Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

17:31 / 19-06-2018

Warszawa: Msza św. dla żołnierzy i pracowników Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Biskup polowy Józef Guzdek przewodniczył Mszy św. w katedrze polowej w intencji żołnierzy i pracowników Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych (DG RSZ). – W swoim sumieniu dokonajmy oceny jakości naszego życia i podejmowanej służby – zachęcał w homilii. W czwartek w siedzibie DG RSZ odbędą się główne obchody święta.

18:44 / 16-06-2018

Zainaugurowano działalność stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich

W dniu 16 czerwca br. w katedrze polowej WP w Warszawie, miała miejsce inauguracja działalności stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich.

11:57 / 15-06-2018

Warszawa: Msza św. żałobna w intencji Barbary Wachowicz–Napiórkowskiej

Biskup Antoni Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej przewodniczył w archikatedrze św. Jana Chrzciciela Mszy św. żałobnej w intencji śp. Barbary Wachowicz–Napiórkowskiej, pisarki, publicystki, harcerki, honorowej obywatelki m.in. Warszawy i Drohiczyna. O godz. 13 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędą się uroczystości pogrzebowe Barbary Wachowicz–Napiórkowskiej.

13:47 / 14-06-2018

Bp Guzdek do żandarmów: bądźcie ludźmi o prawych sumieniach

Żandarmeria nade wszystko potrzebuje ludzi o prawych sumieniach – podkreślał w katedrze polowej WP bp Józef Guzdek, który przewodniczył Mszy św. w intencji żołnierzy Żandarmerii Wojskowej (ŻW). Wczoraj żandarmi obchodzili swoje święto, dziś modlili się w intencji swojej formacji oraz poległych i zmarłych kolegów.

19:16 / 12-06-2018

Prezydent do funkcjonariuszy SOP: Niech Pan Bóg ma Was w swojej opiece

Po raz pierwszy swoje święto obchodziła powołana 1 lutego 2018 r. w miejsce BOR Służba Ochrony Państwa. W uroczystościach na dziedzińcu Belwederu wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda, który dziękował funkcjonariuszom SOP za służbę Polsce. Podczas uroczystości wręczony i poświęcony został sztandar formacji.

10:34 / 12-06-2018

Msza św. na inaugurację święta Służby Ochrony Państwa

Aby dobrze wypełniać powierzone wam zadania, trzeba najpierw zrozumieć, że państwo jest wielkim dobrem – przekonywał funkcjonariuszy i pracowników Służby Ochrony Państwa (SOP) biskup polowy Józef Guzdek, podczas Mszy św., którą sprawował dziś w intencji formacji. W przeddzień święta SOP funkcjonariusze i pracownicy zgromadzili się w katedrze polowej na wspólnej modlitwie. Jutro na dziedzińcu Belwederu […]

13:18 / 11-06-2018

Warszawa: Msza św. na inaugurację święta Służby Ochrony Państwa

Aby dobrze wypełniać powierzone wam zadania, trzeba najpierw zrozumieć, że państwo jest wielkim dobrem – przekonywał funkcjonariuszy i pracowników Służby Ochrony Państwa (SOP) biskup polowy Józef Guzdek, podczas Mszy św., którą sprawował dziś w intencji formacji. W przeddzień święta SOP funkcjonariusze i pracownicy zgromadzili się w katedrze polowej na wspólnej modlitwie. Jutro na dziedzińcu Belwederu z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbędą się główne uroczystości święta SOP, podczas których funkcjonariusze otrzymają sztandar.

10:45 / 10-06-2018

Charków: bp Guzdek przewodniczył Mszy św. na Polskim Cmentarzu Wojennym

Biskup polowy Józef Guzdek przewodniczył Mszy św. na Polskim Cmentarzu Wojennym w Charkowie–Piatichatkach. – Stojąc nad grobami pomordowanych musimy zapytać samych siebie, czy jesteśmy wierni? Czy wierność jest naszym drugim imieniem? – pytał bp Guzdek. Cmentarz w Charkowie jest jednym z czterech tzw. cmentarzy katyńskich, na których złożone są szczątki polskich oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy służb mundurowych zamordowanych przez NKWD w 1940 r. 17 czerwca minie 18. rocznica otwarcia i poświęcenia nekropolii.

15:08 / 04-06-2018

Kosowo: dowódca PKW KFOR odznaczony Medalem bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W związku ze zbliżającym się zakończeniem służby przez żołnierzy XXXVII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie w czasie porannego rozprowadzenia na placu bazy CMLT (Kosowo) została odczytana decyzja biskupa polowego Józefa Guzdka o odznaczeniu dowódcy PKW ppłk Artura Wiatrowskiego Medalem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W imieniu ordynariusza polowego wyróżnionego oficera odznaczeniem udekorował kapelan PKW KFOR ks. ppor. Błażej Woszczek.

09:55 / 01-06-2018

Kosowo: uroczystości Bożego Ciała w bazie kontyngentu

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa polscy żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie oraz policjanci z Jednostki Specjalnej Polskiej Policji misji EULEX, pełniący służbę w Kosowie uczestniczyli we Mszy św. oraz procesji na terenie bazy Camp Marechal De Lattre De Tassigny. Oprócz Polaków w nabożeństwach wzięli udział żołnierze z armii węgierskiej.

1 2 3 114
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.