Kaplica całodziennej adoracji poświęcona Bożemu Miłosierdziu 2016-10-24

Kaplica całodziennej adoracji poświęcona Bożemu Miłosierdziu

Kaplicę całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, poświęconą Miłosierdziu Bożemu, ustanowił w Niedzielę Misyjną w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w podpoznańskim Puszczykowie, prowadzonej przez Misjonarzy ze Zgromadzenia Ducha Świętego, bp Grzegorz Balcerek.

Więcej...

Wystartował portal misyjne.pl 2016-10-23

Wystartował portal misyjne.pl

W niedzielę, w Światowy Dzień Misyjny, rozpoczął działalność chrześcijański portal misyjne.pl. Jego zamierzeniem jest przekazywanie informacji o misjach, uchodźcach i prześladowaniach chrześcijan, a także zbudowanie społeczności ludzi chcących się zaangażować misyjnie.

Więcej...

Abp Gądecki: osobista świętość największym skarbem jaki zostawił nam Jan Paweł II 2016-10-22

Autentyczna świętość – nie odpychająca nikogo swoją wielkością – była największym skarbem, jaki zostawił nam Jan Paweł II – podkreślił dziś w Rzymie abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP sprawował Mszę św. w bazylice św. Pawła za Murami dla uczestników narodowej pielgrzymki do Rzymu. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Więcej...

Homilia abp. Gądeckiego: osobista świętość największym skarbem jaki zostawił nam Jan Paweł II 2016-10-22

Autentyczna świętość – nie odpychająca nikogo swoją wielkością – była największym skarbem, jaki zostawił nam Jan Paweł II – podkreślił dziś w Rzymie abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP sprawował Mszę św. w bazylice św. Pawła za Murami dla uczestników narodowej pielgrzymki do Rzymu. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Więcej...

Ekumeniczne Święto Biblii po raz piętnasty 2016-10-22

Ekumeniczne Święto Biblii po raz piętnasty

Modlitwa z bratem Aloisem z Taizé, nabożeństwo słowa w poznańskiej katedrze, warsztaty biblijne oraz koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia (TGD) - to wydarzenia przygotowane z okazji piętnastego Ekumenicznego Święta Biblii. Jubileuszowe świętowanie rozpocznie się 23 października, pod hasłem: „Jak matka pociesza syna, tak Ja będę was pocieszał” (Iz 66,13).

Więcej...

Poznański Tydzień Misyjny (zapowiedź) 2016-10-21

Różaniec misyjny, modlitwa przy relikwiach bł. Karola de Foucauld, spotkania z wolontariuszami misyjnymi w Nigerii, Argentynie i Brazylii, prezentacja albumu o Kenii oraz koncert misjonarzy Przymierza Miłosierdzia złożą się na obchody Poznańskiego Tygodnia Misyjnego.

Więcej...

Abp Gądecki: seminarium duchowne nie może kształtować „miękkich” ludzi 2016-10-17

Życzenie, by seminarium duchowne nie kształtowało „miękkich” ludzi, wyraził w dzień inauguracji nowego roku akademickiego abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przypomniał klerykom Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu postać bł. bp. Michała Kozala, który kandydatów do kapłaństwa w przededniu II wojny światowej pytał, czy są gotowi na śmierć.

Więcej...

Poznań: ruszył pierwszy w Polsce projekt znakowania wszystkich zabytków sakralnych 2016-10-17

Zabezpieczenie obiektów sakralnych przy użyciu nowych technologii jest konieczne, ponieważ kościoły i kaplice są najcenniejszym dobrem kulturowym Polski – uważają eksperci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Policjanci we współpracy z konserwatorami zabytków i z księżmi przygotowali projekt zabezpieczenia wszystkich ruchomych obiektów sakralnych w archidiecezji poznańskiej. Efekty wspólnych działań przedstawiono na konferencji prasowej, na której zaprezentowano też poradnik zabezpieczenia obiektów sakralnych.

Więcej...

Poznań: peregrynacja relikwii bł. Karola de Foucauld 2016-10-17

W archidiecezji poznańskiej rozpoczęła się peregrynacja relikwii bł. Karola de Foucauld. Stanowi ona kolejny etap wędrówki relikwii tego Małego Brata Jezusa po Polsce z okazji obchodzonej w grudniu tego roku setnej rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego.

Więcej...

Poznań: specjalna edycja Verba Sacra w rocznicę wyboru Jana Pawła II 2016-10-16

W dzień 38. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w poznańskiej katedrze odbyła się specjalna edycja Verba Sacra, w ramach cyklu poświęconego Apostołom Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji aktorka Małgorzata Buczkowska zaprezentowała fragmenty średniowiecznego Żywota św. Jadwigi Śląskiej. Podczas niedzielnej prezentacji na ołtarzu obecne były również relikwie świętej patronki dnia wyboru Jana Pawła II.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook