Wspólnota Lednica 2000 zaprasza na ferie pod hasłem „Naucz mnie chodzić po wodzie” 2017-01-24

Działająca przy poznańskim klasztorze dominikanów Wspólnota Lednica 2000 zaprasza młodych ludzi do wspólnego przeżycia tygodnia ferii pod hasłem „Naucz mnie chodzić po wodzie”. Turnus zimowych wakacji odbędzie się w dniach 29 stycznia-4 lutego na Polach Lednickich.

Więcej...

Modlitwa za babcie i dziadków 2017-01-21

Modlitwa za babcie i dziadków

− Dziadkowie są cennym darem i nie można odbierać tego skarbu następnym pokoleniom, bo dzięki nim każdy wie, jakie są jego korzenie − mówił do zgromadzonych w poznańskiej katedrze babci i dziadków bp Grzegorz Balcerek. W Mszy św., w intencji babci i dziadków, sprawowanej w przeddzień ich święta, licznie uczestniczyły całe rodziny, a przede wszystkim wnuki.

Więcej...

Abp Gądecki: postać Jeremiasza jest symbolem wierności powołaniu 2017-01-18

„Postać Jeremiasza − uważanego przez pierwotny Kościół za typ Chrystusa, pokornego baranka prowadzonego na rzeź − jest symbolem wierności powołaniu. Wybrane epizody z jego życia ukazują jego zmagania w walce o wierność misji, do której wybrał go Bóg” − zauważył abp Stanisław Gądecki podczas nabożeństwa biblijnego, 17 stycznia, z okazji XX Dnia Judaizmu.

Więcej...

Poznańskie obchody Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan (zapowiedź) 2017-01-17

Rozpoczynający się jutro Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan przeżywany w tym roku pod hasłem „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” (por. 2 Kor 5, 14–20) potrwa w Poznaniu aż do 29 stycznia. Wypełnią go nabożeństwa ekumeniczne odprawiane w różnych kościołach Poznania, a także w innych miejscowościach archidiecezji poznańskiej. Organizatorem obchodów jest Poznańska Grupa Ekumeniczna skupiająca duchownych siedmiu Kościołów chrześcijańskich działających na terenie miasta.

Więcej...

Fatima – naglące orędzie 2017-01-17

Fatima – naglące orędzie

„To orędzie jest jeszcze bardziej aktualne i bardziej naglące niż kiedykolwiek” – mówił Jan Paweł II w sanktuarium w Fatimie, 12 maja 1982 roku. Papież przybył tu, żeby podziękować Matce Bożej za ocalenie życia w zamachu, który wydarzył się rok wcześniej na placu św. Piotra. Przypomniał też wyjątkowe znaczenie przesłania, które „Jasna Pani” powierzyła trojgu pastuszkom z portugalskiej wioski na początku XX wieku. W tym roku mija stulecie objawień w Fatimie.

Więcej...

Poznań: kapłańskie wsparcie dla rodzin w Syrii 2017-01-17

Księża archidiecezji poznańskiej pomogą przez rok 25 rodzinom poszkodowanym w zbrojnym konflikcie w Syrii. Ma to być prezent, jaki zamierzają ofiarować abp. Stanisławowi Gądeckiemu na 25-lecie jego sakry biskupiej, które przypada w marcu. Jubilat „szczerze się ucieszył” z tej inicjatywy – napisali w liście do kapłanów poznańscy biskupi pomocniczy.

Więcej...

Bp Bryl do dziennikarzy: nie traćcie wrażliwości na drugiego człowieka 2017-01-17

Do tego, aby pogłębiać w sobie wrażliwość, dbać o nią i nie tracić wrażliwości na drugiego człowieka, który nigdy nie może być środkiem do osiągnięcia celu, zachęcał dziennikarzy i twórców mediów biskup Damian Bryl podczas spotkania opłatkowego. Odbyło się ono w poniedziałek wieczorem w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.

Więcej...

Poznań: dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów? − debata podczas XX Dnia Judaizmu 2017-01-17

O tym, dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów, czy Żydzi potrzebują chrześcijan oraz czy nastąpił przełom w dialogu chrześcijańsko-żydowskim dyskutowali abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i prof. Jan Grosfeld, autor książki „Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?”. Debata odbyła się 16 stycznia wieczorem w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu, w ramach trwającego w stolicy Wielkopolski XX Dnia Judaizmu.

Więcej...

Abp Gądecki: szkoła katolicka przygotowuje do wiedzy i wiary 2017-01-16

„Zadaniem szkoły katolickiej jest nie tylko przygotować uczniów do poznania, do wiedzy, do tego, co daje nam rozpoznanie życiowe, ale przygotować do silnej wiary, która poprowadzi za tą wiedzą do samego Chrystusa” − powiedział abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański przemawiał podczas dorocznego spotkania opłatkowego z uczniami i gronem pedagogicznym szkół katolickich z terenu archidiecezji.

Więcej...

Połajewo: XVII Międzynarodowe Spotkanie Kolędników-Dudziarzy 2017-01-15

Koncertem finałowym kapel dudziarskich z różnych stron świata zakończyło się dziś popołudniu w wielkopolskim Połajewie XVII Międzynarodowe Spotkanie Kolędników-Dudziarzy. W trakcie spotkania kolędnicy uczestniczyli również w uroczystej Mszy Świętej Pasterskiej, której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej Grzegorz Balcerek.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook