Płock: 20 tysięcy „Skarbonek Miłosierdzia” na jałmużnę wielkopostną

eg, Płock, 2016-02-11

20 tysięcy „Skarbonek Miłosierdzia” na jałmużnę wielkopostną jest już w parafiach diecezji płockiej, skąd przekazane zostaną do szkół. Do parafii trafiło także 44 tysięcy baranków wielkanocnych. W minionym roku z obu dzieł Caritas Diecezji Płockiej na swą działalność uzyskała około 120 tysięcy zł.

„Skarbonki Miłosierdzia” na jałmużnę oraz baranki wielkanocne cieszą się w diecezji płockiej dużym zainteresowaniem. Skarbonki zostały przekazane do parafii, skąd trafią do szkół. Katecheci otrzymają też scenariusze katechez, zachęcające uczniów do wyrzeczenia się czegoś, aby zaoszczędzone pieniądze wrzucić do tekturowej skarbonki, z myślą o potrzebujących.

Ponadto do wszystkich parafii zostało już przekazanych 44 tysięcy baranków paschalnych z białej czekolady. Baranek, symbolizujący Pana Jezusa, będzie mógł zostać włożony do koszyczka wielkanocnego. Będzie rozprowadzany w parafiach, poza tym można go kupić w sklepie Caritas przy ul. Sienkiewicza 34 w Płocku.

W 2015 r. w ramach obu akcji zebrano około 120 tys. zł. Środki te zostały przeznaczone na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezji Płockiej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook