Płock: rajd rowerowy z okazji 10-lecia klubu „Viktoria”

eg, Płock, 2012-09-29

„Stawiam na rodzinę” – takie hasło nosił rajd rowerowy, który zorganizowano w Płocku z okazji 10-lecia działalności Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Viktoria”, istniejącego przy parafii św. Józefa. Najliczniej reprezentowana podczas rajdu rodzina otrzymała w nagrodę rower górski. Jubileuszowi klubu patronował bp Piotr Libera.

Jubileusz rozpoczęto Mszą św. w kościele parafii św. Józefa w Płocku, w intencji wszystkich członków klubu „Viktoria”. Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Andrzej Smoleń. W kazaniu przypomniał, że w ciągu minionych 10 lat Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” inicjował szereg imprez o charakterze sportowym, patriotycznym i religijnym.

W rajdzie „Stawiam na rodzinę” wzięło udział kilkadziesiąt osób. Uczestnicy pod opieką policji pokonali kilkunastokilometrową trasę. Podsumowanie rajdu odbyło się przy ognisku, w Płocku-Borowiczkach. Organizatorzy przewidzieli wiele konkursów z nagrodami. Najcenniejszą nagrodą był rower górski, ufundowany przez BGŻ – otrzymała go rodzina Duchów z Płocku za to, że w rajdzie wzięło udział aż pięciu jej członków.

„W ciągu minionej dekady udało nam się dotrzeć na rowerach do wielu ciekawych miejsc, związanych z historią Polski i naszą religią – podsumowywał Leszek Brzeski, prezes „Viktorii”. – Odwiedzaliśmy sanktuaria maryjne i miejsca pamięci narodowej. Wielokrotnie podróżowaliśmy po Polsce, kilkakrotnie też po Europie. Turystyka rowerowa jest dla nas formą kontaktu z ludźmi i promocją sportu” – podsumowywał L. Brzeski.

Patronat nad obchodami jubileuszu „Viktorii” objął biskup płocki Piotr Libera.

Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” powstał wiosną 2002 r., przy parafii św. Józefa w Płocku. Ma za sobą wiele pielgrzymek rowerowych i rajdów do sanktuariów maryjnych w Polsce m.in. do Częstochowy, Krakowa, Warszawy, Włocławka. Kielc, Gdańska. W 2009 r. rowerzyści dotarli do Lourdes i La Salette, kilkakrotnie byli w Rzymie m.in. w 2011 r. na beatyfikacji Jana Pawła II. W 2010 r. miał miejsce rajd rowerowy do Katynia i Smoleńska, w 70. rocznicę mordu polskich oficerów. Członkowie klubu każdego roku uczestniczą w biegu z Bydgoszczy do Włocławka – szlakiem męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Poza tym „Viktoria” inicjuje w Płocku Bieg Niepodległości przed 11 listopada i prowadzi akcję promocji polskiej flagi pod nazwą „Polska flaga w każdym domu”. Organizuje też m.in. turnieje piłki nożnej. Prezesem Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Viktoria” przy parafii św. Józefa jest Leszek Brzeski, nauczyciel i radny miejski.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook