Płocka

10:36 / 19-01-2018

Dyrektor szpitala w Makowie Mazowieckim dementuje nieprawdziwe informacje

Nieprawdziwe informacje na temat wysokiego wynagrodzenia dla kapelana szpitala w Makowie Mazowieckim dementuje w przesłanym KAI oświadczeniu dyrektor placówki Jerzy Wielgolewski. Oświadczenie jest odpowiedzią na artykuł „Brakuje milionów na lekarzy, są na kapelanów”, który ukazał się w czwartek w „Super Ekspressie” oraz w internecie.

09:47 / 19-01-2018

Płocka kuria prostuje doniesienie „Super Expressu”

Kłamliwe doniesienie wczorajszego „Super Exspressu” dotyczące wysokości zarobków kapelana szpitalnego prostuje rzeczniczka diecezji płockiej, dr Elżbieta Grzybowska.

13:48 / 15-01-2018

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Płocku (zapowiedź)

„Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6)” – pod takim hasłem będzie przebiegał w dniach 18-25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Płocku i diecezji płockiej. Poprzedzi go 16 stycznia XXI Dzień Judaizmu, ze spotkaniem z rabinem Dawidem Szychowskim z Łodzi w Muzeum Żydów Mazowieckich.

19:14 / 14-01-2018

Bp Libera: prawdę o miłości Boga i człowieka głosi się przez czyny

O tym, że prawdę o miłości Boga i człowieka trzeba głosić przez czyny, mówił bp Piotr Libera w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Przewodniczył tam Mszy św. z udziałem członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. św. Brata Alberta w Płocku, które rozpoczęło 25 rok swojej działalności.

14:14 / 11-01-2018

Płock: finał akcji kolędników misyjnych

Bądźcie agentami Dobrej Nowiny w świecie – mówił bp Mirosław Milewski, który przewodniczył Mszy św. w katedrze płockiej na zakończenie diecezjalnej akcji kolędników misyjnych. Kolędnicy przekazali też środki dla dzieci z Syrii i Libanu, które zbierali w swoich parafiach w ramach misyjnej akcji.

14:12 / 10-01-2018

Płock: bp Milewski spotkał się z kolędnikami misyjnymi

Kolędnicy misyjni z parafii Karniewo w diecezji płockiej odwiedzili 10 stycznia w Opactwie Pobenedyktyńskim bp. Mirosława Milewskiego. Zaprezentowali okolicznościowy program kolędniczy i zbierali datki na pomoc dla rówieśników z Syrii i Libanu.

15:30 / 09-01-2018

Płock: finał Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych dla Rodzin

78 szopek, wykonanych przez płockie rodziny, wzięło udział w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych dla Rodzin, który towarzyszył VII Orszakowi Trzech Króli w Płocku. Wręczenie nagród laureatom odbyło się 9 stycznia w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku, z udziałem bp. Piotra Libery: „Szopka, to adoracja, pokora i umiejętność dzielenia się z innymi” – mówił do uczestników biskup płocki.

08:45 / 09-01-2018

Płock: Klub Inteligencji Katolickiej rozpoczął 31 rok działalności

„Wieczorem Królewskim”, czyli dorocznym spotkaniem świąteczno-noworocznym Klubu Inteligencji Katolickiej w Płocku, zainaugurowano 31 rok jego działalności. W spotkaniu w Wyższym Seminarium Duchownym uczestniczył biskup płocki Piotr Libera: „Czeka nas wiele wyzwań, by pozyskać dla Chrystusa i Ewangelii młodego człowieka”, zapowiedział najważniejsze cele na nowy rok działalności Klubu.

21:04 / 06-01-2018

Bp Milewski na Orszaku Trzech Króli: całe życie szukajmy Boga

Ponad dwa tysiące wiernych wzięło udział w drugim Orszaku Trzech Króli w uroczystość Objawienia Pańskiego w Ciechanowie w diecezji płockiej, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”: „Poszukiwanie Boga trwa całe życie” – mówił bp Mirosław Milewski do uczestników spotkania.

14:58 / 06-01-2018

Płock: bp Piotr Libera obchodził 21. rocznicę sakry biskupiej

Życzenia i gratulacje z okazji 21. rocznicy sakry biskupiej przyjmował 6 stycznia biskup płocki Piotr Libera. Na ręce ordynariusza w imieniu księży i diecezjan przekazał je ks. Wiesław Kania SDB, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Płocku, na zakończenie Mszy św. wieńczącej VII Orszak Trzech Króli.

1 2 3 335
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.