Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

09:06 / 15-10-2017

List bp. Guzdka z okazji 75. rocznicy śmierci bł. ks. Władysława Miegonia

„75. rocznica śmierci bł. ks. kmdr. ppor. Władysława Miegonia jest okazją, aby przypomnieć, że Bóg wciąż zaprasza nas wszystkich do świętości. W każdym czasie i w każdej sytuacji jest ona możliwa do osiągnięcia pod warunkiem wierności Bogu i Kościołowi, Ojczyźnie i każdemu człowiekowi, nawet za cenę odrzucenia, prześladowania i męczeństwa” – napisał w liście z okazji 75. rocznicy śmierci błogosławionego biskup polowy Józef Guzdek, który jest dziś odczytywany dziś w kościołach garnizonowych i kaplicach w całym kraju.

13:28 / 12-10-2017

Warszawa: odsłonięto tablicę upamiętniającą Polaków ratujących Żydów

Polaków ratujących Żydów uczczono dziś, w 75. rocznicę powstania Rady Pomocy Żydom („Żegota”) Mszą św. w katedrze polowej Wojska Polskiego. Eucharystii przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek. Po Mszy w Kaplicy Pamięci odsłonięta została pamiątkowa tablica.

18:26 / 09-10-2017

Afganistan: „Różaniec do granic” w bazie w Bagram

W ogólnopolską akcję „Różaniec do Granic” włączyli się w sobotę polscy i amerykańscy żołnierze, pełniący służbę w Afganistanie. O godz. 16.30 czasu lokalnego zgromadzili się w kaplicy w Bagram na wspólnej modlitwie różańcowej w intencji pokoju na świecie.

21:29 / 05-10-2017

Bp Guzdek sprawował Mszę św. w intencji żołnierzy i pracowników 1 Bazy Lotnictwa Transportowego

Biskup polowy Józef Guzdek przewodniczył w katedrze polowej Mszy św. w intencji żołnierzy i pracowników 1 Bazy Lotnictwa Transportowego (1BLTr) w przeddzień święta jednostki. Po zakończeniu Eucharystii żołnierze i pracownicy bazy uczcili pamięć poległych lotników, składając kwiaty i znicze przed pod śmigłem znajdującym przy wejściu do katedry polowej.

20:42 / 05-10-2017

Afganistan: w bazie Bagram poświęcono obraz Jezusa Miłosiernego

W bazie wojskowej w Bagram w Afganistanie odbyła się uroczystość poświęcenia obrazu Jezusa Miłosiernego. Obraz ten został namalowany na desce przez żołnierza VI Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego RSM (Resolute Support Mission) Afganistan st. chor. sztab. Waldemara Chmielowskiego. Poświęcenia obrazu dla kaplicy wojskowej dokonał kapelan VI Zmiany PKW RSM ks. por. Krzysztof Ziobro. Dziś obchodzone jest wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej, dzięki której upowszechniło się orędzie o Bożym Miłosierdziu.

16:56 / 04-10-2017

Rembertów: Msza św. na inaugurację roku akademickiego w Akademii Sztuki Wojennej

W kościele garnizonowym pw. św. Rafała Kalinowskiego w Rembertowie odprawiona została Msza św. z okazji inauguracji roku akademickiego w Akademii Sztuki Wojennej. Eucharystii przewodniczył biskup polowy WP Józef Guzdek. Po zakończeniu Mszy odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego z udziałem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

20:48 / 02-10-2017

Warszawa: Msza św. przed inauguracją nowego roku akademickiego w WAT

Wieczorną Mszą św. w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej zainaugurowali rok akademicki kadra naukowa, pracownicy i podchorążowie oraz studenci Wojskowej Akademii Technicznej (WAT). Eucharystii przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek. W homilii podkreślał, że w procesie kształcenia ważna jest dążenie do prawdy i wewnętrzna wolność przekazujących wiedzę wykładowców.

17:10 / 27-09-2017

78. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

Mszą św. w katedrze polowej zainaugurowano obchody 78. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego (PPP). Eucharystii przewodniczył ks. ppłk Mariusz Tołwiński – proboszcz katedry polowej. W homilii dziękował kombatantom za podjęcie trudu tworzenia podziemnych struktur politycznych i wojskowych, które były fenomenem na skalę świata.

13:57 / 23-09-2017

Warszawa: pogrzeb gen. bryg. Alfonsa Maćkowiaka

Mszą św. żałobną w katedrze polowej WP rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe gen. bryg. Alfonsa Wiktora Maćkowiaka, cichociemnego, żołnierza 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Stanisława Sosabowskiego. Zmarłego żegnali członkowie rodziny, przyjaciele, kombatanci, przedstawiciele władz państwowych oraz wojska. Po liturgii urna z prochami generała została złożona w kwaterze żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

16:08 / 18-09-2017

Warszawa: bp Guzdek na młodzieżowym apelu pamięci w 78. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę

Pod pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie na warszawskim Muranowie odbył się z udziałem młodzieży szkolnej apel upamiętniający 78. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W apelu uczestniczył bp Józef Guzdek, który poprowadził modlitwę w intencji ofiar sowieckich zbrodni.

1 2 3 107
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.