Płocka

14:37 / 16-04-2018

Bp Bronakowski: reklamowanie alkoholu to toksyczna ideologia

Reklamowanie alkoholu jest „toksyczną ideologią”, która powinna być zakazana, ponieważ wprowadza w błąd i promuje przesłanie sprzeczne z rzeczywistością – powiedział bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski w parafii Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy w diecezji płockiej. Mszą św. zainaugurowano tam wielkanocne spotkanie środowisk trzeźwościowych.

15:40 / 15-04-2018

Lekarze pielgrzymowali do patronki św. Apolonii

Lekarze z Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy w Płocku pielgrzymowali do swojej patronki św. Apolonii w Borkowie w diecezji płockiej. Podarowali parafii figurę Świętej, która patronuje lekarzom dentystom. Parafia w Borkowie jest jedyną w Polsce, której patronuje św. Apolonia.

10:47 / 15-04-2018

Bp Libera: gdzie nie ma harmonii, nie ma Ducha Pańskiego

Gdzie nie ma harmonii, nie ma Ducha Pańskiego – stwierdził bp Piotr Libera 14 kwietnia podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” w Przasnyszu w diecezji płockiej. W Roku św. Stanisława Kostki jego uczestnicy nawiedzili także Rostkowo, gdzie urodził się ten główny patron diecezji.

13:59 / 13-04-2018

Płock: XXIV Diecezjalny Konkurs Biblijny dla szkół podstawowych o Ewangelii św. Mateusza

Franciszek Żabik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nasielsku zajął pierwsze miejsce w XXIV Diecezjalnym Konkursie Biblijnym dla szkół podstawowych, który odbył się w Szkołach Katolickich w Płocku. Tematem konkursu był ewangelista Mateusz i jego Ewangelia. Wzięło w nim udział 50 uczniów szkół podstawowych z diecezji płockiej.

13:52 / 13-04-2018

Płońsk: parafia zbudowała studnię w Kamerunie

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku w diecezji płockiej zbudowała studnię głębinową w Kamerunie. W ciągu 3 lat prowadziła zbiórkę makulatury, z której środki w wysokości 43 tys. zł zostały przekazane na budowę studni w misji Najświętszego Serca Jezusa w Mbei, w której pracują siostry pasjonistki, związane z diecezją płocką.

12:38 / 13-04-2018

Płock: Dzień Otwartych Drzwi w Szkołach Katolickich

Dzień Otwartych Drzwi Szkół Katolickich w Płocku odbędzie się w sobotę 14 kwietnia w siedzibie przy ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego 2a. W programie znajdą się m.in. lekcje pokazowe i możliwość zwiedzania szkoły. Szkoły Katolickie w Płocku są jedyną placówką oświatową, prowadzoną przez diecezję płocką.

18:08 / 12-04-2018

Jutro Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Modlitwa za pomordowanych na Wschodzie – ofiar z Katynia, Miednoje i Charkowa, Apele Pamięci, zapalenie zniczy przy Dębach Pamięci i tablicach dedykowanych zamordowanym w czasie II wojny światowej, znajdą się w programie miejskich obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia w Płocku.

14:28 / 12-04-2018

Bp Milewski do uczniów: jesteście odpowiedzialni za wolną Ojczyznę

O tym, że młode pokolenie jest odpowiedzialne za wolną Ojczyznę i że powinno się uczyć miłości do niej, powiedział bp Mirosław Milewski w płockiej Farze 12 kwietnia do społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Braci Jeziorowskich w Płocku, świętującej jubileusz 100-lecia istnienia. Patronami szkoły są bracia, którzy walczyli w obronie Płocka z bolszewikami w 1920 roku.

14:33 / 10-04-2018

Bp Libera: dzięki Jezusowi stajemy się milionerami łaski

Jeśli przed naszymi grzechami i słabościami postawimy Jezusa, to z bankruta stajemy się milionerami łaski – stwierdził bp Piotr Libera w Dobrzyniu nad Drwęcą, gdzie poświęcił nowy dom parafialny. Będzie on m.in. miejscem spotkań grup parafialnych.

15:48 / 09-04-2018

Płock: w uroczystość Zwiastowania Pańskiego szarytki odnowiły swoje śluby

Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, nazywane popularnie szarytkami, tradycyjnie w uroczystość Zwiastowania Pańskiego odnowiły swoje śluby. W Płocku realizują one swój charyzmat poprzez pomoc duchową i materialną ludziom ubogim. Mszy św. z odnowieniem ślubów przewodniczył ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski, kanclerz Kurii Diecezjalnej i wikariusz biskupi ds. sakramentalnych: „Służycie Bogu w ubogich” – zwrócił się do sióstr w kazaniu.

1 2 3 343
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.