Płocka

11:36 / 20-08-2018

Bp Stefanek: chorym musimy służyć z miłością

O tym, że chorym trzeba służyć z miłością i że człowiek świadomy swego stworzenia na obraz Boży, powinien widzieć go też w bliźnim, powiedział bp Stanisław Stefanek TChr 19 sierpnia w kościele w Sadykierzu w diecezji płockiej. Przewodniczył Mszy św. w dniu odpustu ku czci św. Rocha, z udziałem około 1,5 tysiąca osób.

09:30 / 20-08-2018

Diecezja płocka świętowała jubileusz św. Stanisława Kostki

5 tysięcy osób 19 sierpnia wzięło udział w centralnej uroczystości Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki w Rostkowie w diecezji płockiej, z okazji 450. rocznicy śmierci Świętego. Eucharystii przed Sanktuarium św. Stanisława Kostki przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz: „Kościół w Polsce potrzebuje entuzjazmu i radości ludzi młodych” – podkreślił w homilii. Modlono się wspólnie przy relikwiach tego głównego patrona diecezji płockiej.

10:24 / 19-08-2018

Rocznica obrony Płocka przed Bolszewikami w 1920 roku

Modlitwa za obrońców Płocka sprzed 98 lat, poległych w czasie wojny polsko-bolszewickiej była najważniejszą częścią uroczystości rocznicowych, które odbyły się 18 sierpnia na Cmentarzu Garnizonowym w Płocku. Modlitwę za poległych poprowadzili ks. Stefan Cegłowski, proboszcz parafii katedralnej i kapelan płockich kombatantów.

09:33 / 19-08-2018

Polska rodzina weźmie udział w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie

Rodzina państwa Aldony i Artura Wiśniewskich z Glinojecka w diecezji płockiej weźmie udział w Światowym Spotkaniu Rodzin, które odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia w Dublinie w Irlandii, z udziałem papieża Franciszka: „Polska rodzina jest szczęśliwa i potrafi kochać, dlatego trzeba promować jej pozytywny wizerunek” – podkreślają małżonkowie.

09:31 / 19-08-2018

Zakończył się 9. Rajd dla Życia w Rostkowie

9. Rajd dla Życia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, promujący Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, zakończył się 18 sierpnia w Rostkowie w diecezji płockiej. Wieczornej Eucharystii, poprzedzającej całonocne czuwanie młodzieży KSM, przewodniczył bp Piotr Libera: „Miejcie odwagę podejmowania razem z Jezusem ryzyka pójścia pod prąd tego, co oferuje świat” – zaapelował do młodych.

21:31 / 15-08-2018

Stupsk: przyjęcie relikwii św. Jana Pawła II

Relikwie pierwszego stopnia św. Jana Pawła II zostały przyjęte w parafii św. Wojciecha w Stupsku w diecezji płockiej. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. prał. Sławomir Oder, postulator procesu kanonizacyjnego papieża Polaka. W kazaniu poprosił, aby obecność relikwii sprawiła, że parafianie będą wierni nauczaniu Świętego papieża.

17:20 / 15-08-2018

Opinogóra: wprowadzenie relikwii św. Zygmunta

Relikwie św. Zygmunta wprowadzono dziś uroczyście do parafii Opinogóra w diecezji płockiej, noszącej wezwanie tego świętego: „Wolność domaga się od nas codziennych, właściwych wyborów” – zaznaczył ks. kan. Roman Bagiński, ekonom diecezji płockiej, który przewodniczył Mszy św. w dniu odpustu parafialnego.

15:46 / 15-08-2018

Bp Milewski: dziękujmy Bogu za wolną i bezpieczną Polskę

Dziękujmy Bogu – Panu czasu i historii za „polski sierpień”, „cud nad Wisłą”, za wolną i bezpieczną Polskę – wezwał dziś bp Mirosław Milewski w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tłuchowie w diecezji płockiej. Przewodniczył uroczystościom odpustowym z udziałem około 2,5 tys. wiernych.

13:43 / 14-08-2018

Na Jasną Górę dotarła 37. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej

Około 1200 pielgrzymów z diecezji płockiej dotarło dziś na Jasną Górę w 37. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej. Pątnicy wędrowali pod hasłem „Stworzeni do wielkości”, co było nawiązaniem do trwającego Roku św. Stanisława Kostki, pochodzącego z diecezji płockiej. W trakcie pielgrzymki rozważano dzieło życia patrona roku oraz 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

12:04 / 14-08-2018

Płock: doroczny zjazd mariawitów 15 sierpnia (zapowiedź)

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i rocznicę konsekracji Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku 15 sierpnia odbędzie się doroczny zjazd ogólnomariawicki. Każdego roku biorą w nim udział mariawici z Polski i zagranicy.

1 2 3 354
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.