Kosowo: odprawa kapelanów KFOR w Camp Film City

kos, ordynariat.pl, Kosowo, 2016-02-18

W Dowództwie Międzynarodowych Sił Pokojowych NATO w Kosowie (KFOR), w bazie Film City odbyło się spotkanie kapelanów wszystkich kontyngentów i wyznań, którzy biorą udział w misji.

Jak poinformował Ordynariat Polowy organizatorem odprawy był włoski kapelan Don Giovanni Caggianese. W spotkaniu udział wzięli kapelani ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Portugalii, Węgier, Włoch, Austrii oraz Polski. Celem odprawy było omówienie spraw bieżących oraz powitanie i wzajemna prezentacja nowych kapelanów.

Spotkanie rozpoczęło się w sali odpraw Dowództwa KFOR w Camp Film City, gdzie omówiono sprawy organizacyjne dotyczące współpracy pomiędzy kapelanami oraz sposób wykorzystania obiektów sakralnych w poszczególnych bazach. Jednym z omawianych tematów było przygotowanie do świąt Wielkanocnych, a także zaplanowanie wspólnych nabożeństw w okresie Wielkiego Postu. W trakcie spotkania każdy z kapelanów miał czas, aby przedstawić swój zakres działania, miejsca gdzie sprawuje posługę oraz wnioski z pobytu w Kosowie.

Po spotkaniu księża udali się do kaplicy, gdzie odprawiona została Msza św., której przewodniczył Don Fausto Amantea, katolicki kapelan z Włoch.

Spotkanie zakończył wspólny posiłek z gen. dyw. Gugliermo Luigi Migliettą, dowódcą KFOR, który podziękował kapelanom za pracę, jaką wkładają na rzecz wszystkich żołnierzy.

Spotkania kapelanów wojskowych w Kosowie odbywają się cyklicznie. Poprzednie odbyło się we wrześniu ubiegłego roku w Camp Bondsteel. Od listopada posługę kapelana wśród polskich żołnierzy pełni ks. por. Maciej Kalinowski.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook