Ciechanów: ponad 100 osób na III Balu Bezalkoholowym Rodzin Katolickich

eg, Ciechanów, 2016-01-10

Dokładnie 110 osób bawiło się na III Balu Bezalkoholowym Rodzin Katolickich, zorganizowanym 9 stycznia z inicjatywy Akcji Katolickiej przy parafii św. Józefa w Ciechanowie. Impreza odbyła się w sali w Gołotczyźnie koło Ciechanowa, prowadził ją profesjonalny wodzirej z zespołem. Wydarzenie swoim patronatem objął biskup płocki Piotr Libera.

Bal miał formułę zabawy bezalkoholowej, połączonej z integracją wszystkich ruchów katolickich z Ciechanowa. Uczestniczyły w nim głównie małżeństwa, ale nie brakowało także singli. Zabawa trwała od godziny 19.00 w sobotę 9 stycznia, do godzin rannych w niedzielę 10 stycznia. Na jej rozpoczęcie wszystkich uczestników oficjalnie witali organizatorzy: prezes Akcji Katolickiej Ryszard Wesołowski, jego zastępca Jerzy Racki oraz Leszek Szcząchor.

„Dużo się mówi ostatnio w Polsce o potrzebie wprowadzenia dobrej zmiany. Dotyczy to potrzeby zmian w legislacji dotyczącej wychowania w trzeźwości, skutecznej promocji zdrowego trybu życia bez nałogów w domu, szkole, mediach i publicznym obyczaju. Bo przecież `czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, cytował prezes Ryszard Wesołowski.

Po części oficjalnej czym wspólnie zatańczono poloneza, pod okiem profesjonalnego wodzireja Piotra Folwarskiego z zespołem, który poprowadził całą zabawę karnawałową.

Uczestniczką balu była m.in. poseł Anna Cicholska, która poinformowała, że w Sejmie RP powstało koło grupujące osoby związane z Akcją Katolicką i Domowym Kościołem, obecnie należy do niego około 20 osób.

Patronat na III Balem Bezalkoholowym Rodzin Katolickich objął biskup płocki Piotr Libera oraz prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook