Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Płocka

16:25 / 28-05-2017

Bp Milewski: bądźmy współczesnymi świadkami Wniebowstąpienia

Bądźmy współczesnymi świadkami Wniebowstąpienia – zachęcał bp Mirosław Milewski w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w parafii św. Marii Magdaleny w Szczutowie w diecezji płockiej. Duchowny dokonał także pobłogosławienia odnowionego cmentarza.

14:48 / 28-05-2017

Diecezja płocka: dziś ostatnia Niedziela Powołaniowa

W diecezji płockiej zakończyła się wiosenna seria Niedziel Powołaniowych, inicjowana przez Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. W kolejne niedziele: od 7 do 28 maja klerycy wraz z opiekunami odwiedzili dwanaście parafii w diecezji. Przyszli księża animowali Msze św., spotykali się z młodzieżą, opowiadali o życiu seminaryjnym i zachęcali do realizacji życiowego powołania.

17:41 / 27-05-2017

Ciechanów: 1,5 tysiąca motocyklistów modliło się o bezpieczeństwo jazdy na drodze

Około 1,5 tysiąca motocyklistów wzięło udział w XIII Ciechanowskim Otwartym Spotkaniu Motocyklowym 27 maja, inaugurującym nowy sezon drogowy. Mszy św. polowej na błoniach pod Zamkiem Książąt Mazowieckich przewodniczył ks. Dariusz Skoczylas, diecezjalny duszpasterz motocyklistów. Wspólnie modlono się o bezpieczny sezon na drodze.

16:07 / 27-05-2017

Diecezja płocka: cztery Marsze dla Życia i Rodziny (zapowiedź)

Płock, Płońsk, Mława i Ciechanów w diecezji płockiej znajdują się na diecezjalnej mapie miast, w których odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. W programie wydarzeń są Msze św., pikniki rodzinne z konkursami i zajęcia sportowe. Podobnie jak w całym kraju, będzie im przyświecać hasło „Czas na rodzinę”.

15:39 / 27-05-2017

Bp Milewski do diakonów: Wasza posługa ma być odbiciem miłosiernego Boga

O tym, że posługa diakona ma być odbiciem miłosiernego Boga, mówił dziś biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski do sześciu pięciu alumnów płockiego Wyższego Seminarium Duchownego, którym w bazylice katedralnej udzielił święceń diakonatu. W uroczystości uczestniczyły między innym rodziny nowych diakonów.

11:04 / 27-05-2017

Działdowo: młodzież pielgrzymowała do miejsca kaźni biskupów męczenników

Blisko 300 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z parafii Żuromin i Nowy Dwór Mazowiecki w diecezji płockiej wzięło wczoraj udział w dziesiątej Pieszej Pielgrzymce z Żuromina do Działdowa – hitlerowskiego obozu zagłady błogosławionych biskupów płockich męczenników II wojny światowej: abp. Antoniego J. Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego.

18:18 / 26-05-2017

Płock: kustosze sanktuariów rozmawiali o różnych formach duszpasterstwa

Misteria Męki Pańskiej, Noce Nikodema, Dni św. Antoniego, pielgrzymki i nabożeństwa w konkretnych intencjach, to tylko niektóre z inicjatyw duszpasterskich, prowadzonych na terenie sanktuariów w diecezji płockiej. Spotkanie kustoszów sanktuariów diecezjalnych odbyło się 26 maja w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku. Przewodniczył mu biskup płocki Piotr Libera.

13:23 / 26-05-2017

Płock: akcja „Pola Nadziei 2017” na ulicach i przed kościołami (zapowiedź)

Ogólnopolska kampania „Pola Nadziei 2017” będzie odbywać się w Płocku w dniach 27-28 maja. Zbiórkę pieniędzy na potrzeby Hospicjum Płockiego pw. św. Urszuli Ledóchowskiej na ulicach i przed kościołami Płocka i powiatu płockiego prowadzić będą wolontariusze.

11:30 / 26-05-2017

Pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem

Zbiorowy pochówek dzieci, które zmarły przed narodzeniem, odbył się 25 maja na zabytkowym cmentarzu przy ul. Kobylińskiego w Płocku. W Pomniku-Grobie Dzieci Zmarłych przed Narodzeniem pochowane zostały prochy 27 dzieci, które matki poroniły w płockich szpitalach.

09:14 / 25-05-2017

Płock: przedstawiciele Kościołów rozmawiali o reformie oświaty

Przedstawiciele Kościołów: katolickiego, prawosławnego i ewangelickiego spotkali się 24 maja w Płocku, aby poznać założenia reformy ustroju szkolnego oraz zmiany w organizacji i funkcjonowaniu szkół. „Dobra szkoła to taka, która wychowuje do dobra. Wychowywać do dobra, to uczyć ostrzegać dobro” – mówił podczas spotkania biskup płocki Piotr Libera. Uczestniczący w nim katecheci mieli też okazję do dyskusji o problemach związanych z nauczaniem religii.

1 2 3 317
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.