Pelplińska

17 stycznia 2019 | 17:23

Pielgrzymi z Pomorza i Kujaw w Panamie

Większość pielgrzymów z regionu, przygotowujących się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, dotarła we wtorek, 15 stycznia, do lokalnych parafii diecezji Chitre i Penonome. Spędzą tam kilka dni przed spotkaniem z papieżem.

09 stycznia 2019 | 11:06

Najważniejsza jest głębia wiary

Jako duszpasterz, ale też człowiek, który zajmuje się na co dzień teologią, nie przywiązywałbym nadmiernej wagi do statystyk – zarówno optymistycznych, jak i pesymistycznych – powiedział KAI ks. Janusz Chyła, proboszcz parafii w Chojnicach, znany duszpasterz, aktywny i popularny w mediach społecznościowych. Skomentował on dane Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego o wzroście w 2017 r. liczby dominicantes o 1,6 proc. – z 36,7 do 38,3 (w liczbach bezwzględnych o 500 tys.) oraz comunicantes o 1 proc. – z 16 do 17.

06 stycznia 2019 | 11:38

Noworoczne spotkanie wolontariuszy Caritas diecezji pelplińskiej

„Życie człowieka nabiera właśnie sensu i piękna, gdy człowiek żyje we wspólnocie” – powiedział 5 stycznia biskup pelpliński Ryszard Kasyna do zebranych w Pelplinie wolontariuszy parafialnych i szkolnych kół Caritas.

23 grudnia 2018 | 14:57

Bp Kasyna zachęca do pojednania

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego biskup pelpliński Ryszard Kasyna zachęca, by czas ten był „budowaniem więzów rodzinnych oraz pogłębianiem wzajemnych międzyludzkich i przyjacielskich relacji” a także przebaczeniem i pojednaniem w Ojczyźnie.

21 grudnia 2018 | 06:30

Pierwszy polski Atlas Biblijny

Na rynku księgarskim ukazał się pierwszy Atlas Biblijny opracowany przez polskich autorów. To niezwykle dzieło z zakresu edytorstwa i biblistyki wydane zostało w koedycji Instytutu Geodezji i Kartografii z Warszawy z Wydawnictwem Bernardinum z Pelplina.

09 grudnia 2018 | 20:48

25 lat pierwszego w Polsce parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi

Uroczysta Msza św. w kościele św. Michała Archanioła w Skarszewach była głównym punktem srebrnego jubileuszu pierwszego w Polsce parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi. Przez 25 lat oddali oni 3659 litrów bezcennego płynu.

02 grudnia 2018 | 17:13

Pelplin: Weekend skupienia dla młodzieży męskiej

W Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie od 30 listopada do 2 grudnia odbył się weekend skupienia dla młodzieży męskiej.

30 listopada 2018 | 16:45

Komunikat w sprawie parafii Gowidlino

Rzecznik biskupa pelplińskiego opublikował komunikat w sprawie parafii Gowidlino. O nadużyciach dotyczących pochówków informowały media. Proboszcz parafii “został pouczony, żeby kierując się w posłudze duszpasterskiej normami Prawa Kanonicznego, Statutami Diecezji Pelplińskiej oraz prawem zwyczajowym, z większą empatią postępował wobec parafian, nie zapominając też o Bożym Miłosierdziu”.

24 listopada 2018 | 18:03

Pelplin: Konferencja o ks. prof. J. St. Pasierbie

W Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie 24 listopada odbyła się konferencja popularnonaukowa „Janusz St. Pasierb – twórca kultury i nauki Pomorza, Polski i Europy”.

12 listopada 2018 | 08:48

Musical „Przebudzenie” wykonano w Pelplinie

Centralnym wydarzeniem kulturalnym w Pelplinie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był wystawiony w niedzielę 11 listopada musical „Przebudzenie” wykonany przez czterdziestoosobowy zespół „Na cały głos”.

1 2 3 56
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.