Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Płocka

09:09 / 12-07-2017

Niepokalanów: 28. Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości diecezji płockiej

„Szkoła kochania” – takie hasło miała 28. Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Bieżunia w diecezji płockiej do Niepokalanowa, która zakończyła się 11 lipca. W czasie wędrówki do miejsca kultu patrona trzeźwości św. Maksymiliana M. Kolbego 13 osób podpisało Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, czyli zobowiązanie do abstynencji.

14:20 / 11-07-2017

Pułtusk: po raz 25. odbyły się rekolekcje dla osób niepełnosprawnych

33 niepełnosprawne osoby z diecezji płockiej wzięły udział w 25. ośmiodniowych rekolekcjach dla osób niepełnosprawnych, które odbyły się na terenie parafii pw. św. Stanisława Kostki w Pułtusku w diecezji płockiej. Uczestnicy mieszkali w prywatnych domach, wspólnie spotykali się na modlitwie i integracji w parafii. W organizację przedsięwzięcia licznie włączyli się wolontariusze i parafianie.

13:26 / 11-07-2017

Płock: kwesta dla katedry w Gorzowie

Kwotę 4.700 zł udało się zebrać w Płocku w ramach akcji „Katedra – Katedrze”, zainicjowanej przez parafię katedralną pw. św. Zygmunta w Płocku. Ofiary z kwesty do puszek po niedzielnych Mszach św. zostaną w całości przeznaczone na remont zniszczonej w wyniku pożaru wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim.

14:42 / 08-07-2017

Bp Libera przed pielgrzymką: jesteśmy narodem, który kocha Matkę Bożą

Jesteśmy narodem, który czci i kocha Matkę Bożą – napisał biskup płocki Piotr Libera w słowie zachęty do udziału w 36. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Będzie ona czytana w kościołach diecezji płockiej w niedzielę 9 lipca.

11:40 / 08-07-2017

Płock: modlitwa w 10. rocznicę wprowadzenia Mszy trydenckiej

Płocka wspólnota wiernych, uczestniczących we Mszy św. w formie nadzwyczajnej, zwanej też Mszą trydencką, modliła się w 10. rocznicę wydania Listu Apostolskiego w formie motu proprio „Summorum Pontificum” Benedykta XVI, który usankcjonował jej odprawianie. Jest ona sprawowana w kościele parafii św. Jadwigi Królowej.

14:35 / 05-07-2017

Płońska parafia zbuduje studnię w Kamerunie

Zbiórka środków na budowę studni w Kamerunie prowadzona jest w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku w diecezji płockiej. Środki pochodzić będą ze zbiórki makulatury wśród parafian i mieszkańców miasta oraz od darczyńców. Zbudowana studnia będzie nosić nazwę „Maksymilian”.

12:18 / 05-07-2017

Diecezja płocka: około 300 osób uczestniczy w letnich oazach

Około 300 osób: dzieci i młodzieży, weźmie udział w oazach, organizowanych latem przez Ruch Światło-Życie diecezji płockiej. Młodzi formują się nad morzem w Swarzewie, w Gliczarowie Górnym oraz w Przemyślu i Lwowie na Ukrainie. Wspólnie modlą się o beatyfikację Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

11:35 / 05-07-2017

Akcja „Katedra – Katedrze” dla Gorzowa

Akcja „Katedra – Katedrze” zostanie przeprowadzona w niedzielę 9 lipca w parafii katedralnej pw. św. Zygmunta w Płocku. Ofiary z kwesty do puszek po niedzielnych Mszach św. zostaną w całości przeznaczone na remont zniszczonej w wyniku pożaru wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim.

11:33 / 05-07-2017

Rajd dla Życia przejeżdża przez diecezję płocką

8. Ogólnopolski Rajd dla Życia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, odbywający się pod hasłem „Kierunek Łódź Piotrowa”, w dniach 4-5 lipca przejeżdża przez diecezję płocką. Jego uczestnicy wraz z członkami KSM z diecezji płockiej modlili się w Sanktuarium św. Stanisława Kostki w intencji życia poczętego. Do celu podróży, którym jest Łódź, dotrą 7 lipca.

12:16 / 02-07-2017

Popowo: 100 dzieci z Białorusi wypoczywa w ośrodku Caritas

Grupa 100 dzieci z Białorusi wypoczywać będzie latem w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas Diecezji Płockiej w Popowie. Część z nich ma polskie korzenie, dlatego wypoczynek jest tak pomyślany, aby mogły poznać kraj przodków. Ich pobyt współfinansuje Caritas Diecezji Płockiej i Senat RP.

1 2 3 320
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.