Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Poznańska

12:30 / 23-05-2017

Poznań: nowi diakoni i prezbiterzy Towarzystwa Chrystusowego

Bez pokornego wołania o Ducha Świętego wasza posługa będzie bezowocna – zauważył w homilii bp Damian Bryl, zwracając się do diakonów i neoprezbiterów Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

09:30 / 23-05-2017

Poznań: abp Gądecki poświęcił ołtarz u misjonarzy oblatów

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański abp Stanisław Gądecki poświęcił ołtarz w odnowionej kaplicy domu prowincjalnego poznańskich oblatów.

19:05 / 21-05-2017

Abp Gądecki: zachowanie nauki Jezusa jest znakiem prawdziwej miłości

„Między zachowaniem przykazań Bożych a miłością istnieje ścisły związek. Zachowanie przykazań, czyli nauki Jezusa, jest znakiem prawdziwej miłości” – mówił abp Stanisław Gądecki do członków i sympatyków wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Metropolita poznański przewodniczył Mszy św. wieńczącej zorganizowane po raz pierwszy w Poznaniu Misericordia Fest.

13:15 / 21-05-2017

Poznań: trwa Misericordia Fest – spotkanie członków wspólnot Przymierza Miłosierdzia

W hali sportowej Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej od wczoraj trwa Misericordia Fest, doroczne spotkanie członków wspólnot Przymierza Miłosierdzia z całego kraju. Uczestniczą w nim ojcowie założyciele powstałej w Brazylii wspólnoty, ks. Antonello Cadeddu i ks. Enrique Porcu oraz przewodniczący Rady Wspólnoty ks. José Custodio,a także jeden z jej członków, ks. Pedro Mariano.

11:25 / 21-05-2017

Święta Góra koło Gostynia: Szkolenie wolontariuszy „Paradiso 2017”

Na Świętej Górze koło Gostynia, w miejscu gdzie zaplanowano pod koniec czerwca Spotkanie Młodych „Paradiso 2017”, odbyło się szkolenie ponad 120 wolontariuszy, którzy będą posługiwali podczas tego wydarzenia.

10:13 / 20-05-2017

Poznań: rozpoczął się Misericordia Fest

Prawie 900 osób uczestniczy w Misericordia Fest, dorocznym spotkaniu członków wspólnot Przymierza Miłosierdzia z całego kraju. Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę rano w hali sportowej Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. W dwudniowym wydarzeniu, którego transmisję na żywo można śledzić za pomocą strony www.mf2017.pl, uczestniczą ojcowie założyciele, ks. Antonello Cadeddu i ks. Enrique Porcu.

08:20 / 20-05-2017

Spotkanie Młodych na Lednicy: najświeższe niespodzianki tegorocznego programu

Dwa tygodnie przed XXI Spotkaniem Młodych na Polach Lednickich przygotowujący je sztab ze Wspólnoty Lednica 2000 dzieli się najświeższymi niespodziankami tegorocznego programu. Na Lednicy młodzi spotkają się 3 czerwca pod hasłem „Idź i kochaj!”.

08:09 / 20-05-2017

Listy bł. Pier Giorgio Frassatiego podczas Verba Sacra

Fragmenty listów do przyjaciół usłyszą uczestnicy prezentacji Verba Sacra, 21 maja, w interpretacji znanego aktora filmowego i telewizyjnego Andrzeja Młynarczyka. Niedzielne wydarzenie w poznańskiej farze zakończy I Festiwal Frassatiego.

20:23 / 18-05-2017

Bp Balcerek: kapłaństwo to zobowiązanie na zawsze, nie na próbę

Sześciu nowych diakonów otrzymało święcenia diakonatu w archidiecezji poznańskiej. Kapłaństwo to zobowiązanie na zawsze, nie na próbę czy określony czas – mówił do uczestników uroczystości bp Grzegorz Balcerek.

16:50 / 16-05-2017

„Żyć nie wegetować” – I Festiwal Frassatiego

Wieczór filmowy, modlitwa i spotkanie z polskim misjonarzem pracującym w Kiabakari w Tanzanii, tańce z muzyką włoską oraz prezentacja Verba Sacra poświęcona wybranym listom bł. Pier Giorgia Frassatiego – to wydarzenia, które złożą się na I Festiwal Frassatiego, organizowany w dniach 18-21 maja w Poznaniu. Wydarzeniu towarzyszy hasło: „Żyć nie wegetować”.

1 2 3 288
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.