Płock: diecezjalne obchody ŚDM w Niedzielę Palmową (zapowiedź)

eg, Płock, 2016-03-15

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” – pod takim hasłem w dniach 19-20 marca w płockiej Orlen Arenie odbędą diecezjalne obchody ŚDM w ramach Niedzieli Palmowej, z udziałem młodzieży z całej diecezji. W programie znajdzie się m.in. omówienie pracy Parafialnych Centrów Światowych Dni Młodzieży oraz przygotowania do akcji „Napełnij dzban II”.

Przejściem przez Bramę Miłosierdzia w sobotę 19 marca zainaugurowane zostaną diecezjalne obchody ŚDM z okazji Niedzieli Palmowej w Płocku. Przechodzącym przez Bramę towarzyszyć będą relikwie świętych oraz obraz Jezusa Miłosiernego. Każdy uczestnik będzie miał możliwość ucałowania tego obrazu.

W tym samym czasie siostry zakonne ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia będą odmawiały Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji młodzieży, a biskup płocki Piotr Libera udzieli uroczystego błogosławieństwa. Tego dnia zaplanowano też projekcję filmu „Franciszek”.

W niedzielę 20 marca od godzin rannych zaplanowano spotkania modlitewne, organizacyjne i informacyjne, dotyczące ŚDM w diecezji i w Krakowie m.in. podsumowanie akcji „Napełnij Dzban I” (zbiórka pieniędzy na przyjazd młodzieży z zagranicy na ŚDM), przygotowanie do drugiej części tej akcji (zostanie przeprowadzona 24 kwietnia), prezentację prac Parafialnych Centrów Światowych Dni Młodzieży z Żuromina, Płońska i Modlina, spotkanie dla liderów wolontariatu.

O godz. 15.00 w kościele parafii św. Jadwigi Mszy św. z udziałem młodzieży przewodniczył będzie biskup płocki Piotr Libera. Po Mszy św. odbędzie się wspólne dziękczynienie z zespołem muzycznym oraz rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

W czasie dwudniowego spotkania młodych w Płocku będzie możliwość uzyskania informacji w Diecezjalnym Biurze ŚDM, rejestracji na wyjazd do Krakowa, zgłoszenia się do grona wolontariuszy. Ponadto będzie można kupić gadżety związane z ŚDM.

W diecezjalnych obchodach ŚDM w Niedzielę Palmową wezmą udział wolontariusze, członkowie Parafialnych Centrów ŚDM, osoby zarejestrowane na ŚDM w Krakowie, osoby uczestniczące w akcji „Napełnij Dzban”. Przyjazdy grup z dekanatów zorganizują dekanalni duszpasterze młodzieży.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook