Poznańska

17:32 / 18-03-2018

Abp Gądecki zawierzył archidiecezję poznańską św. Józefowi

Akt zawierzenia archidiecezji poznańskiej św. Józefowi w 1050. rocznicę ustanowienia biskupstwa wypowiedział w sanktuarium świętego w Poznaniu abp Stanisław Gądecki. „Przychodzimy do Ciebie, aby podziękować za Twoją dotychczasową opiekę nad nami oraz powierzyć Twojemu orędownictwu naszą archidiecezję, jej teraźniejszość i przyszłość” – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

10:46 / 17-03-2018

Poznań: wystawa z okazji jubileuszu 1050-lecia archidiecezji

Ponad 70 różnych widoków najstarszej na ziemiach polskich katedry, powstałych na przestrzeni ostatnich 400 lat, można oglądać w Muzeum Historii Miasta Poznania, które mieści się w Ratuszu. Wystawa pt. „Z bliska i z daleka. Katedra poznańska na dawnych widokach” dokumentuje zmieniające się formy najważniejszej świątyni stolicy Wielkopolski.

13:07 / 16-03-2018

Przewodniczący KEP podziękował Nuncjuszowi za wspólne uczczenie 5. rocznicy wyboru papieża Franciszka

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował nuncjuszowi apostolskiemu w Polsce abp. Salvatore Pennacchio za wspólne uczczenie 5. rocznicy wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

14:32 / 13-03-2018

Abp Gądecki: troską Kościoła jest życie wieczne a nie polityka

Wspomnienie stulecia odzyskania niepodległości powinno być okazją do podkreślania więzi łączącej polskość z Kościołem – powiedział dziś dziennikarzom abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP podkreślił jednocześnie, że zadaniem Kościoła i księży jest przede wszystkim troska o zbawienie ludzi a nie angażowanie się w politykę.

13:21 / 11-03-2018

Bp Fortuniak: w Eucharystii przychodzi do człowieka Boże miłosierdzie

„Dziękujcie Panu Bogu, że podejmując posługę akolity jako nadzwyczajni szafarze Komunii św. będziecie służyć Eucharystii, w której przychodzi do człowieka Boże miłosierdzie, wspierając go, by bardziej umiłował światło aniżeli ciemność, by wspierał w swoim życiu wymagania prawdy” – mówił 11 marca do nowo ustanowionych akolitów archidiecezji poznańskiej bp senior Zdzisław Fortuniak. Akolitat w katedrze poznańskiej przyjęło 13 kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

10:28 / 08-03-2018

Nowa odsłona portalu archidiecezji poznańskiej

Strona internetowa archidiecezji poznańskiej ma nową szatę graficzną. „Staraliśmy się o to, żeby była bardziej przejrzysta, spójna i dopasowana stylistycznie do treści związanych z życiem Kościoła poznańskiego” – mówi KAI ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik archidiecezji.

09:07 / 08-03-2018

Poznań: abp Stanisław Gądecki poprowadzi IV Męską Drogę Krzyżową

Abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczyć IV Męskiej Drodze Krzyżowej, która w piątek 16 marca odbędzie się na poznańskim Ostrowie Tumskim. Nabożeństwu z udziałem mężczyzn zrzeszonych w męskich grupach i wspólnotach archidiecezji poznańskiej będzie towarzyszyć hasło: „Dotknij krzyża w mocy Ducha Świętego i idź z codziennością do celu”.

07:58 / 08-03-2018

Abp Grzegorz Ryś z wizytą u metropolity poznańskiego

Arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który prowadzi rekolekcje wielkopostne w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu, odwiedził abp. Stanisława Gądeckiego. Spotkanie odbyło się w rezydencji arcybiskupów poznańskich 7 marca.

18:10 / 07-03-2018

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” wysyła 20. transport z pomocą do Afganistanu

Wolontariusze poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” pakują dwudziesty już transport pomocy dla mieszkańców Afganistanu. Składa się on z ponad dwustu kartonów wypełnionych ciepłą odzieżą, przyborami do higieny oraz opatrunkami. Łączna waga transportu to ponad 1,5 t.

11:40 / 07-03-2018

Aplikacja „Drogowskaz” z zakładką Caritas

W uruchomionej w listopadzie ubiegłego roku przez archidiecezję poznańską aplikacji na urządzenia mobilne „Drogowskaz” pojawiła się nowa zakładka – „Caritas”. Potrzebne informacje znajdą w niej osoby szukające pomocy i te, które chcą ją ofiarować.

1 2 3 310
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.