Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Płocka

12:31 / 19-11-2017

Bp Milewski: troska o człowieka jest zawsze najważniejsza

Troska o zysk nigdy nie może przeważyć troski o człowieka – głosił bp Mirosław Milewski 19 listopada w parafii św. Piotra i Pawła w Radzyminie w diecezji płockiej. Dokonał także poświęcenia odnowionego kościoła parafialnego.

07:56 / 19-11-2017

Płock: KSM przygotowuje się do obchodów Roku św. Stanisława Kostki

Promocja Roku św. Stanisława Kostki w mediach społecznościowych, rajd rowerowy do miejsca jego urodzin w Rostkowie, udział w Kongresie Młodzieży Polonijnej i obchody jubileuszu 25-lecia organizacji, omawiane były podczas XXIV Zjazdu Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Płocku. Dokonano także wyboru nowego zarządu KSM oraz przyjęto jedenastu nowych członków.

21:13 / 18-11-2017

Płock: powołano duszpasterzy zw. niesakramentalnych

Sześciu księży będzie posługiwać związkom niesakramentalnym na terenie diecezji płockiej. Ich posługę będzie koordynował ks. kan. Andrzej Redmer, który został diecezjalnym duszpasterzem związków niesakramentalnych: „Osoby rozwiedzione i żyjące w nowych związkach są częścią Kościoła” – mówił do księży bp Mirosław Milewski.

09:49 / 17-11-2017

Sympozjum w Płocku: Fatima jest wezwaniem do nawrócenia

O tym, że należy starać się patrzeć na świat oczami Boga, że odkrywając Fatimę, odkrywa się Boga a objawienia fatimskie są wezwaniem do nawrócenia, mówiono podczas jubileuszowego 40. Sympozjum Koła Naukowego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które odbyło się pod hasłem „Bóg – Historia – Świat. W 100. rocznicę objawień fatimskich”. Wydarzeniem towarzyszącym była m.in. loteria na rzecz Domu Samotnej Matki w Białej koło Płocka.

20:41 / 16-11-2017

Bp Libera z wizytą u płockich misjonarzy w Peru

Biskup płocki Piotr Libera rozpoczął 16 listopada wizytę u misjonarzy z diecezji płockiej, którzy pracują w Peru. Hierarcha pozna specyfikę pracy duszpasterskiej w tym kraju, weźmie udział w Mszach św. i modlitwach w miejscowościach, w których pracują misjonarze, a także spotka się z miejscowymi biskupami.

12:01 / 15-11-2017

Płock: konsekracja dwóch dziewic

Bądźcie „duchowymi matkami” dla nowych dzieci Kościoła – zwrócił się bp Piotr Libera do osób konsekrowanych i płocczan, zgromadzonych w katedrze płockiej. Przewodniczył w niej Mszy św., podczas której udzielił uroczystego błogosławieństwa dwóm dziewicom konsekrowanym. W diecezji płockiej są odtąd trzy osoby, które postanowiły dla Jezusa żyć w czystości.

12:52 / 14-11-2017

W diecezji płockiej trwają przygotowania do Roku św. Stanisława Kostki

Pielgrzymki, peregrynacja relikwii, filmy oraz konkursy internetowe znajdą w programie planowanych obchodów Roku św. Stanisława Kostki w diecezji płockiej. W 2018 roku przypada 450. rocznica jego śmierci. Święty, który pochodzi z tej diecezji, zostanie uczczony podczas różnego rodzaju akcji, które mają na celu przypomnienie jego osoby oraz jego wytrwałego dążenia do świętości.

15:15 / 11-11-2017

Bp Libera: siłą w sprawowaniu władzy jest dobry przykład

O tym, że na co dzień Polakom bardzo potrzeba dobrego przykładu, który stanowi podstawową siłę w sprawowaniu władz, mówił bp Piotr Libera w czasie Mszy św. w bazylice katedralnej płockiej, w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas obchodów harcerze Hufca ZHP im. Obrońców Płocka 1920 r. przekazali prezydentowi Płocka Ogień Niepodległości, przywieziony z Wołynia, z grobów żołnierzy Legionów Polskich.

13:23 / 09-11-2017

Bp Libera do spowiedników: żyjcie pojednani w sercu z Bogiem

Żyjcie w pokoju serca pojednanego z Bogiem – zwrócił się bp Piotr Libera 8 listopada podczas wieczornej Mszy św. w katedrze płockiej do księży spowiedników z katedry oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Tego dnia bazylika katedralna świętowała także 873 rocznicę swojego poświęcenia.

15:03 / 08-11-2017

Płock: Msza św. za zmarłych w Hospicjum Płockim

Około tysiąca wiernych wzięło udział w dorocznej Mszy św. w intencji osób dorosłych i dzieci, zmarłych w placówkach Hospicjum Płockiego pw. św. Urszuli Ledóchowskiej. Liturgię w kościele parafii pw. św. Stanisława Kostki w Płocku sprawował ks. dr Janusz Wiśniewski, proboszcz parafii w Rogozinie, wykładowca w Uniwersytecie Warszawskim: „Miernikiem naszego zbawienia będzie to, czy służyliśmy Jezusowi w cierpiącym bliźnim” – głosił kaznodzieja.

1 2 3 330
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.