Płońsk: zakończył się etap diecezjalny olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe

eg, Płońsk, 2016-03-11

Alicja Liberadzka i Weronika Wójtewicz z parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu w diecezji płockiej, zajęły pierwsze miejsca w etapie diecezjalnym X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. o. Maksymilianie Kolbem, który odbył się w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku w diecezji płockiej.

Etap diecezjalny X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. o. Maksymilianie Kolbe, z udziałem uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu diecezji płockiej średniej, zorganizowany w parafii, której patronem jest ten Święty.

Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się znajomością historii życia oraz dzieła św. Maksymiliana Kolbe, który poniósł śmierć męczeńską w obozie Auschwitz, w bunkrze głodowym, oddając życie za innego współwięźnia. Pytania dotyczyły m.in. część pierwszej jego „Pism” i jego życiorysu, a także Dziejów Apostolskich.

Wśród uczniów gimnazjów pierwsze miejsce zajęła Alicja Liberadzka z Raciąża, drugie - Aleksandra Kruszewska z Raciąża (opiekunem obu uczennic jest ks. Piotr Wilkowski), zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Mariuszowi Strusowi z Mochowa.

Z kolei w grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Weronika Wójtewicz z Raciąża (przygotowywała się do konkursu pod opieką katechetki Agnieszki Bojanowskiej), drugie miejsce zajęła Kinga Rozworska z Sierpca (katecheta ks. Dawid Witkowski), a trzecie Rafał Antonowicz, również z Sierpca.

Wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego olimpiady, który odbędzie się 6 i 7 kwietnia w Siedlcach i będą tam reprezentować diecezję płocką.

X Ogólnopolską Franciszkańską Olimpiadę Wiedzy o św. o. Maksymilianie Kolbe organizuje Klasztor Ojców Franciszkanów w Siedlcach, a współorganizatorem jest m.in. UKSW w Warszawie. Patronuje jej Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook