Poznań: premiera filmu „Żołnierz Niezłomny Kościoła” 2016-09-26

Premierowy pokaz filmu „Żołnierz Niezłomny Kościoła” w reżyserii i według scenariusza Jolanty Hajdasz odbył się wczoraj w poznańskim kinie „Rialto”. Obraz o tragicznych losach i niezwykłym bohaterstwie arcybiskupa Baraniaka i kardynała Stefana Wyszyńskiego, został zaprezentowany w dniu 63. rocznicy aresztowania duchownych.

Więcej...

Abp Gądecki: św. o. Pio był mistrzem ludzkich sumień 2016-09-25

„Ojciec Pio był człowiekiem konfesjonału, spowiadał przez 52 lata. Nie był ani wybitnym kaznodzieją, ani znanym wychowawcą. Był mistrzem ludzkich sumień. Każdego człowieka widział od środka” − mówił abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św., połączonej z obrzędem poświęcenia kościoła pw. św. ojca Pio z Pietrelciny w Poznaniu.

Więcej...

„Idźcie i głoście” − Poznańskie Forum Duszpasterskie 2016-09-25

„Idźcie i głoście” − Poznańskie Forum Duszpasterskie

Ponad sześćset osób wzięło udział w Poznańskim Forum Duszpasterskim pod hasłem „Idźcie i głoście”. Tegoroczne spotkanie nawiązywało do tematu ostatniego roku czteroletniego Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2013-2017, któremu towarzyszą słowa „Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”.

Więcej...

Kard. Müller: chrześcijanin nie chce być zakochanym w sobie przedstawicielem klasy wykształconej 2016-09-25

„Chrześcijanin nie pragnie być niezależnym i autarkicznym, zakochanym w sobie przedstawicielem klasy wykształconej i dumnym liberałem, który sądzi, że wszystko zawdzięcza tylko sobie, który uważa, że może być sobie Bogiem, Panem, Stwórcą, Odkupicielem. Chrześcijanin wszystko zawdzięcza Bogu“ − mówił 24 września kard. Gerhard L. Müller podczas Poznańskiego Forum Duszpasterskiego.

Więcej...

Abp Skworc: powrót do głoszenia kerygmatu najważniejszym wyzwaniem duszpasterskim 2016-09-24

„Podstawowym duszpasterskim wyzwaniem wydaje się dziś zorientowanie ludzi Kościoła na powrót do głoszenia kerygmatu − do opowiadania o osobistym doświadczeniu wyzwalającej miłości Ojca, która poprzez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa dosięga mnie w Duchu Świętym tu i teraz” − podkreślił dziś w swoim wystąpieniu podczas Poznańskiego Forum Duszpasterskiego abp Wiktor Skworc.

Więcej...

Abp Gądecki: chcemy czynić Kościół bardziej misyjny 2016-09-24

„Jesteśmy powołani, by być uczniami i misjonarzami. Chcemy czynić Kościół bardziej misyjny wewnątrz wspólnoty i na zewnątrz, czyli wychodzić na obrzeża, do tych, którzy zatracili kontakt ze wspólnotą lub w ogóle nie wierzą” − powiedział abp Stanisław Gądecki podczas Poznańskiego Forum Duszpasterskiego.

Więcej...

Święta Góra: XI Festiwal Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana” (zapowiedź) 2016-09-24

Koncertem, który będzie rekonstrukcją barokowej ceremonii pogrzebowej Adama Konarzewskiego, fundatora bazyliki na Świętej Górze koło Gostynia, rozpocznie się w sobotę wieczorem XI Festiwal Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana”.

Więcej...

Iwno: przewodniczący KEP uczestniczył w stuleciu stadniny koni 2016-09-23

Koń odgrywa dość ważną rolę w dziejach zbawienia. Zarówno wtedy, kiedy Pismo Święte mówi o koniu ziemskim, jak i wtedy, gdy mówi o koniach niebiańskich – mówił do uczestników uroczystości stulecia stadniny koni w Iwnie koło Poznania abp Stanisław Gądecki. „Wspominamy moment założycielski, rok 1916, w którym hrabia Ignacy Mielżyński rozpoczął hodowlę zarodową koni pełnej krwi angielskiej” – zauważył metropolita poznański.

Więcej...

Abp Gądecki będzie przewodniczył modlitwie za uchodźców 2016-09-22

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski weźmie udział w Poznaniu w modlitwie za uchodźców, którzy umarli w drodze do Europy. Abp Stanisław Gądecki włączy się w ten sposób w inicjatywę wspólnot Sant’Egidio i Focolare.

Więcej...

Poznańskie Forum Duszpasterskie pt. „Idźcie i głoście” (zapowiedź) 2016-09-21

Pod hasłem „Idźcie i głoście” odbędzie się w stolicy Wielkopolski w sobotę 24 września Poznańskie Forum Duszpasterskie, poświęcone prezentacji programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, który rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu. Mszy św. w kościele św. Rocha, poprzedzającej Forum, będzie przewodniczył kard. Gerhard L. Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook