Płocka

20:37 / 22-01-2018

Płock: chrześcijanie modlili się o jedność w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Wiara potrafi burzyć mury i budować mosty – głosił 22 stycznia ks. kan. dr Andrzej Leleń, duszpasterz środowiska kultury, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Wierni różnych wyznań spotkali się w miejscu kultu Jezusa Miłosiernego w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan.

17:50 / 21-01-2018

Rokicie: odsłonięcie pomnika pierwszego przekładu Nowego Testamentu

Pomnik pierwszego przekładu Nowego Testamentu na język polski odsłonięto dziś w Rokiciu w powiecie płockim, z udziałem przedstawicieli kilku Kościołów chrześcijańskich. Wydarzenie to odbyło się w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, z inicjatywy ks. Marka Podsiadlika, proboszcza parafii pw. św. Małgorzaty.

16:16 / 21-01-2018

Bp Milewski: bycie seniorem jest znakiem Bożej hojności

O tym, że bycie seniorem jest znakiem Bożej hojności i Bożego błogosławieństwa, bo Bóg daje czas, aby go spożytkować także dla innych, mówił dziś bp Mirosław Milewski w parafii św. Jadwigi w Płocku, podczas II Diecezjalnego Dnia Babci i Dziadka. Inicjatorem spotkania był Wydział ds. Rodzin płockiej kurii.

10:25 / 21-01-2018

Nabożeństwo „dwóch ambon” w zborze protestanckim

Klerycy z Kościoła katolickiego i Kościoła Starokatolickiego Mariawitów uczestniczyli w nabożeństwie „dwóch ambon” w zborze protestanckim w Płocku. Gospodarzem sobotniego spotkania w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan był ks. Szymon Czembor, proboszcz parafii ewangelickiej.

10:36 / 19-01-2018

Dyrektor szpitala w Makowie Mazowieckim dementuje nieprawdziwe informacje

Nieprawdziwe informacje na temat wysokiego wynagrodzenia dla kapelana szpitala w Makowie Mazowieckim dementuje w przesłanym KAI oświadczeniu dyrektor placówki Jerzy Wielgolewski. Oświadczenie jest odpowiedzią na artykuł „Brakuje milionów na lekarzy, są na kapelanów”, który ukazał się w czwartek w „Super Ekspressie” oraz w internecie.

09:47 / 19-01-2018

Płocka kuria prostuje doniesienie „Super Expressu”

Kłamliwe doniesienie wczorajszego „Super Exspressu” dotyczące wysokości zarobków kapelana szpitalnego prostuje rzeczniczka diecezji płockiej, dr Elżbieta Grzybowska.

13:48 / 15-01-2018

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Płocku (zapowiedź)

„Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6)” – pod takim hasłem będzie przebiegał w dniach 18-25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Płocku i diecezji płockiej. Poprzedzi go 16 stycznia XXI Dzień Judaizmu, ze spotkaniem z rabinem Dawidem Szychowskim z Łodzi w Muzeum Żydów Mazowieckich.

19:14 / 14-01-2018

Bp Libera: prawdę o miłości Boga i człowieka głosi się przez czyny

O tym, że prawdę o miłości Boga i człowieka trzeba głosić przez czyny, mówił bp Piotr Libera w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Przewodniczył tam Mszy św. z udziałem członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. św. Brata Alberta w Płocku, które rozpoczęło 25 rok swojej działalności.

14:14 / 11-01-2018

Płock: finał akcji kolędników misyjnych

Bądźcie agentami Dobrej Nowiny w świecie – mówił bp Mirosław Milewski, który przewodniczył Mszy św. w katedrze płockiej na zakończenie diecezjalnej akcji kolędników misyjnych. Kolędnicy przekazali też środki dla dzieci z Syrii i Libanu, które zbierali w swoich parafiach w ramach misyjnej akcji.

14:12 / 10-01-2018

Płock: bp Milewski spotkał się z kolędnikami misyjnymi

Kolędnicy misyjni z parafii Karniewo w diecezji płockiej odwiedzili 10 stycznia w Opactwie Pobenedyktyńskim bp. Mirosława Milewskiego. Zaprezentowali okolicznościowy program kolędniczy i zbierali datki na pomoc dla rówieśników z Syrii i Libanu.

1 2 3 336
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.