Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Pelplińska

17:53 / 17-09-2017

Bp Kasyna na dożynkach: sens ludzkiej pracy nie wyczerpuje się w zdobywaniu dóbr

„Sens ludzkiej pracy nie wyczerpuje się jedynie w zdobywaniu dóbr i wzbogacaniu się”, powiedział dziś biskup pelpliński Ryszard Kasyna podczas Diecezjalnych Dożynek w Lubaniu koło Kościerzyny. Przypomniał o potrzebie dzielenia się zdobytymi dobrami z potrzebującymi.

18:21 / 10-09-2017

Bp Kasyna: dialog z Bogiem ma być przeniknięty nie trwogą, ale miłością

Podczas dorocznych uroczystości odpustowych w najstarszym na Pomorzu Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie, 10 września biskup pelpliński Ryszard Kasyna apelował o dialog w rodzinach. Fundamentem jest dialog z Bogiem, który „ma być przeniknięty nie trwogą czy obowiązkiem, ale przede wszystkim miłością”.

14:32 / 09-09-2017

Pelplin: ogólnopolskie spotkanie Oazy Rodzin

Sobota jest drugim dniem podsumowania rocznej pracy Domowego Kościoła, który działa w strukturach Ruchu Światło-Życie. Do Pelplina zjechało około dwustu uczestników – są to pary rejonowe i diecezjalne z całej Polski. Obecny jest moderator generalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek oraz moderator krajowy Domowego Kościoła ks. Tomasz Opaliński oraz ponad dwudziestu księży z całej Polski. Spotkanie prowadzi para krajowa Katarzyna i Paweł Maciejewscy.

13:39 / 21-08-2017

Chojnice: Rycerze Kolumba apelują o pomoc ofiarom nawałnic

Rycerze Kolumba z Parafialnego Okrągłego Stołu w Chojnicach apelują o pomoc w usuwaniu skutków nawałnic, które w nocy z 11 na 12 sierpnia spowodowały zniszczenia w powiecie chojnickim. „Na chwilę obecną wsparcie finansowe będzie najszybszą forma pomocy, a Rycerze Kolumba z Chojnic będą mogli te środki przekazać tam, gdzie będą one najbardziej potrzebne” – apelują.

15:18 / 20-08-2017

Chojnice: prymas Polski na 150-leciu obecności Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej

W Chojnicach 20 sierpnia świętowano 150-lecie obecności Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Z tej okazji prymas Polski powiedział, że „siostrę powinno poznawać się po świetle, które jest w niej i którym ubogaca całe otoczenie”.

15:19 / 18-08-2017

Caritas pomaga poszkodowanym w diecezji pelplińskiej

Pelplińska Caritas pomaga poszkodowanym w nawałnicy, która przed tygodniem nawiedziła Pomorze. Zniszczenia dotknęły ponad 2 tysiące rodzin, spośród których 18 ciągle pozbawionych jest dachu nad głową.

10:03 / 17-08-2017

Kościół solidarny z poszkodowanymi w nawałnicach

– Obserwujemy wielki zryw solidarności – mówi w rozmowie z KAI ks. Janusz Chyła, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach, która jak wiele innych włączyła się w pomoc ofiarom żywiołu, który w ubiegłym tygodniu nawiedził Polskę. Proboszczowie parafii diecezji pelplińskiej, której mieszkańcy ponieśli najdotkliwsze straty, starają się pomagać i koordynować pomoc, korzystają przy tym nie tylko z tradycyjnych sposobów komunikacji, ale także z mediów społecznościowych.

09:24 / 14-08-2017

Gniew: zakończył się największy w Polsce festiwal muzyki gospel

Wielkim koncertem finałowym, inspirowanym Światowymi Dniami Młodzieży, 13 sierpnia zakończył się w Gniewie XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel 2017.

14:09 / 11-08-2017

Gniew: największy w Polsce festiwal muzyki gospel w tym roku inspirowany ŚDM

Inspirowany Światowymi Dniami Młodzieży koncert „Credo in Misericordiam Dei” pod kierunkiem Adama Sztaby, z udziałem m.in. Krzysztofa Iwaneczki, Olgi Szomańskiej i Wayna Ellingtona, a także występy Natalii Kukulskiej i Mieczysława Szcześniaka – to część programu XXI edycji Festiwalu Muzyki Gospel, który od dziś do niedzieli odbywa się w Gniewie.

15:07 / 02-08-2017

Bp Kasyna do pielgrzymów: pielgrzymka pozwala odkryć Jezusa jako skarb

Czas pielgrzymki jest zawsze okazją, aby na nowo odkryć skarb, którym jest Jezus Chrystus – przypomniał bp Ryszard Kasyna, który 2 sierpnia sprawował w Świeciu nad Wisłą Mszę św. dla pielgrzymów podążających na Jasną Górę.

1 2 3 50
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.