Diecezja płocka: Noce Konfesjonałów w pięciu kościołach (zapowiedź)

eg, Płock, 2016-03-23

Pięć kościołów parafialnych w diecezji płockiej włączyło się w tym roku w wielkopostną Noc Konfesjonałów. Nocą z 25 na 26 marca będzie można się spowiadać w Płocku, Sierpcu i Gostyninie. Najdłuższy dyżur w konfesjonale – do godz. 2.00 w sobotę 26 marca - zaplanowano w płockiej Kolegiacie św. Michała.

W Kolegiacie św. Michała (parafia św. Bartłomieja) nocny dyżur w konfesjonałach księża spowiednicy pełnić będą po raz szósty, od godz. 20.30 w Wielki Piątek 25 marca do godz. 2.00 w Wielką Sobotę 26 marca. Równocześnie wiele osób będzie się modlić o dobrą spowiedź dla penitentów.

„Ufamy, że to wyjście naprzeciw potrzebom człowieka wierzącego, żyjącego w realiach ciągłego pośpiechu współczesnego świata, spotka się z życzliwym przyjęciem i pomoże w przeżyciu spotkania z miłosiernym i przebaczającym Bogiem”, mówi ks. Krzysztof Ruciński, wikariusz z Kolegiaty św. Michała, inicjator parafialnej Nocy Konfesjonałów.

Płocczanie będą mogli także skorzystać z możliwości nocnej spowiedzi w parafii Świętego Krzyża na osiedlu Podolszyce Północ. Spowiednicy zasiądą w konfesjonałach w Wielki Piątek w godz. 20.00-23.59, a także w Wielką Sobotę w godz. 9.00-23.59.

Do sakramentu pokuty w godzinach nocnych, będzie można także przystąpić w dwóch kościołach w Sierpcu: w parafii św. Wita, Modesta i Krescencji (farnej) konfesjonały będą czekały na wiernych w Wielką Sobotę od godz. 8.00 rano do godz. 23.00. Natomiast w Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej (parafia św. Benedykta) Noc Konfesjonałów potrwa od godz. 20.00 w Wielki Piątek do godz. 1.00 w nocy w Wielką Sobotę.

Na diecezjalnej mapie nocnych pojednań z Bogiem znalazła się także parafia Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. W tej świątyni duszpasterze zapraszają w Wielki Piątek od godz. 20.00 do godz. 23.00.

Noce Konfesjonałów cieszą się w diecezji płockiej rosnącym zainteresowaniem. Duszpasterze komentują, że nie brakuje wiernych, którzy chcą przystąpić do sakramentu pokuty nocą. Są to spowiedzi „przemyślane i głębokie”.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook