Płock: studenci z DA „Petroklezja” zbierają puszki na pomoc Afryce

eg, Płock, 2013-03-09

„Puszka dla maluszka” – takie hasło nosi akcja misyjna, zainicjowana przez Duszpasterstwo Akademickie „Petroklezja” w Płocku. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży aluminiowych opakowań zostaną przeznaczone na zakup lekarstw dla afrykańskich dzieci.

Jak informują przedstawiciele „Petroklezji”, aby uczestniczyć w akcji, wystarczy zebrać puszki lub inne aluminiowe przedmioty i dostarczyć je do siedziby duszpasterstwa przy ul. Jachowicza 4 – przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku. Organizatorom zależy na pozyskaniu jak największej ilości puszek. Za środki uzyskane z ich sprzedaży zostaną zakupione lekarstwa dla dzieci w Kamerunie w Afryce.

„Zwykłe puszki aluminiowe mogą pomóc dzieciom w Afryce – zachęca do udziału w akcji salezjanin ks. Łukasz Mastalerz, opiekun DA „Petroklezja”. - Zakupione za zgromadzone środki leki zostaną przesłane do polskich misjonarzy, prowadzących przychodnie i szpitale. Tak pozyskane leki mogą uratować życie żyjącym w Afryce dzieciom - dodaje ks. Mastalerz.

Zbiórkę puszek aluminiowych na zakup leków ratujących życie dzieci w Afryce zainicjowała w kraju poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Misio”. Ma ona zmienić tragiczne statystyki, w których wynika, że każdego roku z powodu zapalenia płuc, malarii, biegunek, odry czy tężca w Afryce umierają miliony dzieci.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook