Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Poznańska

19:04 / 17-11-2017

Abp Gądecki o ubogich, aborcji i faszyzmie

Ten dzień jest kontynuacją nauczania papieskiego o miłosierdziu – powiedział abp Stanisław Gądecki, odnosząc się do I Światowego Dnia Ubogich, który, z inicjatywy papieża Franciszka, będzie obchodzony w najbliższą niedzielę. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który był gościem Radia Plus Radom mówił także o obywatelskim projekcie zakazującym aborcji eugenicznej, który poparło pół miliona Polaków i Marszu Niepodległości.

11:27 / 16-11-2017

Poznań: twórczość Josepha Conrada podczas XVII Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra (zapowiedź)

Wybitni aktorzy Danuta Stenka, Mariusz Bonaszewski i Krzysztof Gosztyła zaprezentują 29 listopada w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu fragmenty twórczości Josepha Conrada Korzeniowskiego, angielskiego pisarza polskiego pochodzenia, podczas XVII Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra. Wielka Gala Słowa „Conrad – Podróż metafizyczna” z udziałem Włodka Pawlika, laureata Grammy, wpisuje się w obchody Roku Josepha Conrada w Polsce.

08:56 / 16-11-2017

Poznań: IV Forum Ewangelizacyjne (zapowiedź)

W najbliższą sobotę na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się IV Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Poznańskiej. Do udziału w nim zaproszone są przede wszystkim osoby świeckie zaangażowane na różne sposoby w swoich parafiach i wspólnotach oraz kapłani i siostry zakonne.

08:43 / 16-11-2017

Poznań: Księga Wyjścia podczas „Verba Sacra” (zapowiedź)

W ramach trwającego nowego cyklu „Verba Sacra – Biblia Trzeciego Tysiąclecia” aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu Dariusz Bereski zaprezentuje w niedzielę 19 listopada fragmenty Księgi Wyjścia. Prezentacja odbędzie się w poznańskiej katedrze.

20:14 / 15-11-2017

1050-lecie powstania pierwszego biskupstwa w Polsce

„Poznań. Chrystus i my” – pod takim hasłem upłynie organizowany w 2018 roku w stolicy Wielkopolski jubileusz 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Polsce. Jubileuszowe obchody rozpoczną się w pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017.

09:03 / 14-11-2017

Poznań: modlitwa, ewangelizacja i spotkania z ubogimi w ramach Światowego Dnia Ubogich

Tydzień nieustannego Różańca, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, post w intencji ubogich, posługa i ewangelizacja w „Autobusie pomocy” oraz spotkania w placówkach i instytucjach świadczących pomoc potrzebującym – to inicjatywy przygotowane przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej i wspólnoty ewangelizacyjne z okazji Tygodnia Ubogich, poprzedzającego I Światowy Dzień Ubogich, obchodzonego w tym roku 19 listopada.

11:20 / 13-11-2017

Warsztaty muzyczne na Polach Lednickich

W najbliższy piątek na Polach Lednickich rozpocznie się „Weekend w C-DUR”. To warsztaty muzyczne, które od 5 lat gromadzą Scholę Lednicką, Siewców Lednicy i około 150 muzyków z całej Polski. Organizuje je Wspólnota Lednica 2000 działająca przy poznańskim klasztorze ojców dominikanów.

12:42 / 12-11-2017

Bp Fortuniak: chrześcijanin zna wartość dziedzictwa pokoleń

Chrześcijan nie kieruje się wąskim szowinizmem, który zamyka się w świecie własnego ja, ale twórczym i głębokim patriotyzmem. Zna wartość dziedzictwa przekazanego przez wcześniejsze pokolenia, które potrafi uszanować i wzbogacać – powiedział bp senior Zdzisław Fortuniak 12 listopada, podczas Mszy św. za władców Polski z dynastii Piastów, pochowanych w bazylice archikatedralnej w stolicy Wielkopolski.

12:47 / 11-11-2017

Abp Gądecki: sama demokracja nie zagwarantuje rządów prawa ani wolności (dokumentacja)

„Jeśli pozbawi się demokrację aksjologicznych fundamentów, sama z siebie nie jest w stanie zagwarantować rządów prawa ani szeroko rozumianej wolności” – powiedział abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św. w poznańskiej bazylice kolegiackiej, celebrowanej z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przewodniczący Episkopatu przypomniał, że zdrowa demokracja winna kierować się trójpodziałem władzy, poszanowaniem wartości powszechnych i praw człowieka.

12:40 / 11-11-2017

Abp Gądecki: sama demokracja nie zagwarantuje rządów prawa ani wolności

„Jeśli pozbawi się demokrację aksjologicznych fundamentów, sama z siebie nie jest w stanie zagwarantować rządów prawa ani szeroko rozumianej wolności” – powiedział abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św. w poznańskiej bazylice kolegiackiej, celebrowanej z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przewodniczący Episkopatu przypomniał, że zdrowa demokracja winna kierować się trójpodziałem władzy, poszanowaniem wartości powszechnych i praw człowieka.

1 2 3 299
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.