Katedra polowa: Msza w intencji żołnierzy i pracowników 10. Warszawskiego Pułku Samochodowego

kos, Warszawa, 2016-03-11

Mszą św. sprawowaną przez biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka zainaugurowali obchody swego święta żołnierze i pracownicy 10. Warszawskiego Pułku Samochodowego im. Stefana Starzyńskiego (10WPSam). W homilii bp Guzdek podkreślał, że święto Pułku jest okazją do dostrzeżenia i docenienia wszystkich, którzy pracują na rzecz dobra jednostki. 10WPSam pełni zadania transportowe w stołecznym garnizonie.

Przed rozpoczęciem Eucharystii przy ołtarzu stanął poczet sztandarowy 10WPSam. Liturgię słowa przygotowali żołnierze jednostki.

W homilii bp Guzdek wyraził wdzięczność kadrze kierowniczej, żołnierzom, kierowcom i obsłudze technicznej oraz administracyjnej jednostki za ich służbę na rzecz stołecznego garnizonu i centralnych instytucji wojskowych. Podkreślił, że znaczna część zadań realizowanych przez żołnierzy i pracowników Pułku nie jest widoczna tym, którzy na co dzień korzystają z transportu realizowanego przez jednostkę. – Trzeba widzieć te dwie strony, trzeba widzieć całość. Niech to dzisiejsze Święto 10 WPSam. pozwoli nam dostrzec wszystkich, którzy przyczyniają się do sukcesu jednostki – powiedział.

Życzył, aby kończący się Wielki Post był czasem wewnętrznej odnowy i spojrzenia do księgi własnego życia. Nawiązując do ewangelicznego obrazu budowania domu na skale, zachęcił, aby żołnierze i pracownicy 10WPSam. starali się kierować prawdą i uczciwością, stanowiącymi najlepszy fundament życia oraz aby swym postępowaniem potwierdzali wiarę w te wartości.

Mszę św. z bp. Guzdkiem koncelebrowali kapelani ordynariatu polowego: ks. płk BOR Krzysztof Wylężek, były kapelan Pułku, ks. ppłk Piotr Majka, proboszcz katedry oraz ks. ppor. Marek Okoń, kapelan Pułku.

W Eucharystii uczestniczyła kadra dowódcza jednostki na czele z dowódcą, płk. Tomaszem Dominikowskim, oficerowie, podoficerowie i żołnierze oraz pracownicy wojska.

Po południu na terenie 10WPSam odbyła się uroczysta zbiórka z okazji święta jednostki.

10. Warszawski Pułk Samochodowy im. Stefana Starzyńskiego jest jednostką logistyczną, przeznaczoną do realizacji zadań transportowych na rzecz instytucji centralnych MON, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i Dowództwa Garnizonu Warszawa. Dowództwo, sztab i pododdziały jednostki stacjonują w Warszawie i rozlokowane są w kompleksie koszarowym przy ulicy 29 Listopada. W strukturze pułku znajdują się pododdziały transportowe, diagnostyczno-remontowe oraz specjalistyczne przeznaczone do zabezpieczenia funkcjonowania i ochrony macierzystej jednostki.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook