Nasielsk: 3 tys. złotych dla dzieci z Madagaskaru

eg, am, Nasielsk, 2016-01-07

3 tysiące złotych udało się zebrać Kolędnikom Misyjnym z parafii św. Wojciecha w Nasielsku dla dzieci z Madagaskaru: „Przez takie zbiórki pomagamy nie tylko modlitwą, ale również konkretnymi ofiarami materialnymi” – mówi ks. Grzegorz Ostrowski, który koordynował akcję.

Kolędnicy Misyjni odwiedzają domy parafii św. Wojciecha w Nasielsku od kilkunastu lat. W tym roku podczas dwudniowego wędrowania dzieciom towarzyszyły dwie katechetki. Patronem akcji był bł. Jan Beyzym, polski misjonarz, który wyjechał na Madagaskar, aby służyć najuboższym, zwłaszcza trędowatym.

„Kolęda misyjna przypadła w Roku Miłosierdzia, ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka. To była wyjątkowa okazja, aby przez modlitwę i ofiary materialne wspomóc dzieci z Madagaskaru. Przez tę zbiórkę chcieliśmy pomóc nie tylko modlitwą, ale również konkretnymi ofiarami materialnymi” - mówi ks. Grzegorz Ostrowski, wikariusz w parafii św. Wojciecha w Nasielsku, który koordynował akcję.

Okazało się, że mieszkańcy Nasielska chętnie otwierali drzwi domów, a także swoje serca na potrzeby malgaskich dzieci. Cieszyli się, że Kolędnicy Misyjni zbierają pieniądze na ważny cel, zapraszali do siebie również za rok.

Owocem misyjnego kolędowania była kwota 3 tysięcy zł, która w całości będzie przeznaczona na pomoc dzieciom z Madagaskaru.

Kolędnicy misyjni to dzieci, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych i modlą się za nich w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Odwiedzając rodziny w parafii, mówią o trudnej sytuacji rówieśników w krajach misyjnych, odgrywają przygotowane scenki i zbierają ofiary. Co roku zbiórki przeznaczane są na pomoc dzieciom w innych krajach misyjnych.

Zwyczaj kolędowania misyjnego narodził się w krajach niemieckojęzycznych, gdzie kolęduje się z okazji uroczystości Trzech Króli. W Polsce kolędnicy misyjni wyruszyli z Dobrą Nowiną po raz pierwszy w 1993 r. Parafialne posłanie misyjne kolędników odbywa się najczęściej w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook