Płock: pop-oratorium na 85. rocznicę pierwszego objawień Jezusa Miłosiernego (zapowiedź)

eg, Płock, 2016-02-21

Msza św. pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC, biskupa warszawsko-praskiego, pop-oratorium w wykonaniu zespołu „Lumen” i akcja „Zapał Światło Miłosierdzia” złożą się 22 lutego na obchody na obchody 85. rocznicy pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej w płockim klasztorze 22 lutego 1931 r. Ze względu na tę rocznicę oraz Rok Miłosierdzia będą one miały szczególnie uroczysty charakter.

85 lat temu w płockim klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia po raz pierwszy Jezus Miłosierny objawił się św. siostrze Faustynie Kowalskiej i polecił jej namalować obraz z napisem „Jezu, ufam Tobie”. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia obchody tej rocznicy zaplanowano w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku przy Starym Rynku 14/18 (tam znajdowała się historyczna cela, w której s. Faustyna ujrzała Jezusa) oraz w bazylice katedralnej płockiej.

W poniedziałek 22 lutego Msze św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będą sprawowane o godz. 6.30, 10.00, 12.00 i 15.30. O godz. 15.00 będzie miała miejsce modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się błogosławieństwem o godz. 21.00.

Przez cały dzień będzie można tam również oglądać instalację artystyczną pt. „Miłość Boża kwiatem - a miłosierdzie owocem. 85. rocznica objawień Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku”. Jej głównym motywem jest „Litania do Miłosierdzia Bożego” według św. s. Faustyny.

Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i napływ pielgrzymów, główne uroczystości diecezjalne odbędą się w bazylice katedralnej w Płocku. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 18.00., Eucharystii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Henryk Hoser SAC, biskup warszawsko-praski. Koncelebrować ją będzie biskup płocki Piotr Libera.

Po Mszy św. o godz. 19.00 w katedrze zabrzmi pop-oratorium pt. „Miłosierdzie Boże”, oparte na tekstach św. siostry Faustyny, z muzyką Zbigniewa Małkowicza, w wykonaniu zespołu „Lumen”.

Ponadto zaplanowano akcję „Zapal Światło Miłosierdzia”. Chodzi w niej o to, aby 22 lutego przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych, a wieczorem w godz. 19.00-21.00, zapalić w oknach Światło Miłosierdzia. Zapalenie światła będzie uczczeniem rocznicy objawień oraz wyrazem łączności duchowej z płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Z inicjatywą akcji wystąpił Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku.

Do udziału w obchodach 85. rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego ich organizatorzy zapraszają wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego, którzy mimo zimowej aury przybywają tradycyjnie na te uroczystości z wielu miejscowości w Polsce oraz z zagranicy.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook