Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Pelplińska

12:03 / 01-03-2017

Bp Kasyna: tylko wiara w Zmartwychwstanie nadaje sens posypaniu głów popiołem

– Tylko wtedy ma sens pochylenie głowy naszej przed popiołem, jeżeli w sercu i w duszy naszej obecna jest żywa wiara w Zmartwychwstanie – powiedział biskup pelpliński Ryszard Kasyna podczas porannej Mszy św. w Środę Popielcową 1 marca.

15:09 / 06-01-2017

Bp Kasyna: dzielenie człowieka na wymiar religijny i świecki to swoista schizofrenia

Nie dzielmy człowieka na dwa wymiary: religijny i świecki, bo taka postawa byłaby „swoistą schizofrenią” – apelował w uroczystość Objawienia Pańskiego biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Podczas Mszy św. w bazylice katedralnej przypomniał, że Mędrcy byli otwarci na przyjęcie prawdy, umysł ich był otwarty na szukanie.

11:23 / 25-12-2016

Bp Kasyna: nie bogactwa i władza, ale Bóg i człowiek rodzą miłość

W wypełnionej wiernymi bazylice katedralnej w Pelplinie biskup Ryszard Kasyna powiedział, że „bogactwa tego świata, stanowiska, władza nie rodzą miłości, tylko Bóg i człowiek, który ma serce”.

09:19 / 15-12-2016

Bp Wiesław Śmigiel dla KAI: Papież Franciszek intryguje, mobilizuje i pobudza

– Kościół w Polsce, wbrew pozorom ma z czego się nawracać – mówi KAI bp Wiesław Śmigiel, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej i członek Komisji Duszpasterstwa KEP. Biskup podkreśla pilną potrzebę "nawrócenia duszpasterskiego", do którego wzywa Franciszek, ostrzegając, że "jeśli Polska prześpi czas nowej ewangelizacji, to może się okazać, że za kilka, może kilkanaście lat spotka nas los podobny do Kościoła w niektórych krajach Zachodniej Europy".

12:08 / 20-11-2016

„Wieczór chwały” w pelplińskiej katedrze dla uczczenia Chrystusa Króla i Pana

Na zakończenie Roku Miłosierdzia i z okazji Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana 19 listopada odbył się bazylice katedralnej w Pelplinie „Wieczór chwały”.

13:18 / 18-11-2016

Pelplin: koncert dziękczynny za Rok Miłosierdzia i Jubileusz Chrztu

W sobotę, 19 listopada 2016 roku, o godz. 19.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się „Wieczór Chwały” – koncert dziękczynny na zakończenie jubileuszowego Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski. Niecodzienne spotkanie muzyczno – modlitewne przygotował wokalno – instrumentalny zespół ewangelizacyjny „Na cały Głos”, który od pięciu lat działa przy Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej „Radiu Głos”.

13:04 / 13-11-2016

Bp Kasyna: potęgi Bożego Miłosierdzia nikt nie jest w stanie zamknąć

Podczas uroczystej Mszy św. w bazylice katedralnej w Pelplinie 13 listopada biskup Ryszard Kasyna powiedział, że „potęga Bożego Miłosierdzia jest tak olbrzymia, iż nikt i nic nie jest w stanie jej zamknąć”.
Na wstępie, koncelebrowanej między innymi z biskupem pomocniczym Wiesławem Śmiglem, Mszy św. biskup pelpliński podkreślił, że liturgia dzisiejsza w Pelplinie zamyka obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w diecezji oraz łączy się z Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

14:36 / 29-10-2016

Bp Kasyna: bierzmowany ma zrozumieć, że Chrystus ma propozycję na jego życie

W ramach XVII Pelplińskich Spotkań Duszpasterskich 29 października mówiono o sakramencie bierzmowania. W podsumowaniu bp Ryszard Kasyna powiedział, że bierzmowany ma zrozumieć, że „Jezus Chrystus ma propozycję na jego życie”.

17:41 / 22-10-2016

Bp Kasyna: Kościół potrzebuje Akcji Katolickiej żywej, silnej i pięknej

W Pelplinie 22 października świętowano 20-lecie Stowarzyszenia Akcji Katolickiej Diecezji Pelplińskiej. Mszy św. w kaplicy Collegium Marianum przewodniczył biskup Ryszard Kasyna, który stwierdził, że „Kościół potrzebuje Akcji Katolickiej żywej, silnej i pięknej”.

14:56 / 20-10-2016

Pelplin: 14 nowych alumnów

Jeżeli chce się służyć Bogu i ludziom, to dzisiaj nie wystarczy być poprawnym, trzeba być często heroicznym – powiedział biskup pelpliński, Ryszard Kasyna 20 października, podczas inauguracji nowego roku akademickiego w pelplińskim seminarium duchownym.

1 2 3 49
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.