Płock: 1 proc. podatku dla Caritas

eg, Płock, 2011-01-28

Caritas Diecezji Płockiej zwróciła się z apelem do diecezjan o przekazywanie na rzecz jej działalności 1 procenta podatku. W ubiegłym roku otrzymała w tej formie 80 tys. zł. Zostały one przeznaczone głównie na zakup sprzętu dla hospicjów i gabinetów rehabilitacji.

Za otrzymane w ubiegłym roku od podatników w ramach 1 procenta środki w wysokości 80 tys. zł płocka Caritas zakupiła sprzęt dla hospicjów stacjonarnych i domowych, sprzęt do gabinetów rehabilitacyjnych, doposażyła stołówki dla ubogich. Poza tym organizacja opłaciła grupie dzieci zajęcia rehabilitacyjne.

„Staramy się objąć pomocą wszystkie osoby, które się do nas zwrócą. Codziennie w naszych stołówkach żywi się około 500 osób, opieką hospicjów stacjonarnych i domowych objętych jest ponad 100 osób, trudno policzyć dorosłych i dzieci korzystających z zajęć rehabilitacyjnych, bo tak duże jest nimi zainteresowanie – mówi ks. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas DP. – Dobrze wykorzystamy każdą otrzymaną od podatników złotówkę, ponieważ ma ona dla nas podwójną wartość: świadczy o zaufaniu dla naszej organizacji”, obiecuje ks. Bugaj.

Aby przekazać 1 proc. podatku na rzecz Caritas Diecezji Płockiej, w zeznaniu podatkowym jako organizację pożytku publicznego należy wpisać „Caritas Polska KRS: 0000198645” oraz w „Informacjach uzupełniających” – „Caritas Płock”.

Caritas Diecezji Płockiej prowadzi m.in. hospicja stacjonarne w Płocku i Pułtusku, Dom Dziennego Pobytu dla Osób z Chorobą Alzheimera, Dom dla Bezdomnych Mężczyzn, Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych w Płocku, Gostyninie, Płońsku i Żurominie, zespoły domowej opieki długoterminowej, stołówki dla ubogich i gabinety rehabilitacji w sześciu miastach diecezji.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook