Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Poznańska

14:39 / 19-02-2017

Prawie 1300 osób spotkaniu ewangelizacyjnym w Kórniku k. Poznania

W Kórniku k. Poznania od wczoraj trwa spotkanie ewangelizacyjne pod hasłem „Chodźcie do Mnie” pod honorowym patronatem abp Stanisława Gądeckiego.

12:01 / 17-02-2017

Pierwsza ogólnopolska konferencja blogerów chrześcijańskich

Refleksja nad wyzwaniami ewangelizacyjnymi dla blogerów, próba odpowiedzi na pytanie, czy Internet jest najskuteczniejszym narzędziem współczesnego duszpasterstwa i wykład o zdrapce wielkopostnej jako przykładzie sezonowego bloga chrześcijańskiego – to tylko niektóre tematy I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Blogerów Chrześcijańskich, która 22 odbędzie się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

09:13 / 16-02-2017

Poznań: modlitwa za koptyjskich męczenników

„Męczennicy są najbardziej wiarygodnymi i przekonującymi świadkami wiary. Oni oddawali i wciąż oddają swoje własne życie za Chrystusa” – powiedział abp Stanisław Gądecki 15 lutego podczas Mszy św. sprawowanej w sanktuarium św. Józefa w Poznaniu, w drugą rocznicę śmierci 21 męczenników koptyjskich, zamordowanych przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego na libijskiej plaży w okolicach Trypolisu.

19:47 / 15-02-2017

Kórnik k. Poznania: spotkanie ewangelizacyjne pod hasłem „Chodźcie do Mnie” (zapowiedź)

W dniach 18-19 lutego w Hali Sportowej „Oaza” w podpoznańskim Kórniku odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne pod hasłem „Chodźcie do Mnie”, podczas którego wielbienie prowadzić będzie zespół „Mocni w Duchu” z Łodzi. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nim udział ponad pół tysiąca osób. Honorowym patronatem objął je abp Stanisław Gądecki.

09:38 / 14-02-2017

Luboń k. Poznania gości ołtarz adoracji „Światło Pojednania i Pokoju”

W poniedziałek wieczorem w sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego w podpoznańskim Luboniu uroczyście rozpoczęła się modlitwa o pokój na świecie przy ołtarzu adoracyjnym „Światło Pojednania i Pokoju”. Obecnie peregrynuje on po Polsce, a jego miejscem przeznaczenia jest sanktuarium Matki Bożej w Kibeho w Rwandzie.

09:25 / 14-02-2017

Poznań: ekumeniczne nieszpory ku czci Patronów Europy

Święci Cyryl i Metody uczą, by mimo trudów i cierpienia dostrzegać sens powierzonej misji głoszenia i jednania – mówił podczas nieszporów w wigilię święta Patronów Europy bp Grzegorz Balcerek. Ekumenicznej wieczerni przewodniczył o. mitrat Paweł Minajew z Kościoła prawosławnego.

21:10 / 12-02-2017

Bp Fortuniak do chorych: cierpienie nie jest bez znaczenia

Chorzy i cierpiący szukali u Pana Jezusa ratunku, a On niektórych uzdrowił, innych umocnił duchowo, pokazując im, że to, co przeżywają, nie jest bezsensowne i bez znaczenia − powiedział bp senior Zdzisław Fortuniak, zwracając się do chorych, cierpiących i niepełnosprawnych. W poznańskim kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej przewodniczył on Mszy św., sprawowanej z okazji obchodzonego wczoraj, 11 lutego, XXV Światowego Dnia Chorego.

09:20 / 12-02-2017

Bp Balcerek do KSM: bądźcie w swoich środowiskach Bożymi ratownikami

Do tego, aby byli w swoich środowiskach Bożymi ratownikami zachęcał członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży bp Grzegorz Balcerek podczas obchodów 20. rocznicy reaktywacji tego stowarzyszenia w archidiecezji poznańskiej.

10:57 / 11-02-2017

„W drodze”: o pożądaniu, czystości i patriotyzmie

W lutowym numerze dominikańskiego miesięcznika „W drodze” przeczytamy m.in. o tym czy w dzisiejszym świecie, w którym promowana jest konsumpcja w sferze seksualnej, skromność i czystość są nam jeszcze potrzebne. Znajdziemy w nim również rozważania o znaczeniu patriotyzmu dla funkcjonowania narodu i o zmieniającym się w historii rozumieniu tego pojęcia.

18:15 / 09-02-2017

Bp G. Balcerek: wytrwała modlitwa rodzinna burzy mury beznadziejności

Wytrwała modlitwa może zburzyć mury ludzkiej beznadziejności tak, jak wytrwała modlitwa Izraelitów spowodowała, że runęły mury Jerycha – powiedział na zakończenie Jerycha Różańcowego w Poznaniu bp Grzegorz Balcerek. Wierni uczestniczyli w siedmiodniowej modlitwie, zwanej Jerychem Różańcowym, w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania.

1 2 3 279
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.