Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Poznańska

13:07 / 22-09-2017

Poznań: Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie (zapowiedź)

Kard. Robert Sarah weźmie udział w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim 23 września w Poznaniu. Teologowie i członkowie rad duszpasterskich z całej Polski dyskutować będą nad tematem przyszłorocznego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

13:06 / 22-09-2017

Poznań: Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza na „Noc świadków”

Poznańskie biuro Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza w sobotni wieczór, 23 września, do kościoła jezuitów na ekumeniczne nabożeństwo „Noc świadków”. Podczas niego zostaną upamiętnieni świadkowie wiary i męczennicy, którzy oddali życie dla Chrystusa w bieżącym roku.

10:26 / 22-09-2017

Zmarł ks. Stefan Dusza, wieloletni dyrektor Wydawnictwa Pallottinum

W wieku 80 lat, 21 września zmarł ks. Stefan Dusza, pallotyn, wieloletni dyrektor Wydawnictwa Pallottinum. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Poznaniu.

15:40 / 21-09-2017

Poznań: akcja Różaniec Do Granic także w stolicy Wielkopolski

Modlitwa różańcowa w ramach inicjatywy „Różaniec Do Granic” odbędzie się także w Poznaniu. – Spotkajmy się na granicy państwa, jaką w pewnym sensie jest każdy port lotniczy – zachęca ks. Sebastian Kujawa.

11:30 / 21-09-2017

Życzenia przewodniczącego Episkopatu Polski na żydowski Nowy Rok 5778

Niech będzie Twoją wolą, aby obdarzyć nas dobrym, udanym rokiem; Niech będzie Twoją wolą, abyśmy szli na czele, a nie z tyłu; Niech będzie Twoją wolą, aby nasze zasługi były tak liczne jak pestki granatu – te tradycyjne hebrajskie życzenia noworoczne skierował do Wspólnoty Polskich Żydów przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

12:57 / 18-09-2017

Przewodniczący Episkopatu obchodził swe święto patronalne

Modlitwa za Kościół towarzyszyła uroczystościom ku czci św. Stanisława Kostki w dzień imienin abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Wokół swego biskupa w katedrze poznańskiej zebrali się licznie kapłani, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy.

20:59 / 17-09-2017

Poznań: blisko 1700 osób na rekolekcjach ewangelizacyjnych na MTP

Blisko 1700 osób uczestniczyło na Międzynarodowych Targach Poznańskich w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które w miniony weekend prowadzili charyzmatyczni włoscy kapłani, Antonello Caddedu i Enrique Porcu, założyciele Przymierza Miłosierdzia.

15:21 / 16-09-2017

Bp Bryl do młodych: Jezus potrafi obdarzyć prawdziwą pasją życia

„Jezus potrafi obdarzyć nas prawdziwą pasją życia. Niech to przesłanie wybrzmiewa w was, byście nabierali ducha” − mówił bp Damian Bryl podczas uroczystej Mszy św. w poznańskiej katedrze z okazji Archidiecezjalnego Święta Młodych. Święto to obchodzone jest w bliskości wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.

10:12 / 16-09-2017

Poznań: w niedzielę zabrzmią Pieśni o św. Wojciechu w wykonaniu zespołu Peregrina

Wybitny szwajcarski zespół muzyki dawnej Peregrina, założony przez Polkę, Agnieszkę Budzińską-Bennett, zaprezentuje 17 września w poznańskiej katedrze utwory związane z osobą św. Wojciecha, Bolesława Chrobrego i Ottona III z płyty „Sacer Nidus” („Święte Gniazdo”).

13:42 / 14-09-2017

Czapki dla dzieci z Afganistanu i afrykańskich wcześniaków

Poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” wysłała kolejny transport z pomocą humanitarną do Afganistanu. Waży on dwie tony, z czego połowę stanowią czapki wykonane przez członków klubu „Włóczkersów” działającego w ramach fundacji. W sumie do tego kraju trafiło już 55 tys. czapek, które pomagają dzieciom przetrwać srogą zimę. Wełniane czapeczki i kocyki „Włóczkersów” ogrzewają już także wcześniaki urodzone w szpitalu misyjnym w Kamerunie.

1 2 3 294
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.