Płock: ruszyło pogotowie duchowe dla małżeństw

eg, Płock, 2016-01-19

„Pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie” ruszyło w Płocku, w związku z Rokiem Miłosierdzia. Pary małżeńskie mogą drogą mailową poprosić o modlitwę siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej przy Starym Rynku w Płocku - miejscu, gdzie 85 lat temu miało miejsce pierwsze objawienie się Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej.

Pomysł zrodził się w Duszpasterstwie Rodzin Diecezji Płockiej, z troski o małżeństwa, które przeżywają kryzys: „Kryzys małżeński zazwyczaj zaczyna się wtedy, gdy mąż i żona tracą ze sobą bliski i intymny kontakt, zaczynają się od siebie stopniowo oddalać. Rozmowy ograniczają do wymiany informacji, kto ma odebrać dziecko, zrobić zakupy, posprzątać mieszkanie. Taki stan, jeśli nie zostanie wystarczająco szybko rozwiązany, może przerodzić się w długotrwały kryzys małżeński, który z każdym dniem przybiera na sile i jak rdza zaczyna `zżerać` małżeństwo”, uważa ks. dr Jarosław Kamiński, duszpasterz rodzin w diecezji płockiej, dyrektor Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Metanoia” w Płocku.

Dodaje, że może dojść do takiego momentu, w którym małżonkowie stwierdzą, że nic nie jest wstanie uratować ich związku, a jedynym sensownym rozwiązaniem jest rozwód. Wtedy warto uwierzyć w moc modlitwy, bo jak naucza Ewangelia, modlitwa zanoszona z wiarą może góry przenosić: „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego” (Łk 1,37).

Małżeństwa, które doświadczają różnego rodzaju trudności we wzajemnych relacjach, mogą skorzystać z „Pogotowia duchowego dla małżeństw w kryzysie”. Wystarczy napisać maila z prośbą o modlitwę w intencji konkretnego małżeństwa do sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku, na adres: zmbm.plock@faustyna.pl

Każdego dnia o godzinie 15.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku siostry będą modliły się o zgodę, pojednanie i miłość między małżonkami. Modlitwa będzie zanoszona dyskretnie, tak by nikt z obecnych nie wiedział, o jakie małżeństwo chodzi.

W inicjatywę związaną z Rokiem Miłosierdzia, zaangażowali się: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej, Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Metanoia” i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook