Płocka

16:19 / 12-11-2018

Bp Libera: kształtujmy swoje sumienia w świetle prawdy

Chodzi o to, byśmy pracowali nad sobą, byśmy chodzili w prawdzie i w jej świetle kształtowali nasze sumienia – powiedział bp Piotr Libera w Pułtusku z okazji 300. rocznicy konsekracji kościoła pw. św. Piotra i Pawła. Z okazji jubileuszu ukazała się książka pt. „Kościół pw. świętych Piotra i Pawła w Pułtusku (1718-2018) w trzechsetną rocznicę konsekracji świątyni” autorstwa Radosława Lolo, ks. Sławomira Stefańskiego i Krzysztofa Wiśniewskiego.

13:27 / 11-11-2018

Bp Libera: bez wdzięczności za niepodległość skażemy się na podziały

Bez wdzięczności za niepodległość skażemy się na niekończące się kłótnie, pretensje i podziały – powiedział dziś bp Piotr Libera podczas Mszy św. za Ojczyznę w katedrze płockiej, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji na Placu Narutowicza w centrum Starego Miasta stanął pomnik – kolumna ku czci Obrońców Płocka 1920 roku.

12:22 / 10-11-2018

Bp Libera: niech z krajobrazu Polski nigdy nie zniknie Krzyż

Do tego, żeby z krajobrazu niepodległej Polski nigdy nie zniknął Krzyż Chrystusa, wezwał bp Piotr Libera 9 listopada w Twierdzy Modlin, w czasie diecezjalnej uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W jej programie znalazł się także Apel poległych, modlitwa ekumeniczna oraz przedstawienie teatralne, przedstawiające najważniejsze wydarzenia z historii Polski.

15:34 / 09-11-2018

Płock: 500 osób, w tym biskup, na XII Biegu Niepodległości

Ponad 500 osób, w tym bp Piotr Libera, wzięło udział w XII Biegu Niepodległości, który odbył się dziś w Płocku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Bieg odbył się pod hasłem „Pobiegnij z biało-czerwoną. Sto flag na stulecie niepodległości”, a jego uczestnikami była głównie młodzież szkolna.

13:20 / 09-11-2018

Bp Milewski do spowiedników: troszczcie się o stan swojego sumienia

Proszę, byście często się spowiadali i troszczyli się o stan swojego sumienia – zwrócił się bp Mirosław Milewski 8 listopada podczas wieczornej Mszy św. w katedrze płockiej do księży spowiedników z katedry oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Tego dnia bazylika katedralna świętowała także 874. rocznicę swojego poświęcenia.

10:48 / 09-11-2018

Płock: uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (zapowiedź)

Msza św. w bazylice katedralnej w Płocku 11 listopada o godz. 10.00, celebrowana przez biskupa płockiego Piotra Liberę, odsłonięcie pomnika Obrońców Płocka 1920 roku, degustacja rosołu z gęsiny i I Płocki Bieg Niepodległości złożą się na miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zgodnie z zaleceniem bp. Libery w diecezji podczas wszystkich Mszy św. odczytana zostanie „Modlitwa za Ojczyznę” ks. Piotra Skargi i zabiją kościelne dzwony.

08:35 / 07-11-2018

Płock: Msza św. w intencji zmarłych w Hospicjach Caritas

W bazylice katedrze płockiej sprawowana była Msza św. w intencji osób, które zmarły w Hospicjach Caritas Diecezji Płockiej. Przewodniczył jej ks. kan. Adam Przeradzki, wicedyrektor Caritas Diecezji Płockiej, a kazanie wygłosił ks. prał. prof. dr hab. Jan Krajczyński, wiceoficjał Sądu Biskupiego Płockiego: – Miłość zapewni drogę do nieba – powiedział do wiernych.

08:56 / 02-11-2018

Bp Libera: cmentarz jest miejscem spotkania z Prawdą – Chrystusem

– Cmentarz to miejsce spotkania z Prawdą, którą jest Chrystus – powiedział bp Piotr Libera 1 listopada. Podczas uroczystości Wszystkich Świętych przewodniczył on Mszy św. na cmentarzu zabytkowym w Płocku.

09:04 / 30-10-2018

Płock: Msza św. za zmarłych w Hospicjum Płockim

Kilkuset wiernych wzięło wczoraj udział w dorocznej Mszy św. w intencji osób dorosłych i dzieci, zmarłych w placówkach Hospicjum Płockiego pw. św. Urszuli Ledóchowskiej. Liturgię w kościele parafii pw. św. Stanisława Kostki w Płocku sprawował ks. Zbigniew Cichewicz, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Miszewku Strzałkowskim koło Płocka: – Szpitale i hospicja są bramami do nieba – podkreślił duszpasterz.

09:24 / 29-10-2018

Blichowo: uroczyste przyjęcie relikwii św. Jana Pawła II

Relikwie pierwszego stopnia św. Jana Pawła II zostały 28 października uroczyście przyjęte w parafii św. Anny w Blichowie w diecezji płockiej. Wprowadził je do kościoła parafialnego ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Płocku. W kazaniu powiedział, że poprzez relikwie dotyka się świętego życia patrona i poznaje jego przesłanie.

1 2 3 364
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.