2 tys. plecaków w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” 2016-08-26

2 tys. plecaków w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”

Ponad 200 tornistrów przygotowanych w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów” poświęcił w czwartek i wręczył dzieciom i młodzieży w poznańskiej katedrze abp Stanisław Gądecki. Do uczniów z ubogich rodzin w całej archidiecezji poznańskiej trafi ponad 2 tys. szkolnych plecaków.

Więcej...

„Ksiądz też człowiek” − historie trzech znanych duszpasterzy z pasją 2016-08-25

„Ksiądz też człowiek, czyli trzy historie o pasji w pasji” - to wywiady rzeki ze znanymi duszpasterzami, łączącymi ewangelizację ze swoimi pasjami. Księża Jakub Bartczak, Michał Misiak i o. Ezechiel Lasota opowiadają Michałowi Bondyrze o życiowych doświadczeniach, młodzieńczych zainteresowaniach, o swojej drodze do kapłaństwa i powołaniu, które realizują na co dzień.

Więcej...

Poznań: kamień węgielny pod pierwszy w Polsce kościół pw. Błogosławionej Poznańskiej Piątki 2016-08-25

Abp Stanisław Gądecki wmurował kamień węgielny pod budowany w Poznaniu pierwszy w Polsce kościół pw. Błogosławionej Poznańskiej Piątki – wychowanków salezjańskiego oratorium beatyfikowanych przez św. Jana Pawła w gronie 108 męczenników II wojny światowej. Uroczystość odbyła się 24 sierpnia wieczorem, w 74. rocznicę ich męczeńskiej śmierci. Kamieniem węgielnym pod nową świątynię jest jedna z cegieł, którymi wcześniej były zamurowane Drzwi Święte bazyliki watykańskiej na zakończenie Wielkiego Jubileuszu Chrześcijaństwa Roku 2000.

Więcej...

Święta Góra: archidiecezja poznańska dziękowała za tegoroczne plony 2016-08-15

W uroczystość Wniebowzięcia NMP archidiecezja poznańska dziękowała Bogu za tegoroczne plony i rolnikom za ich trud pracy na roli. Dziękczynnej Mszy św. polowej sprawowanej przy sanktuarium maryjnym na Świętej Górze koło Gostynia, przewodniczył poznański biskup pomocniczy Grzegorz Balcerek.

Więcej...

Sierpniowe „W drodze” o tym, gdzie jest granica posiadania 2016-08-10

Sierpniowy numer „W drodze”, miesięcznika poświęconego życiu chrześcijańskiemu, wydawanego przez dominikanów, podejmuje temat chciwości szukając odpowiedzi na pytanie, gdzie jest granica posiadania. Zastanawia się też, jak nas oszukują instytucje finansowe i czym jest hipokryzja. Tłumaczy również trudne zdania Ewangelii.

Więcej...

Bp Balcerek: doświadczenie przemienienia to dotknięcie innego wymiaru życia 2016-08-07

− Doświadczenie przemienienia to dotknięcie innego wymiaru życia na modlitwie, w sakramentach, we Mszy św. − mówił wczoraj w święto Przemienienia Pańskiego bp Grzegorz Balcerek.

Więcej...

Poznańscy wolontariusze wybudują w Argentynie arkę 2016-08-06

Poznańscy wolontariusze wybudują w Argentynie arkę

Do Argentyny na wolontariat misyjny wyruszyła siedmioosobowa ekipa młodych ludzi z parafii pw. św. Andrzeja Boboli na poznańskim Junikowie. Przez prawie miesiąc będą pomagać pracującym w mieście Puerto Libertad polskim bernardynom, realizując również projekt, w ramach którego zbudują razem z argentyńskimi dziećmi arkę. Opowiedzą im także o naszym kraju oraz o rocznicy jego chrztu.

Więcej...

Orędzie abpa. S. Gądeckiego - ŚDM to doświadczenie miłości 2016-07-25

Z gorącą zachętą do młodych Polaków o udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie wystąpił w orędziu wyemitowanym w Programie 1 TVP abp Stanisław Gądecki. "Będą to dni pełne doświadczenia miłości, dlatego uczestniczą w nich tak ci, którzy wierzą w Chrystusa, jak i ci, którzy są niezdecydowani, którzy wątpią albo wręcz nie wierzą w Chrystusa" - zaznaczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej...

Abp Gądecki w TVP: ŚDM to doświadczenie miłości 2016-07-25

Z gorącą zachętą do młodych Polaków o udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie wystąpił w orędziu wyemitowanym wieczorem w Programie 1 TVP abp Stanisław Gądecki. "Będą to dni pełne doświadczenia miłości, dlatego uczestniczą w nich tak ci, którzy wierzą w Chrystusa, jak i ci, którzy są niezdecydowani, którzy wątpią albo wręcz nie wierzą w Chrystusa" - zaznaczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej...

Poznań: 2,5 tysiąca młodych podczas uwielbienia i modlitwy wieńczącej Dni w Diecezji 2016-07-25

Wielbienie, adoracja, przedstawienie o Bożym miłosierdziu oraz koncerty w wykonaniu polskich i hiszpańskich zespołów złożyły się na program przygotowany dla 2,5 tys. młodych pielgrzymów ŚDM na poznańskiej Cytadeli, podczas ostatniego dnia ich pobytu w archidiecezji poznańskiej.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook