Warszawa: w poniedziałek otwarcie celi abp. Antoniego Baraniaka 2016-12-09

Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, będzie uczestniczył w otwarciu ekspozycji poświęconej śp. abp. Antoniemu Baraniakowi w warszawskim areszcie przy Rakowieckiej. W tej dawnej ubeckiej katowni w latach 1953-1956 więziony był bp Baraniak w czasach komunizmu.

Więcej...

Abp Gądecki do kapłanów: patrzmy w przyszłość, angażujmy świeckich, unikajmy polityki 2016-12-09

- Nie możemy się zatrzymać wyłącznie na wspominaniu czasów minionych, trzeba patrzeć w przyszłość. W przyszłość, która musi się wystrzegać „skostnienia” metod duszpasterskich – napisał abp Stanisław Gądecki w liście do kapłanów archidiecezji poznańskiej na zakończenie jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski.

Więcej...

Grudniowe „W drodze” pyta o granice wolności w medycynie 2016-12-09

Grudniowy numer „W drodze”, miesięcznika poświęconego życiu chrześcijańskiemu, wydawanego przez dominikanów, pyta przede wszystkim o granice wolności w medycynie. Grubsze, świąteczne wydanie, sporo miejsca poświęca również tematyce związanej z Bożym Narodzeniem, a także wraca do historii tragicznych wydarzeń na Wołyniu, gdzie w latach 40. ubiegłego wieku dokonano eksterminacji ludności polskiej.

Więcej...

Abp Gądecki: nieprzekraczalną granicą aktywności ludzi nauki jest ważne dobro społeczności 2016-12-09

„Ostateczną i nieprzekraczalną granicą wszelkiego działania człowieka, w tym także aktywności ludzi nauki, jest autentyczne i ważne dobro społeczności, np. dobro rodziny, społeczności lokalnej” − mówił abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św. w poznańskiej katedrze dla uczestników XXXVII Seminarium mediewistycznego, które trwa w stolicy Wielkopolski.

Więcej...

Abp Gądecki: niech każde ludzkie życie będzie przez nas kochane i otaczane czcią 2016-12-08

„Niech wołanie ubogich nigdy nie spotka się z naszą obojętnością, cierpienie chorych i potrzebujących niech nie ujdzie naszej uwagi. Niech nas poruszają samotność ludzi starszych i bezbronność dzieci. Każde ludzkie życie niech będzie przez nas kochane i otaczane czcią” − modlił się abp Stanisław Gądecki na zakończenie procesji światła, która odbyła się w czwartek wieczorem w Poznaniu w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Więcej...

Poznań: trwa projekt edukacyjno-socjalny „Święty Mikołaj” 2016-12-08

Studenci z Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej, działającego przy Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu, realizują od minionej niedzieli projekt edukacyjno-socjalny „Święty Mikołaj”. W jego ramach przybliżają dzieciom postać św. Mikołaja, biskupa Miry oraz ideę adopcji misyjnej.

Więcej...

Poznań: koncert bożonarodzeniowy w TVP 2 na finał akcji „Tytka charytatywna” (zapowiedź) 2016-12-08

Tradycyjne i autorskie polskie kolędy oraz piosenki świąteczne znajdą się w programie koncertu bożonarodzeniowego, który odbędzie się 22 grudnia w poznańskiej farze. Wyjątkowe wydarzenie muzyczne, wieńczące ogólnopolską akcję Caritas „Tytka charytatywna”, wyemituje w święta Bożego Narodzenia TVP 2.

Więcej...

Kolejny transport pomocowy przygotowany przez Fundację „Redemptoris Missio” dotarł do Afganistanu 2016-12-08

Do Afganistanu dotarł kolejny transport pomocy humanitarnej wysłany tam przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Składa się on z 10 tys. czapek dla dzieci i blisko 10 tys. szczoteczek do zębów oraz ponad 5 tys. tubek past.

Więcej...

Poznań: fragmenty „Dziejów duszy” św. Teresy od Dzieciątka Jezus podczas Verba Sacra (zapowiedź) 2016-12-08

Fragmenty „Dziejów duszy” św. Teresy od Dzieciątka Jezus o miłości miłosiernej w interpretacji aktorki teatralnej Marii Ciunelis z Teatru Ateneum w Warszawie usłyszą uczestnicy Verba Sacra w niedzielę, 11 grudnia, w poznańskiej katedrze.

Więcej...

Abp Gądecki w Radiu Emaus: Kościół i państwo powinny zachować autonomię i współpracę 2016-12-07

„Kościół i państwo powinny zachować autonomię i życzliwą współpracę. Obie wspólnoty służą osobistemu i społecznemu rozwojowi człowieka” – podkreślił abp Stanisław Gądecki, który 6 grudnia wieczorem był gościem audycji „Ecclesia – wspólnota wspólnot” w Radiu Emaus.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook