Pelplińska

18:51 / 11-03-2018

Prymas Polski w Chojnicach: świątynia to nie muzeum pamięci o przeszłości

W 25. rocznicę wyniesienia kościoła p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach do godności bazyliki mniejszej , abp Wojciech Polak stwierdził, że świątynia „nie jest muzeum pamięci o przeszłości, ale jest miejscem, gdzie przyjmujemy i dzielimy nowe życie”.

20:43 / 05-03-2018

Pelplin: obrady dyrektorów muzeów kościelnych

Dyrektorzy muzeów diecezjalnych oraz innych instytucji kościelnych zajmujących się zabytkami sztuki sakralnej spotkali się 5 marca w Pelplinie.

19:57 / 24-02-2018

Miłość ojczyzny tematem IV Areopagu Pelplińskiego

Miłość Ojczyzny – to temat IV Areopagu Pelplińskiego, na który złożyły się konferencje i wykłady z udziałem ekspertów. Całodniową konferencję w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie rozpoczął bp Ryszard Kasyna.

21:40 / 23-02-2018

Diecezja pelplińska wspomaga budowę kościoła w Zambii

Dzieło Misyjne Diecezji Pelplińskiej pod patronatem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny organizuje w niedzielę 25 lutego zbiórkę ofiar na rzecz budowy kościoła św. Jana Pawła II w Zambii. W zambijskiej Lusace od 25 lat pracuje kapłan diecezji pelplińskiej ks. Krzysztof Mróz. Od kilkunastu lat wspiera go drugi kapłan z diecezji pelplińskiej ks. Maciej Oparka.

11:22 / 17-02-2018

Węgiel dla ofiar ubiegłorocznej nawałnicy

W Brusach w diecezji pelplińskiej odbyło się w piątek symboliczne przekazanie stu ton węgla ofiarom sierpniowej nawałnicy na Pomorzu. To efekt zbiórki przeprowadzonej przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Opał pozwoli ponad 320 osobom w cieple przeżyć zimę. Ofiary sierpniowej nawałnicy nadal zmagają się z jej skutkami.

10:52 / 14-02-2018

Bp Kasyna w Popielec: zapraszam do modlitwy i postu za Ojczyznę

Podczas koncelebrowanej Mszy św. w bazylice katedralnej w Pelplinie w Środę Popielcową biskup Ryszard Kasyna zachęcał do modlitwy za Polskę: „Zapraszam do modlitwy i postu w intencji Ojczyzny i naszej przyszłości”.

17:52 / 12-02-2018

Bp Kasyna z okazji Dnia Chorego: wiara jest najcenniejszym darem

Z okazji Światowego Dnia Chorego w poniedziałek 12 lutego biskup pelpliński Ryszard Kasyna sprawował Mszę św. w Sanktuarium Królowej Rodzin w Kościerzynie. W homilii podkreślił, że „wiara jest darem najcenniejszym, gdyż między innymi nadaje sens i kierunek każdej ludzkiej egzystencji”.

16:06 / 02-02-2018

Bp Kasyna do osób konsekrowanych: każdego dnia przynoście do świątyni swój trud i miłość

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna w bazylice katedralnej w Pelplinie 2 lutego sprawował Mszę św. w intencji osób konsekrowanych, które zachęcał do trwania na modlitwie w świątyni i dzielenia się radością ze swego powołania.
W homilii biskup pelpliński mówił m.in. o obecności Chrystusa w świątyni oraz współczesnym ludzkim postawom, które cechuje zapatrzenie się w dobra materialne przy jednoczesnym „zagubieniu drogi do świątyni”.

20:46 / 25-01-2018

Bp Kasyna: tydzień ekumeniczny daje szansę poznania duchowego bogactwa

Z okazji obchodów tygodnia ekumenicznego biskup pelpliński Ryszard Kasyna sprawował w święto Nawrócenia św. Pawła liturgię w pelplińskiej katedrze. W homilii hierarcha zwrócił uwagę, że jest to czas uprzywilejowanym i daje „szansę poznania duchowego bogactwa” innych wyznawców Chrystusa.

16:14 / 09-12-2017

Pelplin: modlitwa dziękczynna za posługę biskupa Wiesława Śmigla

Podczas uroczystej Mszy św. w bazylice katedralnej w Pelplinie diecezja pelplińska dziękowała dziś za posługę kapłańską i biskupią swojemu dotychczasowemu biskupowi pomocniczemu Wiesławowi Śmiglowi, który wczoraj kanonicznie objął kierowanie diecezją toruńską. W homilii bp Śmigiel stwierdził: „jeżeli wybierzemy drogi, które daje nam Bóg przez swoich przełożonych, to drogi te są błogosławione”.

1 2 3 52
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.