Pelplińska

17:33 / 16-09-2018

Bp Kasyna: prawdziwe życie to służenie innym

Dożynki diecezji pelplińskiej odbyły się 16 września w Lubaniu koło Kościerzyny. W homilii biskup pelpliński Ryszard Kasyna zauważył, że „prawdziwe życie nie polega na gromadzeniu skarbów jedynie dla siebie, ale na służeniu innym tym, co mamy”.

16:28 / 01-09-2018

Bp Kasyna: Polakowi nigdy nie przeszkadzało zestawienie ołtarza z parlamentem

„Polakowi nigdy nie przeszkadzało zestawienie ołtarza z parlamentem, przysięgi z powołaniem się na Pana Boga, biura czy sali szpitalnej z wiszącym w nich krzyżem. (…) Polak nigdy nie widział sprzeczności między katechizmem a salą szkolną” – powiedział biskup pelpliński Ryszard Kasyna do zgromadzonych 1 września w bazylice katedralnej w Pelplinie katechetów z całej diecezji.

14:15 / 02-08-2018

Bp Kasyna do pielgrzymów: z Maryją pragniemy być wolni

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna 2 sierpnia w Świeciu nad Wisłą sprawował Mszę św. dla pielgrzymów podążających na Jasną Górę. W homilii zachęcał, by pielgrzymi „radością, życzliwością, wyrozumiałością, ofiarnością i modlitwą” świadczyli o Bogu wobec świata.

17:43 / 22-07-2018

Bp Kasyna do Kaszubów: niech nasze człowieczeństwo będzie na wzór Najświętszej Maryi Panny

„Trzeba, aby nasze człowieczeństwo było na wzór Najświętszej Maryi Panny” – mówił 22 lipca biskup pelpliński Ryszard Kasyna do 20 tysięcy pielgrzymów zebranych w Sanktuarium Maryjnym w Sianowie koło Kartuz.
W Sianowie czczona jest od wieków Maryja jako Królowa Kaszub. Podczas uroczystej Mszy św., która zgromadziła rzesze wiernych, w tym tysiące pieszych pielgrzymów, homilię wygłosił biskup Ryszard Kasyna.

14:23 / 02-07-2018

Letnie koncerty organowe w Chojnicach

Już po raz 5 w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Chojnicach odbędą się letnie koncerty organowe. W lipcu i sierpniu będzie można posłuchać artystów z Bydgoszczy oraz Trójmiasta, którzy zagrają nie tylko na organach, ale też fletach irlandzkich i dudach szkockich.

18:24 / 22-06-2018

Pelplin: święcenia 11 diakonów

Biskup Ryszard Kasyna udzielił dziś święceń diakonatu 11 akolitom. Podczas mszy w bazylice katedralnej w Pelpninie apelował: “Nie żałujcie w diakonacie, w tej drodze do kapłaństwa, ani serca, ani rozumu dla służby Ewangelii, dla służby Eucharystii”.

09:48 / 17-06-2018

Pelplin: kolejna edycja młodzieżowego spotkania “Przystań wolności”

„Człowiek, który jest wierny Bogu, zachowuje również wierność drugiemu człowiekowi” – mówił bp Ryszard Kasyna do młodzieży diecezji pelplińskiej, zebranej na dorocznym spotkaniu młodych “Przystań wolności”.

16:46 / 19-05-2018

Diecezja pelplińska: ośmiu nowych księży

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił 19 maja święceń prezbiteratu 8 diakonom. Życzył im: „Idźcie z miłością wierną i ofiarną do końca”. Liturgia święceń odbyła się w bazylice katedralnej w Pelplinie.

18:05 / 13-05-2018

Tysiące pielgrzymów na uroczystościach kalwaryjskich we Wielu

Z okazji dorocznego odpustu Wniebowstąpienia Pańskiego na Kalwarię we Wielu w diecezji pelplińskiej przybyły tysiące pielgrzymów. Podczas sumy odpustowej 13 maja biskup Ryszard Kasyna podkreślił, że „życie każdego chrześcijanina jest wspólną drogą z Chrystusem ku Ojcu”.

07:55 / 08-05-2018

Prezydent: modlitwa jest ważnym elementem życia

Podczas wizyty w Pelplinie 7 maja prezydent RP Andrzej Duda udzielił wywiadu diecezjalnemu Radiu Głos, w którym mówił o roli wiary i rodziny w jego życiu.

1 2 3 54
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.