Płock: wystawa o życiu prenatalnym w katedrze

eg, Płock, 2016-01-07

„Jestem człowiekiem od poczęcia” – to tytuł wystawy pro-life Bractwa Małych Stópek, którą oglądać można w płockiej bazylice katedralnej. Przedstawiono na niej życie prenatalne człowieka w postaci fotosów, w formie adresowanej do młodzieży szkolnej. Wystawę będą mogły wypożyczać i eksponować inne kościoły lub szkoły.

Wystawa „Jestem człowiekiem od poczęcia” składa się z 14 fotosów, prezentujących życie prenatalne człowieka, od chwili poczęcia, po poród. Oglądający wystawę mają okazję dowiedzieć się, jak kolejno następuje rozwój człowieka, a więc na przykład kiedy zaczyna bić serce, kiedy otwierają się oczy i kiedy skóra dziecka staje się różowa - prawda biologiczna stanowi argument uznania człowieka od pierwszych chwil jego życia.

Kolejne etapy rozwoju człowieka prezentują ludzie młodzi. Do nich kierowane jest też przesłanie antyaborcyjne: wystawa udowadnia, że dziecko przed porodem jest już w pełni człowiekiem. Zamiarem inicjatorów było, aby młodzież, która zapozna się z argumentami za człowieczeństwem płodu, stała się „odporna na destrukcyjny język aborcyjny”.

Prezentowana w katedrze wystawa jest działem Bractwa Małych Stópek, ustawiono ją z inicjatywy wydziału duszpasterskiego kurii diecezjalnej i parafii katedralnej. Wystawa ma charakter mobilny – mogą ją wypożyczać inne parafie czy szkoły.

Informacje o wypożyczeniu można uzyskać w wydziale duszpasterskim kurii diecezjalnej w Płocku pod nr tel. 24/262-85-99 lub 24/ 268-04-56.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook