Bp Kasyna do Caritas: gesty miłosierdzia przypominają, że Bóg jest Miłością

ks. is, Pelplin, 2016-01-09

O gestach miłosierdzia, które „przypominają, że Bóg jest Miłością” mówił 9 stycznia biskup pelpliński Ryszard Kasyna podczas dorocznego spotkania pracowników i wolontariuszy skupionych przy Caritas Diecezji Pelplińskiej. Noworoczne spotkanie w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie zgromadziło kilkaset osób.

Prezentując działalność instytucji charytatywnej ks. kan. dr Grzegorz Weiss stwierdził, że „ponieważ zło jest bardziej krzykliwe, należy o dobru stale przypominać”. Dyrektor diecezjalnej Caritas poinformował, że w 2015 roku na terenie diecezji Caritas zebrała prawie 80 tysięcy kg artykułów spożywczych. Zaangażowało się w to 750 wolontariuszy z parafialnych i szkolnych kół Caritas. W ramach jałmużny wielkopostnej rozprowadzono 57 tysięcy skarbonek wielkopostnych. Z pozyskanych środków między innymi pomoc otrzymała placówka Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej na Białorusi oraz uchodźcy z Ukrainy przebywający w Rybakach.

Liczna i stała pomoc dla rodzin i dzieci z ubogich rodzin była możliwa dzięki rozprowadzeniu 88 tysięcy świec na stół wigilijny. Ks. Weiss podał również, że coraz więcej środków wpływa z akcji „1 %”. Kapłan zapowiedział całoroczne obchody 25-lecia Caritas Diecezji Pelplińskiej, które swój punt centralny będą miały 24 września w Starogardzie Gd. Wyraził również radość, że rośnie w diecezji pelplińskiej ilość parafialnych i szkolnych grup Caritas. Prosił także o pielęgnowanie formacji własnej, w czym pomocne będą organizowane w Roku Miłosierdzia rekolekcje dla szkolnych kół Caritas.

Bp Ryszard Kasyna nawiązał do Uczynków Miłosierdzia „co do duszy i co do ciała”. Hierarcha przypomniał, że siłą działań charytatywnych jest pełnienie ich „ze względu na Pana Boga”, na Jego miłość względem człowieka. Dodatkową wartość pracy Caritas widzi biskup pelpliński w „gestach miłosierdzia, przez które przypomina się drugiemu człowiekowi, że Bóg jest Miłością”.

Bp Kasyna dziękował wszystkim osobom podejmującym pracę w strukturach Caritas, za wszelki trud ofiarowany na rzecz pomocy ludziom potrzebującym. „Bóg zapłać za wasze zaangażowanie, w które wkładacie tyle serca i sprawiacie, że w tym świecie możliwe jest krążenie miłości w nas i wokół nas”, mówił hierarcha składając zebranym życzenia na 2016 rok.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook