Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Pelplińska

16:10 / 28-05-2017

Prymas Polski: Maryja uczy nas cierpliwości i słuchania

Maryja uczy nas cierpliwości i słuchania, gdy prosimy o radę – powiedział prymas Polski abp. Wojciech Polak w Wielu w diecezji pelplińskiej, gdzie 28 maja odbyły się uroczystości koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia z tamtejszego Sanktuarium Kalwaryjskiego.

18:22 / 13-05-2017

Święte Dzieci z Fatimy patronami szkoły w Gogolewie

Święte Dzieci w Fatimy zostały patronami Publicznej Szkoły Podstawowej w Gogolewie w województwie pomorskim. Podczas uroczystości biskup Wiesław Śmigiel mówił, że „objawienia fatimskie to spotkanie Nieba z Ziemią, to dialog Nieba z Ziemią oraz Maryi z dziećmi”. Hiacynta i Franciszek Marto, dwoje spośród trójki dzieci, którym w 1917 r. w Fatimie objawiła się Matka Boża, zostali tam dziś kanonizowani przez papieża Franciszka.

14:50 / 06-05-2017

Abp Mokrzycki: z Janem Pawłem II codziennie odprawialiśmy majowe nabożeństwo

W maju, zawsze po kolacji, wychodziliśmy na taras, gdzie była kaplica Matki Bożej Fatimskiej i tam śpiewaliśmy majowe nabożeństwo – powiedział o św. Janie Pawle II abp Mieczysław Mokrzycki wprowadzając 6 maja relikwie Papieża do kościoła św. Katarzyny w Starogardzie Gdańskim w diecezji pelplińskiej.

14:38 / 29-04-2017

Abp Muszyński: kapłan nigdy nie jest niepotrzebny

„Piękno życia kapłańskiego polega na tym, że nikt z kapłanów nigdy nie jest niepotrzebny” – powiedział abp Henryk Muszyński podczas Mszy św. sprawowanej 29 kwietnia w bazylice katedralnej w Pelplinie z okazji jubileuszu 60-lecia święceń kapłańskich.

14:57 / 13-04-2017

Bp Kasyna: bez miłości do kapłaństwa kapłan staje się przebierańcem w szatach liturgicznych

Podczas Mszy św. Krzyżma w bazylice katedralnej w Pelplinie biskup pelpliński Ryszard Kasyna zauważył, jeżeli kapłan „pierwotnej miłości nie odnawia w sobie pozostaną tylko zewnętrzne szaty liturgiczne, które będą świadczyć o kapłańskich czynnościach”.

18:22 / 09-04-2017

Kościerzyn: 4 tys. młodzieży na obchodach ŚDM w diecezji pelplińskiej

Na diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie przybyli młodzi z diecezji pelplińskiej. Przewodniczący uroczystościom biskup pelpliński Ryszard Kasyna podkreślił, że cierpienie i śmierć „w sposób absolutnie pewny” potwierdzają miłość.

13:25 / 08-04-2017

Bp Kasyna: modlitwą i życzliwością brońcie waszych kapłanów

Modlitwą i życzliwością brońcie waszych kapłanów. Brońcie ich swoją modlitwą i okazywaną życzliwością przed zwątpieniem i słabością – napisał do swoich diecezjan biskup pelpliński Ryszard Kasyna w Liście Pasterskim na Niedzielę Palmową zachęcając do wspierania kapłanów posługujących na terenie diecezji.

14:31 / 07-04-2017

Płock: XV Międzynarodowy Festiwal „Płockie Dni Muzyki Chóralnej” (zapowiedź)

XV Międzynarodowy Festiwal „Płockie Dni Muzyki Chóralnej” rozpocznie się 9 kwietnia w Płocku. Pierwszy z koncertów odbędzie się w bazylice katedralnej płockiej, z udziałem Lwowskiego Państwowego Akademickiego Chóru Męskiego „Dudaryk” z Ukrainy. Przedsięwzięciu patronuje bp Piotr Libera.

09:32 / 01-04-2017

Prawie 2 tysiące osób na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Dziemian

Z Dziemian na Kaszubach wyruszyła 31 marca Ekstremalna Droga Krzyżowa. Żegnając blisko 2 tysiące uczestników nabożeństwa bp Ryszard Kasyna stwierdził: „jesteśmy Panu Bogu potrzebni jako świadkowie, którzy nie pozwalają zapomnieć o Chrystusie braciom i siostrom inaczej myślącym”.

12:03 / 01-03-2017

Bp Kasyna: tylko wiara w Zmartwychwstanie nadaje sens posypaniu głów popiołem

– Tylko wtedy ma sens pochylenie głowy naszej przed popiołem, jeżeli w sercu i w duszy naszej obecna jest żywa wiara w Zmartwychwstanie – powiedział biskup pelpliński Ryszard Kasyna podczas porannej Mszy św. w Środę Popielcową 1 marca.

1 2 3 50
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.