Poznańska

08:34 / 20-11-2018

Poznań: akcja „Tytka charytatywna” dla ubogich i potrzebujących

Sto tysięcy tytek charytatywnych, czyli ok. 10-kilogramowa toreb z szarego papieru z logo Caritas diecezjalnej, które należy wypełnić produktami o długim terminie ważności lub środkami czystości, przygotowała w tym roku Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Tytki charytatywne trafiają do siedemnastu diecezjalnych Caritas, a za ich pośrednictwem do ubogich i potrzebujących.

17:39 / 18-11-2018

Bp Bryl: dziękujmy za dzieło pierwszych polskich władców

„Wspominamy dziś i dziękujemy za dzieło i wkład w kształtowanie naszej państwowości pierwszych polskich władców oraz za rewolucyjną decyzję Mieszka I o przyjęciu chrztu i otwarciu się na cywilizację zachodniej Europy” – powiedział bp Damian Bryl 18 listopada, podczas Mszy św. za władców Polski z dynastii Piastów, pochowanych w bazylice archikatedralnej w stolicy Wielkopolski.

20:26 / 15-11-2018

Wkrótce aukcja prac artystów z Vera Icon

W Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu 17 listopada odbędzie się aukcja charytatywna 40 prac artystów ze Wspólnoty Twórców Chrześcijańskich Vera Icon. Dzieła te stanowiły część wystawy „Świadectwo”, prezentowanej od końca października w poznańskiej Galerii u Jezuitów. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wsparcie prawne chrześcijan w Pakistanie.

20:20 / 15-11-2018

Abp Gądecki dziękuje za organizację obrad CCEE

Na nasze czasy potrzeba silnych ludzi, takich, którzy nie będą się lękać – powiedział do osób zaangażowanych w organizację Zebrania Plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podziękował im za sprawną organizację wydarzenia.

08:11 / 15-11-2018

Pierwsza Księga Samuela podczas Verba Sacra

Krzysztof Wakuliński, aktor Teatru Współczesnego w Warszawie, przedstawi w niedzielę 18 listopada fragmenty Pierwszej Księgi Samuela podczas Verba Sacra w poznańskiej katedrze. Będzie to kolejna prezentacja w ramach nowego cyklu Verba Sacra – Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Stary i Nowy Testament czytany jest od początku, księga po księdze, z udziałem wybitnych polskich aktorów i w nowej oprawie muzycznej.

09:09 / 14-11-2018

Poznań: pomoc prawna i materialna dla bezdomnych w Tygodniu Ubogich

Pomoc w wyrobieniu dokumentów i znalezieniu pracy, możliwość skorzystania z porad lekarskich i prawnych, rozprowadzanie koców i ciepłej odzieży, a także wielbienie i uroczysty obiad – to niektóre wydarzenia i akcje przygotowane dla ubogich i bezdomnych w ramach Tygodnia Ubogich, który od 13 listopada trwa w Poznaniu. Caritas Archidiecezji Poznańskiej po raz drugi zaangażowała się w obchody Światowego Dnia Ubogich.

20:50 / 13-11-2018

Poznań: Abp Gądecki wręczył papieskie medale dla prof. Jasińskiego i Pawła Wosickiego

Papież Franciszek przyznał medale „Pro Ecclesia et Pontifice” polskiemu historykowi prof. Tomaszowi Jasińskiemu oraz Pawłowi Wosickiemu, znanemu działaczowi pro-life. To jedno z najwyższych odznaczeń Stolicy Apostolskiej.

08:34 / 11-11-2018

Konieczna troska o pamięć, wolność, kulturę i wiarę

Społeczeństwo, które nie pamięta o własnej przeszłości nie potrafi tworzyć podstaw harmonijnego współistnienia i wspólnego zaangażowania w realizację przyszłych celów – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki w orędziu wygłoszonym w TVP z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Zwrócił uwagę na konieczność zabiegania o zachowanie polskiej kultury, wewnętrznej wolności i wiary […]

19:29 / 08-11-2018

Poznań: gra patriotyczna dla młodych z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Ponad sto osób z całej Wielkopolski weźmie udział w XIII Grze Patriotycznej, organizowanej 9 i 10 listopada przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. W tym roku uczestnicy gry miejskiej będą rozwiązywać zagadki związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

21:00 / 07-11-2018

Abp Gądecki: archiwa kościelne świadkiem wielkiej tradycji Kościoła

Archiwa kościelne są świadkami ewangelizacji i świadkami wielkiej tradycji Kościoła, przykładem instytucji, która się nie zmienia, ale musi się ciągle rozwijać – powiedział w Poznaniu do archiwistów europejskich abp Stanisław Gądecki. Tematem III Konferencji Archiwistów Kościelnych Europy są archiwa jako miejsca dialogu kulturowego.

1 2 3 330
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.