Płock: Spotkanie młodzieży w Niedzielę Palmową

eg, Płock, 2009-04-06

W Niedzielę Palmową do Płocka z całej diecezji przyjechało kilkuset uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, aby wziąć udział w uroczystościach związanych z 24. Światowym Dniem Młodzieży. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup pomocniczy Roman Marcinkowski, który mówił, że młodzi wtedy są nadzieją świata, gdy przez nich inni zbliżają się do Boga.

Biskup Roman Marcinkowski odwołał się do słów Jana Pawła II, że młodzi ludzie są przyszłością i nadzieją świata: „Nadzieja, jeśli opiera się na Chrystusie, nie jest niczym złudnym, ale czymś realnym i pewnym. Pozwala na życie odważne, takie, jaki wiódł św. Paweł, dla którego nie było przeszkód nie do pokonania, gdy chodziło o głoszenie nauki Chrystusa” - mówił biskup.

Po Mszy św. młodzież z palmami wielkanocnymi przemaszerowała na rynek Starego Miasta. Tu odbył się konkurs na najładniejszą palmę - zwyciężyło Duszpasterstwo Młodzieży Dekanatu Żuromińskiego „Santo Subito”. Ponadto młodzież uczestniczyła w nabożeństwie adoracji Biblii i wysłuchała koncertu ewangelizacyjnego w wykonaniu zespołu DDM „Music”.

Młodzież zapoznała się także z planami Festiwalu Młodych – największej imprezy ewangelizacyjnej dla młodzieży w diecezji płockiej, który odbędzie się pod koniec czerwca w Pułtusku. Spotkanie dla młodzieży w Niedzielę Palmową organizowało Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia”, pod kierunkiem ks. Rafała Grzelczyka.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook