Płock: rekolekcje dla wdów, wdowców i chorych onkologicznie (zapowiedź)

eg, Płock, 2016-03-08

„Rodzina jest najbliższym szpitalem” - pod takim hasłem w dniach od 10 do 12 marca w katedrze płockiej będą głoszone rekolekcje dla wdów, wdowców, chorych onkologicznie oraz ich rodzin. Ich inicjatorem jest ks. prof. Ireneusz Mroczkowski, opiekun duchowy wspólnoty wdów konsekrowanych w Płocku. W programie znajdą się m.in. świadectwa osób, których bliscy zmagają się z ciężkimi chorobami.

Rekolekcje dla wdów, wdowców, osób borykających się z chorobą onkologiczną oraz ich rodzin, potrwają od 10 do 12 marca, początek o godz. 9.00 w bazylice katedralnej w Płocku. Ich organizatorem jest ks. prof. Ireneusz Mroczkowski, wykładowca Seminarium Duchownego w Płocku i UKSW w Warszawie, który jest także opiekunem duchownym płockiej wspólnoty wdów konsekrowanych.

\Hasłem spotkań będą słowa „Rodzina jest najbliższym szpitalem”, wygłoszone przez papieża Franciszka podczas katechezy w dniu 10 czerwca 2015 r. W programie każdego dnia będzie Msza św., świadectwa osób, których bliscy cierpią na choroby nowotworowe oraz modlitwy do: św. Antoniego i Jana Pawła II, św. Faustyny, św. Ojca Pio.
Goście rekolekcji, wśród nich m.in. bp Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej, wygłoszą słowo o roli rodziny naturalnej, rodziny „szpitalnej” oraz rodziny parafialnej.

Jak przekonują inicjatorzy tych spotkań, wdowy i wdowcy to duża i ważna grupa dla Kościoła, wrażliwa na pytania egzystencjalne, dotyczące życia, śmierci, przemijania i wiary w Boga: „Mamy nadzieję, że w spotkaniach rekolekcyjnych w katedrze wezmą udział mieszkańcy Płocka i okolic, które zechcą przez kilka dni głębiej rozważyć te zagadnienia”.

Rekolekcje dla wdów, wdowców i osób z chorobami onkologicznymi w Płocku odbywają się już od kilku lat, każdego roku uczestniczy w nich kilkuset wiernych.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook