Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Opolska

15:24 / 24-07-2017

Kamień Śląski: sesja plenarna Rzymskokatolicko-Luterańskiej Komisji ds. Dialogu Teologicznego

„Przez ostatnie 50 lat mieliśmy możliwość spojrzenia na siebie w nowym świetle jedności, przyjaźni i wzajemnego szacunku. Mamy nadzieję na głębszą jedność” – powiedział bp William Kenney z rzymskokatolickiej archidiecezji Birmingham w Wielkiej Brytanii, który jako członek Rzymskokatolicko-Luterańskiej Komisji ds. Dialogu Teologicznego pracuje nad ostateczną wersją dokumentu pt.: „Chrzest i wzrastanie we wspólnocie”. Sesja plenarna komisji obraduje w dniach 18-25 lipca w Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w Kamieniu Śląskim.

12:51 / 22-07-2017

Odbyło się XXI Święto Młodzieży – „Masz talent!”

Pod hasłem: „Masz talent!” na Górze św. Anny odbyło się Święto Młodzieży, w którym uczestniczyło około 550 osób. Wśród zaproszonych gości był m.in. Darek Malejonek, Mateusz Banaszkiewicz z Kabaretu Młodych Panów i pisarka Małgorzata Nawrocka. Ogólnopolskie spotkanie młodzieży organizowane przez franciszkanów prowincji św. Jadwigi odbyło się po raz dwudziesty pierwszy.

10:47 / 20-07-2017

Bp Czaja do policjantów: jesteście naszymi aniołami stróżami!

Wy jesteście naszymi widzialnymi aniołami stróżami! – powiedział bp Andrzej Czaja podczas uroczystości Wojewódzkiego Święta Policji w kościele pw. św. Mikołaja w Krapkowicach. W tym roku przypada 98. rocznica powstania Policji Państwowej.

10:35 / 19-07-2017

Kamień Śląski: sesja plenarna Luterańsko-Katolickiej Komisji ds. Jedności o chrzcie św.

Chrzest i wypływające z tego sakramentu elementy eklezjalne, które łączą katolików i luteranów to główny temat sesji plenarnej Luterańsko-Katolickiej Komisji ds. Jedności, która obraduje w dniach 18-25 lipca w Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w Kamieniu Śląskim.

12:59 / 17-07-2017

Góra św. Anny: XXI Święto Młodzieży

Na Górze św. Anny pod hasłem: „Masz talent!” rozpoczyna się XXI Święto Młodzieży. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. muzyk Darek Malejonek, Mateusz Banaszkiewicz z Kabaretu Młodych Panów i pisarka Małgorzata Nawrocka. Ogólnopolskie spotkanie młodzieży zorganizowane przez franciszkanów prowincji św. Jadwigi potrwa do 22 lipca.

09:39 / 17-07-2017

Abp Skworc zapewnia o wsparciu poszkodowanych przez trąbę powietrzną na Opolszczyźnie

– Głęboko współczujemy wszystkim, którzy ucierpieli w wyniku trąby powietrznej, która 7 lipca przeszła nad miejscowością Landzmierz w parafii Cisek – pisze metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w związku z kataklizmem, który nawiedził diecezję opolską. Duchowny zapewnił również o modlitwie oraz przekazał pomoc materialną.

13:00 / 16-07-2017

Caritas wspiera miejscowości dotknięte trąbą powietrzną

Specjalną zbiórkę na rzecz ofiar trąby powietrznej w diecezji opolskiej uruchomiła Caritas Polska. Organizacja przekazała dotąd ofiarom kataklizmu 50 tys. zł.

11:04 / 12-07-2017

Potrzebna pomoc dla ofiar trąby powietrznej w Landzmierzu

„Z bólem przyjęliśmy informacje o kataklizmie, który ostatnio nawiedził naszą diecezję, a mógł dosięgnąć każdego z nas. Głęboko współczujemy osobom, które ucierpiały w wyniku trąby powietrznej, która 7 lipca przeszła nad miejscowością Landzmierz w parafii Cisek” – napisał bp Andrzej Czaja w specjalnym apelu, w którym prosi o modlitwę i pomoc. Zbiórka do puszek przed kościołami dla ofiar anomalii pogodowych odbędzie się w niedzielę 23 lipca.

15:00 / 01-07-2017

S. Cristina w Opolu: trzeba mieć odwagę i iść naprzód!

„Jest w nas ogień, któremu czasem nie pozwalamy zapłonąć. Trzeba mieć odwagę, aby zaakceptować to, co nas spotyka i iść na przód!” – powiedziała s. Cristina Scuccia na koncercie charytatywnym w Opolu. Laureatka The Voice of Italy 2 opowiedziała o swoim powołaniu i zachęcała młodych, aby nie bali się marzyć i kochać. Głównym sponsorem koncertu charytatywnego jest firma ECO (Energetyka Cieplna Opolszczyzny), która wspiera dzieło odnowy katedry opolskiej i opłaciła gażę artystów.

18:29 / 30-06-2017

S. Cristina w Opolu: moje powołanie zaczęło się na scenie

„Moje powołanie zaczęło się na scenie. To śpiew sprawił, że na nowo przybliżyłam się do wiary i Boga. Gdy odbywałam nowicjat w Brazylii, ten mój śpiew się oczyścił, przestał być sceniczny, a zaczął mówić o sprawach istotnych” – wyznała s. Cristina podczas konferencji prasowej w Opolu. Zwyciężczyni konkursu The Voice of Italy 2 zaśpiewa dziś wieczorem na koncercie charytatywnym na rzecz opolskiej katedry.

1 2 3 60
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.