Bp Libera do młodzieży: bądźcie wolontariuszami Chrystusa

eg, Płocka, 2016-03-20

„Bądźcie wolontariuszami Chrystusa” – zachęcał młodzież zgromadzoną w płockim kościele parafii św. Jadwigi Królowej bp Piotr Libera. Msza św. z udziałem młodych z całej diecezji była zwieńczeniem dwudniowych diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży, tradycyjnie odbywających się w Niedzielę Palmową. Młodzi przeszli przez Bramę Miłosierdzia, a także opowiadali, w jaki sposób w swoich parafiach przygotowują się do ŚDM.

W homilii bp Libera stwierdził, że Niedzielę Palmową można nazwać „Niedzielą Bezinteresownej Miłości”, ponieważ takiej miłości uczy Jezus, który "staje przed ludźmi jako Ten, który poświęcił swoje życie dla ludzi".

W homilii nawiązał do pracy wolontariuszy, którzy pomagają samotnym i chorym na raka w Instytucie Onkologii na warszawskim Ursynowie. Za swoją pracę i poświęcony dla innych czas, nie otrzymują wynagrodzenia. To „ludzie miłości bezinteresownej”, ludzie miłosierdzia, którzy „świadomie bądź nieświadomie, idą drogą Chrystusa” - mówił kaznodzieja.

Bp Libera wskazywał, że nadchodzące Światowe Dni Młodzieży to wyjątkowa okazja, aby stać się takim właśnie człowiekiem: poprzez swoje talenty, zdolności, poświęcony czas, wrażliwość serca. Można stać się człowiekiem, który chce poświęcać się dla bliźnich: „Bądźmy wolontariuszami Jezusa!” – wzywał biskup.

Diecezjalne obchody ŚDM zainaugurowano w sobotę 19 marca uroczystym przejściem przez Bramę Miłosierdzia na terenie Orlen Areny, w obecności relikwie patronów ŚDM oraz obrazu Jezusa Miłosiernego. W tym samym czasie siostry zakonne ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia odmawiały Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji młodzieży. Na zakończenie młodzież obejrzała film pt. „Franciszek”.

Natomiast w niedzielę 20 marca odbywały się spotkania modlitewne, organizacyjne i informacyjne, dotyczące ŚDM w diecezji i w Krakowie m.in. podsumowanie akcji „Napełnij Dzban I” (zbiórki pieniędzy na przyjazd młodzieży z zagranicy na ŚDM), przygotowanie do drugiej części tej akcji (zostanie przeprowadzona 24 kwietnia), prezentacja prac Parafialnych Centrów Światowych Dni Młodzieży z Żuromina, Płońska i Modlina, spotkanie dla liderów wolontariatu.

Tradycyjnie też na zakończenie spotkania ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Pierwszą nagrodę otrzymała palma wykonana przez parafię św. Michała Archanioła w Płońsku, drugą – przez parafię św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, a trzecią – przez parafię Trójcy Świętej w Krajkowie.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook