Płocka

20:53 / 21-06-2018

Bodzanów: bp Libera modlił się za ofiary wypadku drogowego

Biskup płocki Piotr Libera modlił się 21 czerwca za ofiary wypadku drogowego, w którym 18 czerwca zginęło dwoje diecezjan – seniorów z Bodzanowa w diecezji płockiej, jadących na wycieczkę do Trójmiasta. „Poszkodowani w wypadku nie mogą pozostać sami ze swym bólem i cierpieniem” – podkreślił biskup.

19:40 / 21-06-2018

Bp Libera zachęca do modlitwy o deszcz

Do modlitwy o deszcz w obliczu długotrwałej suszy, która niszczy zbiory rolników, zachęcił dziś biskup płocki Piotr Libera księży i diecezjan. Poprosił o to, aby w najbliższą niedzielę 24 czerwca w czasie Mszy św. w modlitwie wiernych znalazło się wezwanie o deszcz.

10:57 / 19-06-2018

Płock: bp Libera spotkał się ze stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Biskup płocki Piotr Libera spotkał się 18 czerwca z grupą 25 stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z diecezji płockiej. Podczas spotkania m.in. rozmawiano o tym, jak rozeznać swoje powołanie i być wiernym przekazywanym wartościom. Była też wspólna modlitwa i integracja.

10:20 / 18-06-2018

Mława: III Marsz dla Życia i Rodziny ze zbiórką wyprawek dla niemowląt

Ok. 200 osób wzięło udział w III Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się 17 czerwca w Mławie w diecezji płockiej, pod hasłem „Polska rodziną silna”. W organizację wydarzenia włączył się wiele grup duszpasterskich, działających w mławskich parafiach. Marszowi towarzyszyła zbiórka wyprawkek dla niemowląt.

08:27 / 18-06-2018

Ratowo: VIII Dni św. Antoniego w sanktuarium diecezjalnym

Sześć tysięcy pielgrzymów i turystów odwiedziło sanktuarium diecezjalne im. św. Antoniego z Padwy w czasie tegorocznych Dni św. Antoniego (12-17 czerwca). W tym roku połączono je z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Takie wydarzenia są doskonałą okazją do wspólnotowego przeżywania więzi religijnych i patriotycznych” – powiedział biskup płocki Piotr Libera, patron wydarzenia.

14:30 / 17-06-2018

Bp Libera: patrzmy na bliźnich oczyma wiary

Do patrzenia na innych oczyma wiary, a więc zobaczenia ich potrzeb duchowych zachęcił dziś bp Piotr Libera wiernych parafii św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim w diecezji płockiej, która świętowała jubileusz 20-lecia powstania.

13:22 / 17-06-2018

Bp Milewski: tylko prawda wyzwoli z obłudy i zakłamywania historii

O tym, że tylko prawda wyzwoli z obłudy i zakłamywania historii, w imię źle pojętego dobra wspólnego, mówił bp Mirosław Milewski 17 czerwca w Popowie Borowym w diecezji płockiej. Przewodniczył Mszy św. polowej w 68. rocznicę śmierci żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, z patrolu oddziału Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, którzy zginęli podczas walki z żołnierzami UB.

11:50 / 17-06-2018

Słupno: X Piesza Pielgrzymka Akcji Katolickiej im. bł. abp. Antoniego J. Nowowiejskiego

Jubileuszowa X Piesza Pielgrzymka z Płocka do Słupna – miejsca internowania podczas II wojny światowej błogosławionych płockich biskupów męczenników: abp. Antoniego J. Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego odbyła się w sobotę 16 czerwca. Akcja Katolicka Diecezji Płockiej zorganizowała ją w 77. rocznicę śmierci błogosławionego arcybiskupa i w 22. rocznicę swojej reaktywacji.

09:57 / 17-06-2018

Czerwińsk: III Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza

Około tysiąca ministrantów, lektorów i członków scholi parafialnych uczestniczyło 16 czerwca w III Pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą w diecezji płockiej, odbywającej się pod hasłem „Ad maiora natus sum” (św. Stanisław Kostka): „Jesteście tu, aby Jezus pomógł wam dokonywać mądrych, życiowych wyborów” – zwrócił się do uczestników biskup płocki Piotr Libera.

14:54 / 15-06-2018

Płockie zabytki sakralne dostępne dla turystów

„Odkryj z nami Płock” – pod takim hasłem Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna po raz ósmy zaprasza mieszkańców i turystów do poznawania zabytków miasta, w tym jego obiektów sakralnych. Spacery rozpoczynają się 16 czerwca, a chętni będą mogli na przykład zwiedzić z przewodnikiem XII-wieczną katedrę czy Muzeum Żydów Mazowieckich.

1 2 3 349
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.