Płock: powstała „Rozmównica” dla potrzebujących duchowej pomocy

eg, Płock, 2016-02-08

„Rozmównica” dla wszystkich potrzebujących duchowej bądź psychologicznej pomocy, powstała przy parafii św. Bartłomieja (farnej) w Płocku. Inicjatywa ta ma być konkretną odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, aby w Roku Miłosierdzia podejmować uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała.

Inicjatywa utworzenia przy parafii św. Bartłomieja (farnej) w Płocku „Rozmównicy” ma stanowić konkretną odpowiedź na potrzeby ludzi poszukujących duchowego kierownictwa, inspiracji, modlitwy lub psychologicznego wsparcia i terapii. Ma to być także miejsce duchowej i osobowej formacji.

„Naszą misją jest wspomaganie rozwoju duchowego, ludzkiego - ku dojrzałości chrześcijańskiej oraz dostarczanie pełnego zakresu pomocy psychologicznej dla dorosłych – informuje ks. Krzysztof Ruciński, wikariusz parafii i pomysłodawca utworzenia „Rozmównicy”. – Idziemy za wezwaniem Ojca Świętego Franciszka, który zachęca do odkrycia głębi miłości Pana Boga, jaką objawił w Sobie Jezus. Papież zaprosił także do podejmowania uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała” - przypomina duszpasterz.

Dodaje również, że w roku dedykowanym miłosierdziu, nie przypadkiem pomoc duchowa i psychologiczna w „Rozmównicy” organizowana jest w mieście pierwszych objawień św. siostry Faustyny Kowalskiej, orędowniczki Bożego Miłosierdzia.

Płocka „Rozmównica” czynna jest w poniedziałki w godz. 19.00-21.00 w budynku wikariatu fary przy ul. Kazimierza Wielkiego 5, na pierwszym piętrze. Aby umówić się na spotkanie z księdzem lub psychologiem, należy zadzwonić pod nr tel. 501-648-484. Udzielana pomoc jest bezpłatna.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook