Pułtusk: finał etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej

eg, Pułtusk, 2016-01-13

Trzydziestu czterech uczniów z osiemnastu szkół ponadgminazjalnych z diecezji płockiej wzięło udział w etapie diecezjalnym 26. Olimpiady Teologii Katolickiej pt. „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”. Odbył się on 13 stycznia w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku. Jego laureaci wezmą udział w finale ogólnopolskim olimpiady w kwietniu w Łowiczu.

W etapie diecezjalnym OTK wzięło udział 34 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych w diecezji. Pisali oni test przygotowany przez komitet organizacyjny OTK, we współpracy z diecezją łowicką. Test składał się z 32 pytań, za które można było uzyskać maksymalnie 58 punktów. Czas przeznaczony na napisanie odpowiedzi wynosił 45 minut.

Pytania dotyczyły m.in. znajomości homilii i przemówień, które Jan Paweł II kierował do młodzieży podczas wizyt pasterskich w Polsce, znajomości Pisma św., oficjalnych dokumentów Kościoła czy nauczania Katechizmu Kościoła katolickiego o wychowaniu.

Pierwsze miejsce zajęła Ewelina Fryzowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku, na drugim miejscu znalazła się Weronika Śliwińska z Zespołu Szkół nr 3 III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku, a na trzecim Artur Kamiński w Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku. Troje finalistów etapu diecezjalnego będzie reprezentować diecezję płocką w finale ogólnopolskim w kwietniu w Łowiczu.

Zwyciężczyni Ewelina Fryzowska, która od 1,5 roku należy do wspólnoty Laboratorium Wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich, komentowała po finale, że o ile pytania zamknięte nie były trudne, o tyle pytania otwarte, w których trzeba było uzupełnić wyrazy, wymagały bardzo dobrej znajomości nauczania Jana Pawła II.

Natomiast zdaniem Weroniki Śliwińskiej, laureatki drugiego miejsca, członkini duszpasterstwa „Petroklezja”, na zawsze zostaną z nią słowa Papieża, że młodzi są „przyszłością Kościoła”: „Poznając nauczanie Jana Pawła II, doceniłam jego mądrość”, stwierdzała uczennica z Płocka.

Podczas finału wszyscy uczestnicy i katecheci otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci także nagrody rzeczowe, ufundowane przez wydział katechetyczny w Kurii Diecezjalnej Płockiej, który był organizatorem etapu diecezjalnego OTK.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook