Płock: rowerem na beatyfikację Jana Pawła II

eg, Płock, 2011-02-03

Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” z Płocka organizuje rowerowy wyjazd do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II. Mogą w nim wziąć udział wszyscy, którzy mają dobrą kondycję fizyczną i posiadają sprawny rower. Do Rzymu będą musieli przejechać 2 tys. km.

„Do udziału w naszej rowerowej pielgrzymce do Rzymu na beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II zapraszamy wszystkich, którzy mają dobrą kondycję fizyczną oraz odpowiedni rower – mówi Leszek Brzeski, prezes Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Viktoria”, który działa przy płockiej parafii św. Józefa. – To, że wybieramy trudniejszy środek lokomocji jest okazaniem naszej wielkiej wdzięczności dla Papieża, który całym swoim życiem na to zasłużył” - dodaje prezes „Viktorii”

„Viktoria” była już w Rzymie na rowerach dwukrotnie: w 2003 r. z okazji 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II i w 2006 r., w pierwszą rocznicę jego śmierci. Wybierali się również na 30-lecie pontyfikatu, ale do tego jednak nie doszło. „W 2006 r. obiecaliśmy sobie, że na pewno pojedziemy na uroczystości beatyfikacyjne Papieża Polaka. Teraz będziemy mogli zrealizować ten plan” - komentuje Leszek Brzeski.

Płoccy rowerzyści wyruszą 21 kwietnia, aby dojechać do Rzymu najpóźniej 30 kwietnia. Wszyscy, którzy zdecydują się przejechać na beatyfikację na rowerze w jedną stronę 2 tys. km, mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr tel. 604-976-123.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook