Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Poznańska

16:59 / 26-03-2017

Poznań: Msza w 25. rocznicę sakry biskupiej abp. Stanisława Gądeckiego

„Dziękuję Panu Bogu za wszystkich ludzi, z którymi zetknąłem się w tym czasie 25 lat posługi biskupiej, za wszelkie dobro, którego doznałem, przepraszając za wszystkie błędy, uchybienia i grzechy, które człowiek przy takiej okazji popełnia” – powiedział abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św. celebrowanej w katedrze poznańskiej z okazji 25. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej. W uroczystościach wziął udział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

22:10 / 25-03-2017

Bp Fortuniak: kto podejmuje duchową adopcję, opowiada się za życiem

Kto podejmuje duchową adopcję, włącza się czynnie w zmaganie o człowieka, opowiadając się jednoznacznie po stronie kultury życia – mówił bp senior Zdzisław Fortuniak podczas wieczornej Mszy św. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w poznańskiej katedrze, połączonej z podjęciem duchowej adopcji dziecka poczętego.

14:14 / 25-03-2017

Poznań: promocja książki kard. Grocholewskiego o bł. Sancji Szymkowiak

„Bł. Sancja nie tyle pragnęła zostać świętą, ale ona postanowiła o tym aktem woli, że to uczyni i całe swoje życie konsekwentnie podporządkowała tej decyzji” – podkreślił kard. Zenon Grocholewski podczas spotkania połączonego z promocją jego nowej książki o bł. serafitce pt. „Bł. Sancja Szymkowiak. Postanowiła zostać świętą”. W tym roku mija 15 lat od beatyfikacji błogosławionej Wielkopolanki.

12:56 / 25-03-2017

Poznań: na 25. rocznicę sakry abp. Gądeckiego – pomoc dla 25 rodzin w Syrii

Jerjous Azis Daoushe z żoną i trójką dzieci, Alise Nikola Ardawi, wdowa z trójką dzieci, Gabi Jean Shabo, wdowiec z dwójką dzieci – to tylko trzy z dwudziestu pięciu syryjskich rodzin, które będą wspierane przez księży archidiecezji poznańskiej. Na 25. rocznicę sakry biskupiej abp. Stanisława Gądeckiego kapłani w darze dla swojego biskupa pomogą przez rok 25 rodzinom poszkodowanym w zbrojnym konflikcie w Syrii.

19:46 / 21-03-2017

Poznań: poświęcenie pomnika ks. dr. Czesława Piotrowskiego

Abp Stanisław Gądecki poświęcił pomnik ks. dr. Czesława Piotrowskiego przy katolickich szkołach w Poznaniu – Publicznym Gimnazjum Katolickim im. św. Stanisława Kostki oraz Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz. Monument stanął przed budynkiem przy ul. Głogowskiej 92, w którym od 1927 r. działała szkoła prowadzana przez tego wybitnego pedagoga, kapłana i społecznika.

15:21 / 21-03-2017

Abp Gądecki: 25. rocznica sakry przypomina mi o odpowiedzialności za Kościół

Rocznica sakry biskupiej to przede wszystkim okazja do uwielbienia Boga, który człowiekowi pozwala pełnić tak odpowiedzialne zadanie apostolskie w Kościele – mówi KAI abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski 25 marca obchodzi 25. rocznicę przyjęcia święceń biskupich.

11:27 / 20-03-2017

Projekt „Dobra energia ponad granicami” na rzecz Polonii na Litwie

Pięćdziesięcioosobowa grupa polskich uczniów z Litwy przyjedzie w czerwcu do Wielkopolski w ramach projektu „Dobra energia ponad granicami”, prowadzonego na rzecz Polaków mieszkających na Litwie przez Caritas archidiecezji poznańskiej i Fundację Enea.

19:27 / 19-03-2017

Poznań: poznańscy franciszkanie zakończyli obchody 25-lecia prowincji

W Poznaniu zakończyły się obchody 25-lecia poznańskiej prowincji Świętego Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych. Uroczystej Mszy św. sprawowanej z tej okazji w kościele pw. św. Franciszka Serafickiego w Poznaniu przewodniczył minister prowincjalny o. dr Bernard Marciniak.

19:22 / 19-03-2017

Abp Gądecki: nowa bazylika w Poznaniu powinna pomnażać kult św. Józefa

Z apelem o pomnażanie czci do św. Józefa zwrócił się do karmelitów bosych, kustoszów nowej bazyliki mniejszej w Poznaniu abp Stanisław Gądecki. Godność i tytuł bazyliki poznańskiemu sanktuarium św. Józefa przyznał papież Franciszek.

09:50 / 18-03-2017

Poznań: sanktuarium św. Józefa bazyliką mniejszą (zapowiedź)

Papież Franciszek podniósł do tytułu i godności bazyliki mniejszej sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu. Abp Stanisław Gądecki 19 marca będzie przewodniczył uroczystości ogłoszenia nowej bazyliki.

1 2 3 282
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.