Bp Guzdek: Żołnierze Niezłomni są legendą narodu walczącego o prawdę, honor i wolność

kos, Warszawa, 2016-02-26

„Obchodząc 1 marca br. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” otoczmy modlitwą naszych Bohaterów” – zachęca w przesłaniu skierowanym do wiernych ordynariatu polowego biskup polowy Józef Guzdek. W opublikowanym na stronie internetowym liście biskup Guzdek podkreśla, że Żołnierze Niezłomni - męczennicy nadziei, „są legendą narodu walczącego o prawdę, honor i wolność, a my jesteśmy ich spadkobiercami”.

Biskup polowy przypomniał, że wielu z tych, którzy walczyli o Niepodległą straciło życie i do dziś spoczywa w bezimiennych dołach śmierci. Podkreślił, że „w kontekście odzyskiwanej prawdy o mrocznym czasie komunistycznego terroru w powojennej Polsce coraz bardziej doceniamy zbrojny opór antykomunistycznego podziemia”. - Dopiero dziś, po wielu latach zmowy milczenia a nawet zaprogramowanego kłamstwa, odzyskują imiona, pamięć i szacunek w naszym narodzie. Byli wierni, choć na upadek imperium zła trzeba było czekać wiele lat - napisał.

Biskup Guzdek zachęca, aby odprawiane Msze św. 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz zapalone znicze, nierzadko na symbolicznych mogiłach i w miejscach kaźni, były wyrazem naszej pamięci oraz wdzięczności. „W czasach komunistycznego terroru, Żołnierze Niezłomni organizując opór przeciwko ludowej władzy, przypominali, że wolność Ojczyzny jest wartością bezcenną. W jej obronie nie należy żałować krwi, a jeśli zajdzie taka potrzeba, trzeba poświęcić swoje życie”.

Zachęcił też, aby „przykład ich heroicznej miłości do Ojczyzny był wezwaniem do kształtowania patriotycznych postaw. Pamiętajmy, że wolność jest wielkim darem, jest nam dana i zarazem zadana”.

Całość przesłania można przeczytać na stronie internetowej Ordynariatu Polowego. Będzie też on odczytywany na Mszach świętych w kościołach i kaplicach garnizonowych w całym kraju.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook