Bp Libera do młodzieży: przejdźmy wspólnie przez Bramę Miłosierdzia

eg, Płock, 2016-03-13

O tym, że już za cztery miesiące na ziemi płockiej dojdzie do spotkania z młodymi z całego świata podczas Światowych Dni Młodzieży i że w Roku Miłosierdzia można się do tego przygotować, przechodząc przez Bramę Miłosierdzia, napisał biskup płocki Piotr Libera w zaproszeniu na Niedzielę Palmową w Płocku, skierowanym do młodzieży. Jest ono odczytywane podczas niedzielnych Mszy św. we wszystkich kościołach diecezji.

W zaproszeniu na diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży w Niedzielę Palmową 20 marca w Płocku bp Piotr Libera przypomina, jak niewiele czasu pozostało do Światowych Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem w Krakowie oraz do spotkania z ich uczestnikami w diecezji płockiej.

Przypomina, że inauguracja przygotowań do ŚDM miała miejsce w Płocku dwa lata temu, kiedy to pracę rozpoczęły Parafialne Centra Światowych Dni Młodzieży. Poza tym podczas 43. Synodu diecezjalnego, w ramach Synodu Młodych, młodzi diecezjalnie wypracowali dokument, włączony później do Księgi Synodalnej.

„Wiem, że od tego momentu formowaliście się, `zarażaliście` swoich rówieśników miłością do Jezusa Chrystusa, dawaliście świadectwo i z wielkim zapałem przygotowywaliście się i nadal przygotowujecie się do Światowych Dni Młodzieży” – stwierdza biskup płocki.

W swym słowie zwraca uwagę na gorliwą pracę promującą ŚDM w parafiach, realizację programu „L4” (modlitwa chorych za ŚDM), akcję „Napełnij dzban” (zbiórka środków na przyjazd młodzieży do Polski) oraz peregrynację Znaków Światowych Dni Młodzieży.

Bp Libera informuje również, że podczas diecezjalnych obchodów Niedzieli Palmowej w Płocku rozważane będzie błogosławieństwo „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Poza tym młodzi w Roku Miłosierdzia przejdą przez Bramę Miłosierdzia.

Zwraca się też do młodzieży z apelem, aby jego zaproszenie przekazali swoim rówieśnikom oraz by do Płocka przywieźli radość, energię, zapał i entuzjazm – „to wszystko co czyni młodych pięknymi”.

Zaproszenie bp. Libery na obchody Niedzieli Palmowej w Płocku jest dziś czytane w kościołach diecezji płockiej podczas niedzielnych Mszy św.

Diecezjalne obchody Niedzieli Palmowej w Płocku potrwają w dniach 19-20 marca na terenie Orlen Areny, pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Do udziału zaproszeni są wolontariusze, członkowie Parafialnych Centrów ŚDM, osoby zarejestrowane na wyjazd na ŚDM do Krakowa, osoby, które brały udział w szkoleniach w dekanatach przed akcją „Napełnij Dzban” oraz wszyscy zainteresowani.

Dla uczestników będzie to okazja m.in. do integracji, uzyskania informacji na temat ŚDM, możliwość rejestracji na wyjazd do Krakowa czy dołączenia do grona wolontariuszy. Ponadto będzie można kupić gadżety związane z ŚDM.

W programie spotkania zaplanowano m.in. przejście przez Bramę Miłosierdzia (z obrazem Jezusa Miłosiernego i relikwiami patronów ŚDM), projekcję filmu „Franciszek”, informacje o akcji „Napełnij dzban”, prezentację pracy Parafialnych Centrów ŚDM z Żuromina, Płońska i Modlina, konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, koncert muzyczny. Najważniejszym wydarzeniem będzie Msza św. w kościele parafii św. Jadwigi, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp Piotr Libera.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook