Płock: ponad 6 ton żywności z 10. Świątecznej Zbiórki Żywności

eg, Płock, 2016-03-07

Dokładnie 6 155 kg żywności udało się zebrać w dniach 4-5 marca w sklepach położonych na terenie diecezji płockiej w ramach 10. Świątecznej Zbiórki Żywności Caritas diecezji Płockiej. Zebrane dary przed Wielkanocą trafią do najbardziej potrzebujących.

Dziesiąta Świąteczna Zbiórka Żywności odbyła się w dniach 4-5 marca w sklepach sieci Mila i Biedronka w miastach diecezji: Płock, Mława, Maków Mazowiecki, Pułtusk, Żuromin, Sierpc, Nasielsk, Płońsk i Nowy Dwór Mazowiecki.

Przez dwa dni, do specjalnie ustawionych koszy, udało się zebrać 6 155 kg żywności. Dużą część zebranych darów stanowiły: mąka, makaron cukier, ryż, olej, kasza, konserwy, margaryny, czekolady, dżemy, płatki śniadaniowe. Znajdą się one w świątecznych paczkach dla podopiecznych Caritas.

„Dziękujemy wolontariuszom za bezinteresowną pracę, a także obsłudze sklepów za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Wszystkim darczyńcom jesteśmy wdzięczni za to, że nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy. Jest to ogromne świadectwo solidarności z potrzebującymi” – przekonuje ks. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas diecezji płockiej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook