Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Płocka

16:51 / 26-03-2017

Bp Milewski: nie bójmy się postawić na Maryję

Nie bójcie się postawić na Maryję, pielęgnujcie zażyłą relację z Matką Jezusa, która jest też Waszą Matką. Niech Ona ożywia Was swoją wiarą – wezwał bp Mirosław Milewski 26 marca wiernych parafii Nuna w diecezji płockiej. Uczestniczył w niej w rozpoczęciu nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinach tej parafii.

15:48 / 26-03-2017

Bp Libera do młodzieży: podziękujmy za dar Światowych Dni Młodzieży

We wspólnocie młodego Kościoła Płockiego trzeba podziękować Jezusowi za dar Światowych Dni Młodzieży, które w ubiegłym roku odbyły się w naszej Ojczyźnie – napisał bp Piotr Libera w zaproszeniu na diecezjalne obchody Niedzieli Palmowej z udziałem młodzieży 9 kwietnia w Płocku. Jego zaproszenie jest dziś czytane w kościołach diecezji.

13:48 / 26-03-2017

Bp Śmigiel do kleryków: posługi to stopnie rozwoju wiary

Posługi w Kościele to stopnie rozwoju wiary – powiedział dziś bp Wiesław Śmigiel, biskup pomocniczy w Pelplinie, do kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Udzielił też im posług lektoratu i akolitatu.

08:18 / 26-03-2017

Płock: rekolekcje dla wdów, osób starszych i chorych onkologicznie

„Ból i moc krzyża. Chrześcijańska recepta na ból” – pod takim hasłem w bazylice katedralnej w Płocku w dniach 23-25 marca odbyły się rekolekcje dla wdów, osób starszych i chorych onkologicznie. Ich patronem był przedwcześnie zmarły kapłan ks. Piotr Błoński: „Cierpienie powinno stać się zachętą do nawrócenia” – mówiła podczas świadectwa Maria Bartold z Ciechanowa.

18:50 / 25-03-2017

Ponad 4 tysiące maturzystów z diecezji płockiej pielgrzymowało na Jasną Górę

Wspólne Eucharystie, nabożeństwa Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, znalazły się w programie dwudniowej (24-25 marca) pielgrzymki maturzystów diecezji płockiej na Jasną Górę: „Przed Wami nieustający egzamin z życia, próba ludzkiej i chrześcijańskiej dojrzałości” – mówił do maturzystów bp Mirosław Milewski.

14:40 / 23-03-2017

Płock: wielkanocna zbiórka żywności Caritas (zapowiedź)

Około 200 wolontariuszy na terenie diecezji płockiej będzie prowadzić XII zbiórkę żywności pod hasłem „Tak – POMAGAM”. Odbędzie się ona w dniach 24-25 marca. Zebrane dary przed Wielkanocą trafią do potrzebujących.

11:56 / 22-03-2017

Płock: rekolekcje dla wdów, osób starszych i chorych onkologicznie (zapowiedź)

„Ból i moc krzyża. Chrześcijańska recepta na ból” – pod takim hasłem w Płocku w dniach 23-25 marca odbędą się rekolekcje dla wdów, osób starszych i chorych onkologicznie. Ich patronem będzie śp. ks. Piotr Błoński – kapłan, który zmarł w wieku 25 lat w 2014 roku. W czasie rekolekcji świadectwa będą głosić osoby pracujące z chorymi.

22:44 / 21-03-2017

Diecezja płocka: rośnie liczba Ekstremalnych Dróg Krzyżowych

Sześć Ekstremalnych Dróg Krzyżowych zaplanowano w Wielkim Poście na terenie diecezji płockiej. Ich liczba rośnie, podobnie jak liczba uczestników. Najdłuższy odcinek – 42 km – pokonają wierni z Przasnysza. Poza tym jedną z dróg przejdą uczestnicy ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

15:34 / 19-03-2017

Płock: „Oto Matka twoja” – rekolekcje powołaniowe w seminarium

29 młodych mężczyzn z diecezji płockiej miało okazję w ciągu trzech dni przyjrzeć się z bliska Wyższemu Seminarium Duchownemu w Płocku. Wielkopostne rekolekcje powołaniowe (17-19 marca) odbyły się pod hasłem „Oto Matka twoja” – w związku z 100. rocznicy objawień fatimskich. Uczestnicy mogli zajrzeć w każdy zakątek seminaryjnego gmachu, zapytać o naukę i życie w nim studiujących kleryków.

12:29 / 19-03-2017

Płońsk: diecezjalny finał Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów

Aż 22 drużyny ministranckie z różnych parafii wzięły udział w finale diecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów, które odbyły się 18 marca w Płońsku w diecezji płockiej. Wydarzenie zorganizowało Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza. Zwycięzcy wezmą udział w ogólnopolskim finale w maju w Częstochowie.

1 2 3 310
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.