Płock: bp Libera apeluje o ofiarność podczas zbiórki na Ziemię Świętą

eg, Płock, 2016-03-14

„Apeluję do Was Bracia i Siostry, byście szczególnie w trwającym Roku Miłosierdzia okazali swoje miłosierdzie i bliskość z braćmi w wierze z Bliskiego Wschodu” - napisał biskup płocki Piotr Libera do diecezjan i duchowieństwa w związku z zaplanowaną na Wielki Piątek zbiórką ofiar na rzecz chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie.

W swoim słowie bp Libera zaznacza, że „Wielki Piątek jest dniem, kiedy zło wydaje się triumfować, kiedy Niewinny cierpiał i umarł na krzyżu”. Czasami wydaje się, że ten dzień nigdy się nie skończy w Ziemi Świętej i krajach Bliskiego Wschodu, ponieważ chrześcijanie wciąż spotykają się tam z przemocą. Tym bardziej potrzebują oni wspólnoty z innymi ludźmi.

Hierarcha dodaje, że kolekta w Wielki Piątek jest odpowiedzią na nadzieję, która jest w ludzkich sercach. Przypomina, że zgodnie z wielowiekową tradycją, ofiary składane w tym dniu przez wiernych uczestniczących w Liturgii Męki Pańskiej są przeznaczone na rzecz chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej oraz w krajach Bliskiego Wschodu.

Przypomina też, że z prośbą o kolektę zwrócił się do niego kard. Leonardo Sandri, prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich. Poleca tę Bożą sprawę „życzliwości i ofiarności płockich diecezjan”. Zebrane ofiary będą przekazane do Stolicy Apostolskiej, która finansuje za nie wiele projektów charytatywno-edukacyjnych w rejonach Bliskiego Wschodu, gdzie żyją chrześcijanie doświadczani prześladowaniami i ogromnymi trudnościami.

„Apeluję do Was Bracia i Siostry, byście szczególnie w trwającym Roku Miłosierdzia okazali swoje miłosierdzie i bliskość z braćmi w wierze z Bliskiego Wschodu. Proszę również Księży Proboszczów o życzliwe potraktowanie tej niezwykle doniosłej sprawy. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę!” – dziękuje ordynariusz płocki.

Jego apel jest adresowany do wiernych i duchowieństwa diecezji płockiej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook