Biskup polowy: apel o modlitwę za zmarłych i poszkodowanych w zamachach w Brukseli

ks. zk / lk, Warszawa, 2016-03-23

Apel o modlitwę za zmarłych i poszkodowanych we wczorajszych zamachach w Brukseli wystosował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. "Dla wielu osób Wielki Wtorek 22 marca stał się Wielkim Piątkiem, dniem bólu i żałoby. Wszystkich, którzy zginęli polecamy miłosiernemu Bogu. Modlimy się także za rannych, aby jak najszybciej mogli wrócić do swoich rodzin" - napisał ordynariusz wojskowy.

Poniżej pełny tekst apelu bp. Józefa Guzdka:

Apel Biskupa Polowego o modlitwę za zmarłych i poszkodowanych podczas zamachu bombowego w Brukseli

Ordynariat Polowy solidaryzuje się z ofiarami zamachów bombowych w Brukseli. Dla wielu osób Wielki Wtorek 22 marca br. stał się Wielkim Piątkiem, dniem bólu i żałoby. Wszystkich, którzy zginęli polecamy miłosiernemu Bogu. Modlimy się także za rannych, aby jak najszybciej mogli wrócić do swoich rodzin.

W sposób szczególny dotknęła nas wiadomość o naszych rodakach, którzy zostali poszkodowali podczas tych tragicznych wydarzeń. Pośród nich jest są dwaj funkcjonariusze Służby Celnej. Powierzamy ich Bogu w ufnej modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej.

W Wielki Czwartek, podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, w katedrze polowej, o godz. 18.00 będę się modlił w ich intencji. Proszę, aby księża kapelani w tym dniu polecili Bogu tragicznie zmarłych i prosili o powrót do zdrowia dla poszkodowanych w wyniku tego barbarzyńskiego zamachu.

Pamiętajmy o słowach św. Jana Pawła II, które wypowiedział we Fryburgu: „Nie buduje się jutra ludzkości w nienawiści, przemocy, jakimkolwiek ucisku. Nie buduje się jutra ludzkości na tryumfie indywidualnego lub zbiorowego egoizmu. Nie da się zbudować jutra ludzkości na fałszywej koncepcji wolności, która nie szanuje wolności innych” (13 czerwca 1984 r.).

Wszystkim łączącym się w modlitwie za zmarłych i poszkodowanym podczas zamachu w Brukseli udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

bp Józef Guzdek
Biskup Polowy Wojska Polskiego
Delegat Episkopatu ds. duszpasterstwa Służby Celnej

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook