Płocka

24 marca 2019 | 15:50

Bp Milewski w Narodowym Dniu Życia: nie wolno zabijać

– Niech nasze polskie rodziny będą miejscem budowania, tworzenia silnego narodu. I niech zawsze pamiętają, że nie wolno zabijać! – przestrzegł bp Mirosław Milewski w Narodowym Dniu Życia, w Sanktuarium Maryjnym w Skępem w diecezji płockiej. Tego samego dnia sanktuarium nawiedziły relikwie św. Bernardyna ze Sieny, patrona Zakonu Braci Mniejszych, czyli ojców bernardynów.

23 marca 2019 | 15:47

Wróblewo: uroczystości w 156. rocznicę bitwy Powstania Styczniowego

Msza św. polowa była centralnym punktem uroczystości, które z okazji 156. rocznicy bitwy Powstania Styczniowego odbyły się pod krzyżem-obeliskiem w lesie we Wróblewie w diecezji płockiej. – Dzięki powstańcom cieszymy się dziś wolnością, dlatego jesteśmy im winni pamięć i szacunek – podkreślił ks. kan. Bogdan Pawłowski, współorganizator rocznicowej uroczystości.

22 marca 2019 | 22:38

Płock: 100 lat temu ks. prałat Ignacy Lasocki zakładał Polski Czerwony Krzyż

Płocki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża rozpoczął obchody 100-lecia działalności. Organizacja powstała w mieście w 1919 roku, po zakończeniu I wojny światowej, kiedy płocczanie borykali się z biedą, głodem i chorobami. Pierwszym prezesem PCK był ks. prał. Ignacy Lasocki, płocki społecznik. Rok 2019 jest w mieście Rokiem Polskiego Czerwonego Krzyża.

21 marca 2019 | 15:11

Ks. prałat Kazimierz Ziółkowski Mławianinem Roku 2018

Ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie w diecezji płockiej i dziekan dekanatu mławskiego zachodniego został Mławianinem Roku 2018. Ten zaszczytny tytuł od 20 lat przyznaje kapituła powołana przez zarząd Towarzystwa Przyjaciół ziemi Mławskiej osobom, które poprzez swoją działalność zasłużyły się dla społeczności miasta.

20 marca 2019 | 14:20

Płock: wystawa ikon wielkopostnych i wielkanocnych w Muzeum Diecezjalnym

W Muzeum Diecezjalnym im. bł. Abp. Antoniego J. Nowowiejskiego w Płocku przez okres Wielkiego Postu oglądać można wystawę ikon wielkopostnych i wielkanocnych. Na wystawę pt. „Z miłości do Zbawiciela” składają się prace wykonane w Pracowni Ikonograficznej Katarzyny Kobuszewskiej.

20 marca 2019 | 13:58

Płock: Dzień Otwartych Drzwi w Szkołach Katolickich (zapowiedź)

Dzień Otwartych Drzwi Szkół Katolickich w Płocku odbędzie się w piątek 22 marca w siedzibie przy ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego 2a. W czasie spotkania będzie można m.in. uczestniczyć w zajęciach pokazowych. Szkoły Katolickie w Płocku są jedyną placówką oświatową, prowadzoną przez diecezję płocką.

19 marca 2019 | 20:57

Bp Milewski: św. Józef zachował się jak prawdziwy mężczyzna

O tym, że św. Józef, przyjmując do siebie Maryję będącą w stanie błogosławionym i całkowicie ufając Bogu, zachował się jak prawdziwy mężczyzna, powiedział bp Mirosław Milewski 19 marca w parafii Gozdowo w diecezji płockiej. W uroczystość św. Józefa wyraził też życzenie, aby Opiekun Świętej Rodziny stał się patronem wielkopostnej przemiany.

19 marca 2019 | 19:13

28 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w diecezji

Biskup Piotr Libera ustanowił 28 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w diecezji płockiej: – W Kościele potrzeba ludzi, którzy każdy swym wyborem będą potwierdzać, że należą do Boga – zwrócił się do mężczyzn. Obecnie w diecezji płockiej posługuje 126 takich szafarzy.

17 marca 2019 | 23:34

Bp Milewski do młodych: podtrzymujcie oczyszczający się Kościół

O konieczności podtrzymywania oczyszczającego i nawracającego się Kościoła przez ludzi młodych mówił dziś bp Mirosław Milewski w Karniewie w diecezji płockiej. W niedzielę „Ad Gentes” poprosił też wiernych o wsparcie polskich misjonarzy, pracujących w różnych zakątkach świata.

17 marca 2019 | 11:34

Płock: 25 lat Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. św. Brata Alberta

Katolickie Stowarzyszenie Pomocy im. św. Brata Alberta w Płocku obchodziło jubileusz 25-lecia działalności. – Wasza działalność zrodziła się z Ewangelii – powiedział do członków stowarzyszenia bp Piotr Libera. W jubileuszu wzięli udział m.in. podopieczni stowarzyszenia.

1 2 3 377
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.