Płock: modlitwa z chorymi z hospicjum w intencji Światowych Dni Młodzieży

eg, Płock, 2016-02-11

Chorzy, ich rodziny i wolontariusze Światowych Dni Młodzieży wzięli udział 11 lutego we wspólnej modlitwie w płockim hospicjum św. Urszuli Ledóchowskiej. „Dobrowolne ofiarowanie swojego cierpienia w jakiejś intencji jest szczególnie ważne” - zaapelował do cierpiących ks. Rafał Grzelczyk, diecezjalny koordynator ŚDM.

Mszy św. w płockim hospicjum św. Urszuli Ledóchowskiej przewodniczył ks. Romuald Andruszkiewicz, były wieloletni kapelan tego miejsca. Kazanie wygłosił ks. Rafał Grzelczyk, diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży. Przypomniał w nim, że św. Jan Paweł II modlitwę chorych nazywał „skarbnicą Kościoła”.

Podkreślił również, że dobrowolne ofiarowanie swojego cierpienia w jakiejś intencji, na przykład w intencji Światowych Dni Młodzieży, jest szczególnie ważne.

Odwołując się do słów Maryi z Ewangelii, aby uczynić wszystko, co Jezus powie, ks. Grzelczyk zaznaczał, że Matka Boża uczy przychodzić do Boga z prośbami, ale i żalem w sercu: „Do Lourdes, miejsca jej objawień, chorzy udają się prośbą o uzdrowienie, ale i z pytaniami. Zdajemy sobie sprawę, jak wiele zrozumienia i cierpliwości potrzebują ci, którzy mają prawo narzekać i mieć pretensje” - stwierdzał duszpasterz.

W Mszy św. uczestniczyli chorzy i ich bliscy, personel hospicjum, jego wolontariusze, a także diecezjalni wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. W ten sposób promowano akcję „l - 4”. Polega ona między innymi na włączeniu się osób chorych do udziału w tym wydarzeniu poprzez regularną modlitwę.

Mszę św. i spotkanie z okazji Światowego Dnia Chorego w płockim hospicjum św. Urszuli Ledóchowskiej zorganizował jego kapelan ks. Tomasz Markowicz.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook