Orędzie abpa. S. Gądeckiego - ŚDM to doświadczenie miłości 2016-07-25

Z gorącą zachętą do młodych Polaków o udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie wystąpił w orędziu wyemitowanym w Programie 1 TVP abp Stanisław Gądecki. "Będą to dni pełne doświadczenia miłości, dlatego uczestniczą w nich tak ci, którzy wierzą w Chrystusa, jak i ci, którzy są niezdecydowani, którzy wątpią albo wręcz nie wierzą w Chrystusa" - zaznaczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej...

Abp Gądecki w TVP: ŚDM to doświadczenie miłości 2016-07-25

Z gorącą zachętą do młodych Polaków o udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie wystąpił w orędziu wyemitowanym wieczorem w Programie 1 TVP abp Stanisław Gądecki. "Będą to dni pełne doświadczenia miłości, dlatego uczestniczą w nich tak ci, którzy wierzą w Chrystusa, jak i ci, którzy są niezdecydowani, którzy wątpią albo wręcz nie wierzą w Chrystusa" - zaznaczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej...

Poznań: 2,5 tysiąca młodych podczas uwielbienia i modlitwy wieńczącej Dni w Diecezji 2016-07-25

Wielbienie, adoracja, przedstawienie o Bożym miłosierdziu oraz koncerty w wykonaniu polskich i hiszpańskich zespołów złożyły się na program przygotowany dla 2,5 tys. młodych pielgrzymów ŚDM na poznańskiej Cytadeli, podczas ostatniego dnia ich pobytu w archidiecezji poznańskiej.

Więcej...

Poznań: uczestnicy ŚDM odnowili przyrzeczenia chrzcielne 2016-07-24

Kilka tysięcy młodych ludzi z kilkunastu krajów świata na poznańskim placu katedralnym wyrzekło się grzechu i wyznało wiarę w Boga. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych było jednym z ważnych punktów programu Dni w diecezji towarzyszących ŚDM.

Więcej...

Poznań: modlitwa w 1000. rocznicę urodzin Kazimierza Odnowiciela 2016-07-24

Kazimierza, wnuka Bolesława Chrobrego, nazwano w historii Odnowicielem, bo przez różne działania zbrojne i dyplomatyczne przywrócił Polsce tereny, które zostały nam zabrane. Podtrzymywał przy tym dzieła chrystianizacji, rozpoczęte przez Mieszka I i Bolesława Chrobrego – podkreślił bp Grzegorz Balcerek. W katedrze poznańskiej modlono się w 1000. rocznicę urodzin Kazimierza Odnowiciela.

Więcej...

Poznań: młodzi pielgrzymi ŚDM na ścieżkach ewangelizacyjnych 2016-07-23

Niemal dwa i pół tysiąca młodych uczestników Dni w Diecezji w archidiecezji poznańskiej zwiedzało dziś stolicę Wielkopolski, spacerując sześcioma trasami − ścieżkami ewangelizacyjnymi, prowadzącymi przez najciekawsze miejsca i zabytki Poznania. W Strefie Pielgrzyma na poznańskiej Cytadeli wspólnie modlili się, wysłuchali koncertów i uczestniczyli w animacjach.

Więcej...

Pielgrzymi podczas Dni w Diecezjach w archidiecezji poznańskiej 2016-07-23

Pielgrzymi podczas Dni w Diecezjach w archidiecezji poznańskiej uczyli się m.in. Koronki do Bożego Miłosierdzia, płynęli kajakiem za papieżem Janem Pawłem II, odnowili przyrzeczenia chrzcielne na terenie palatium, gdzie za czasów Mieszka I znajdowała się kaplica, zostawili po sobie las i wyremontowane salki katechetyczne. Pielgrzymi, którzy przyjechali do archidiecezji poznańskiej doświadczali Jezusa zarówno przez wspólną zabawę, pracę, jak i przez modlitwę.

Więcej...

Poznań: międzynarodowy wolontariat podczas Dni w Diecezji 2016-07-21

Czterysta osób, w tym ponad stu młodych z Walencji, zaangażuje się w wolontariat, by w ten sposób pomóc młodzieży z całego świata dobrze przeżyć Dni w Diecezji, organizowane w archidiecezji poznańskiej.

Więcej...

Młodzi z Madagaskaru cieszą się z pobytu w ojczyźnie Jana Pawła II 2016-07-20

Pragniemy poznać wasz kraj i jego historię. Wiemy, że stąd pochodził papież Jan Paweł II, który w 1989 r. odwiedził Madagaskar. Jest on wciąż żywo obecny w naszej ojczyźnie. Drugą osobą dobrze rozpoznawalną u nas jest św. s. Faustyna − mówią młodzi pielgrzymi z Madagaskaru, którzy uczestniczą w Dniach w Diecezji organizowanych przez archidiecezję poznańską.

Więcej...

Poznań: VII edycja akcji „Tornister pełen uśmiechów” 2016-07-19

W archidiecezji poznańskiej trwa VII edycja akcji „Tornister pełen uśmiechów”, której celem jest ofiarowanie wyprawek szkolnych dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin. Caritas Archidiecezji Poznańskiej, prowadząca akcję, chciałaby przekazać potrzebującym uczniom dwa tysiące plecaków.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook