Bp Milewski do uzależnionych: Golgota daje wytchnienie przybitym do Krzyża

eg, Winnica, 2016-03-23

O tym, że krzyż Chrystusa na Golgocie daje wytchnienie wszystkim do niego przybitym, mówił bp Mirosław Milewski 23 marca w parafii Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy w diecezji płockiej. Mszą św. zainaugurowano tam spotkanie wielkanocne środowisk trzeźwościowych.

„Każdy z nas ma jakieś obszary niewoli: uzależnienia, przyzwyczajenia, przywiązania, powtarzające się grzechy czy wikłające nas problemy. W tej właśnie sytuacji słyszymy słowa pocieszenia: `Oto Pan Bóg mnie wspomaga. Któż mnie potępi?`”, cytował bp Milewski.

Podkreślił, że w Wielkim Tygodniu najważniejszym słowem jest krzyż. Patrząc na niego, można doświadczyć wielkiego pochylenia się Boga nad życiem, nad tym, co w nim trudne, niezrozumiałe, co wymaga „wyzwolenia i uzdrowienia”. „Krzyż stanął na Golgocie. Na niej spotykają się wszystkie drogi świata, drogi wszystkich ludzi, wszystkich czasów. I to właśnie na Golgocie znajdzie wytchnienie każdy człowiek przybity do swojego krzyża. Na Golgocie odnajdujemy sens życia i wszystkich wydarzeń, które spotkały nas z powodu naszych słabości, grzechów, złych decyzji, a czasem bez naszej winy i udziału”, stwierdzał biskup pomocniczy diecezji płockiej.

Dodawał, że wszystkiemu, co trudne w życiu, sens może nadać Zmartwychwstały Pan. On nie tylko przebacza winy, ale może wyprowadzić dobro nawet z największego zła i zagubienia, bowiem jest wszechmocny i jest miłosierny: „Chrystus liczy na waszą współpracę i pomoc. Chrystus chce wszystkich uzdrowić. On zawsze okazywał pomoc, szczególnie chorym”, akcentował bp Milewski.

Po Mszy św. jej uczestnicy przeszli do Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy, gdzie młodzież gimnazjalna zaprezentowała mini spektakl teatralny, którego tematem były uzależnienia. Młodzież wykonała też krótki koncert pieśni i piosenek pasyjno-wielkanocnych. Część artystyczną przygotowano pod kierunkiem Moniki Paszkowskiej.

Był także czas na życzenia wielkanocne oraz wspólny, świąteczny posiłek. Spotkanie zakończyło się mitingiem grup AA z diecezji płockiej na terenie winnickiej parafii.
Organizatorami spotkania były środowiska trzeźwościowe z Pokrzywnicy i Winnicy oraz samorządy gminne w Winnicy i Pokrzywnicy, przy współpracy szkoły i parafii w Winnicy.

Komentarze (1)

S

9 miesięcy, 3 tygodnie temu

A gdzie można znaleźć jakieś zdjęcia

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook