Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Płocka

20:27 / 23-09-2017

Płock: motocykliści modlili się na zakończenie sezonu

Około tysiąca motocyklistów wzięło udział w Mszy św. podsumowującej sezon motocyklowy, która odprawiona została 23 września na Starym Rynku w Płocku, w sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Przewodniczył jej diecezjalny duszpasterz motocyklistów ks. Dariusz Skoczylas: „Czy twój duchowy GPS prowadzi cię do Jezusa?” – pytał motocyklistów. W programie spotkania znalazła się też parada motocyklowa i pokaz jazdy ekstremalnej.

08:21 / 22-09-2017

Bp Libera: Bóg ogarnia człowieka spojrzeniem z Krzyża

Spojrzenie, którym Bóg ogarnia człowieka, to spojrzenie z Krzyża, a wartości, do których ma dorastać to wartości dane na Krzyżu i z Krzyża – mówił bp Piotr Libera w kościele parafii św. Wojciecha w Przasnyszu w diecezji płockiej. Msza św. poprzedziła konferencję naukową pt. „Ad maiora natus sum. Człowiek na skrzyżowaniu materialno-duchowych wyzwań współczesności”. Wykłady odbywały się w przasnyskim Wydziale Zamiejscowym Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w Świeciu.

08:04 / 22-09-2017

Bp Libera: Bóg ogarnia człowieka spojrzeniem z Krzyża

– Spojrzenie, którym Bóg ogarnia człowieka, to spojrzenie z Krzyża, a wartości, do których ma dorastać to wartości dane na Krzyżu i z Krzyża – mówił bp Piotr Libera w kościele parafii św. Wojciecha w Przasnyszu w diecezji płockiej. Msza św. poprzedziła konferencję naukową pt. „Ad maiora natus sum. Człowiek na skrzyżowaniu materialno-duchowych wyzwań współczesności”. Wykłady odbywały się w przasnyskim Wydziale Zamiejscowym Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w Świeciu.

10:29 / 18-09-2017

Nuncjusz w Popowie: w małżeństwie ważne jest przebaczenie

O ważnej roli przebaczenia w życiu małżeńskim mówił wczoraj w Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej w Popowie abp Salvatore Pennacchio. Nuncjusz apostolski w Polsce przewodniczył Mszy św. z udziałem par małżeńskich, obchodzących swoje jubileusze małżeńskie. Mszę koncelebrował biskup płocki Piotr Libera. Pary odnowiły podczas Mszy św. przyrzeczenia małżeńskie.

16:03 / 17-09-2017

Bp Milewski: rodzina chrześcijańska uzewnętrznia swoją wiarę

Rodzina chrześcijańska to rodzina, która uzewnętrznia swoją wiarę, która razem wypełnia pobożne praktyki – głosił bp Mirosław Milewski 17 września w płockiej parafii św. Stanisława Kostki. Przewodniczył w niej uroczystościom odpustowym.

10:44 / 17-09-2017

Rostkowo: pielgrzymka dzieci i młodzieży do miejsc kultu św. Stanisława Kostki

Około 8,5 tysiąca dzieci i młodzieży z diecezji płockiej i diecezji sąsiednich 16 września wzięło udział w 35. Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa – miejsc związanych ze św. Stanisławem Kostką. Odbywała się ona pod hasłem „I poszli za NIM”. Eucharystiom dla obu grup przewodniczył biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski. Wspólnej modlitwie towarzyszyły relikwie Świętego z Rostkowa.

20:12 / 16-09-2017

Płock: zakończyły się V Płockie Dni Żydowskie

Wystawa pt. „Szuflada. Fotografie płockich Żydów”, koncert „Psalmów” i film „Miejsce mojego dzieciństwa”, oparty na wspomnieniach płocczanina Jakuba Gutermana, znalazły się w programie V Płockich Dni Żydowskich (12-16 września). Organizatorem wydarzenia było Muzeum Żydów Mazowieckich – Oddział Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

18:59 / 16-09-2017

Bp Marcinkowski: nieśmiertelność daje Bóg

O tym, że nieśmiertelność człowieka jest mu podarowana od Boga, mówił bp Roman Marcinkowski w Przasnyszu w diecezji płockiej. W kaplicy szpitalnej przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszu 15-lecia funkcjonowania Szpitala Powiatowego im. Dr. Wojciecha Oczko w nowym obiekcie.

17:12 / 12-09-2017

Płock: 39 tysięcy zł od Caritasu dla ofiar nawałnic

Kwotę 39 tysięcy zł przekazała Caritas Diecezji Płockiej na pomoc poszkodowanym w nawałnicach. Środki otrzymało 13 rodzin z terenu parafii Staroźreby i Rogotwórsk. Planuje się, że w przyszłości pomoc zostanie przydzielona ponownie.

14:10 / 12-09-2017

Płock: V Płockie Dni Żydowskie

Wernisażem wystawy pt. „Szuflada. Fotografie płockich Żydów” rozpoczynają się dziś V Płockie Dni Żydowskie (12-16 września). Ich organizatorem jest Muzeum Żydów Mazowieckich – Oddział Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Placówka ta prowadzi aktywną działalność, której celem są m.in. spotkania różnych kultur i religii.

1 2 3 325
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.