Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Płocka

19:39 / 21-02-2017

Płock: 76. rocznica likwidacji getta

Z miasta wywieziono 10 tysięcy mieszkańców, niezwykle ważnych dla jego historii i współczesności – wspominał zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski, podczas obchodów 76. rocznicy likwidacji tamtejszego getta. Okolicznościowe świece ułożono w liczbę 76.

14:42 / 21-02-2017

Płońsk: sympozjum Akcji Katolickiej o wychowaniu

„Takie będą Rzeczypospolite…” – pod takim hasłem w Płońsku w diecezji płockiej odbyło się XI Sympozjum Społeczne: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie są rodziny i jakie jest wychowanie w rodzinie” – podkreślił ks. prof. dr hab. Jan Przybyłowski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

13:12 / 20-02-2017

Bp Milewski do członków Akcji Katolickiej: Bądźcie gorliwymi apostołami

Bądźcie gorliwymi apostołami w miejscach, w których żyjecie i działacie – zwrócił się bp Mirosław Milewski, do członków zarządów diecezjalnych Akcji Katolickiej, którzy w dniach 17-19 lutego przeżywali swoje rekolekcje w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Pod hasłem „Kościół potrzebuje Akcji Katolickiej: żywej, silnej i pięknej” (św. Jan Paweł II) poprowadził je ks. prał. dr Józef Niżnik, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej archidiecezji przemyskiej.

14:17 / 16-02-2017

Diecezja płocka: parafie włączą się w tworzenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Parafie diecezji płockiej włączą się w tworzenie aplikacji z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wierni będą mieli okazję zapoznać się z zasadami tej akcji i zgłosić miejsca, które ich zdaniem zagrażają bezpieczeństwu.

12:12 / 16-02-2017

Bp Libera: list na Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich

Te grzeszne i zbrodnicze czyny głęboko nas wszystkich zawstydzają i upokarzają – napisał biskup płocki Piotr Libera do kapłanów diecezjalnych i zakonnych, w związku z wyznaczonym na dzień 3 marca Dniem Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

09:41 / 15-02-2017

„Płockie Walentynki” dla szukających miłości w farze

„Płockie Walentynki” pod hasłem „Poszukujący miłości” odbyły w płockiej Farze. „Św. Walenty, oprócz św. Antoniego z Padwy, to jeden z najbardziej czczonych świętych w XX wieku” – przekonywał ks. dr Wojciech Kućko, diecezjalny duszpasterz rodzin. W programie spotkania znalazła się prezentacja odkłamanej historii św. Walentego oraz nabożeństwo Słowa Bożego. Wierni mogli także ucałować relikwie świętego.

11:52 / 14-02-2017

Płock: herma św. Walentego chętnie oglądanym zabytkiem

Siedemnastowieczna herma św. Walentego jest jednym z tych eksponatów Muzeum Diecezjalnego w Płocku, które budzą szczególne zainteresowanie zwiedzających. Jest to naturalnych rozmiarów relikwiarz wykonany ze srebra, ma kształt popiersia, przedstawia świętego w stroju liturgicznym.

10:50 / 13-02-2017

„Płockie Walentynki” dla szukających miłości (zapowiedź)

Przedstawienie odkłamanej historii św. Walentego i wspólna modlitwa dziękczynna znajdą się w programie pierwszych „Płockich Walentynek”, odbywających się pod hasłem „Szukający miłości”. Do udziału w nich 14 lutego zostały zaproszone narzeczeństwa, małżeństwa, osoby żyjące w związkach niesakramentalnych i wszyscy chętni.

16:27 / 11-02-2017

Poznań: abp Gądecki odwiedził chorych Szpitala MSWiA

W święto Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego, abp Stanisław Gądecki odwiedził pacjentów Szpitala MSWiA im. prof. Ludwika Bierkowskiego w Poznaniu i poświęcił akt erekcyjny nowego bloku operacyjnego z centralną sterylizatornią. Metropolita poznański przewodniczył też uroczystej Mszy św. w kaplicy szpitalnej pw. św. Józefa.

20:46 / 10-02-2017

Ciechanów: wprowadzenie relikwii św. Matki Teresy do kaplicy szpitalnej

Wprowadzenie relikwii św. Matki Teresy do kaplicy Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego, odbyło się dziś w Ciechanowie. „Święta Matka Teresa z Kalkuty troszczyła się o umierających, opuszczonych, ubogich, pomagała im w wymiarze materialnym i duchowym” – mówił bp Piotr Libera. W przeddzień Światowego Dnia Chorych odwiedził także Oddział Paliatywno-Hospicyjny i Oddział Noworodków w tej placówce szpitalnej.

1 2 3 307
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.