymi tematami obrad Komisji ds. Dialogu między Polską Radą Ekumeniczną a Konferencją Episkopatu Polski, 20 listopada w Kamieniu Śląskim. Szczególnym gościem był kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

16:43 / 20-11-2017

Kamień Śląski: kard. Kurt Koch gościem honorowym konferencji ekumenicznej

Przewodniczący Papieskiej Rady dla Popierania Jedności Chrześcijan kard. prof. Kurt Koch weźmie udział w międzynarodowej konferencji nt. „Misyjność Kościoła – ekumenizm – tożsamość wyznaniowa”, która odbędzie się w dniach 21-22 listopada w Kamieniu Śląskim i Opolu. Podczas sympozjum zostanie uhonorowany abp Alfons Nossol.

09:39 / 20-10-2017

Zmieniać wrogów w przyjaciół – rozmowa z abp. Alfonsem Nossolem

Dialog to język macierzysty ludzkości. Pozwala wrogów zamieniać w przeciwników a przeciwników w przyjaciół – przekonuje w rozmowie z KAI abp Alfons Nossol. Tłumaczy też, że wiara właściwie żyje przez świadectwo, a Pan Bóg nie potrzebuje klakierów i fanów tylko świadków. Emerytowany biskup opolski mówi też o dyskusjach wokół adhortacji „Amoris laetitia” i migracji muzułmanów do Europy. Odnosi się też do kwestii niemieckich reparacji wojennych.

16:32 / 11-10-2017

Opole: Msza inaugurująca nowy rok akademicki 2017/2018

Rozwijajmy się bardzo harmonijnie, bo wtedy rzeczywiście będziemy mogli coś dojrzałego dać naszemu środowisku, społeczeństwu, państwu i Kościołowi – życzył bp Jan Kopiec wszystkim pracownikom i studentom opolskich uczelni podczas Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku akademickiego w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu.

17:03 / 10-10-2017

Opole: 25 lat temu otwarto pierwszą Stację Opieki Caritas

Stacja Opieki Caritas na terenie diecezji opolskiej opiekuje się rocznie 13 tys. pacjentów. Otworzono ją dokładnie 25 lat temu – 10 październiak 1992 roku. Opolskie Caritas współpracuje z samorządami lokalnymi województwa opolskiego i częściowo śląskiego, a także z NFZ w Opolu i Katowicach.

1 2 3 63
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.