Poznańska

23 marca 2019 | 23:15

Poznań: 20 lat posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji

Tworzycie jedną wspólnotę rozdzielających Ciało i Krew Pańską i niosących wiarę, nadzieję i miłość, zgodnie ze słowami św. Ignacego z Antiochii: „wiara jest Ciałem Pana, a miłość jest Krwią Pańską” – powiedział abp Stanisław Gądecki do nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Metropolita poznański przewodniczył w sobotę Mszy św. i spotkał się z nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. z okazji 20-lecia pełnienia ich posługi w archidiecezji poznańskiej.

22 marca 2019 | 17:52

Abp Gądecki dziękuję za życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego KEP

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach przesyłają na moje ręce życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w podziękowaniach.

22 marca 2019 | 15:22

Klerycy zorganizują Ekstremalną Drogę Krzyżową w intencji powołań

Z seminarium duchownego w Poznaniu do Nadziejewa, miejsca formacji roku propedeutycznego dla kandydatów do kapłaństwa, pójdą m.in. uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w archidiecezji poznańskiej. „Pokonywaniu trasy towarzyszyć będzie intencja o nowe powołania do kapłaństwa” – tłumaczy KAI kleryk Wojciech Nowak.

20 marca 2019 | 10:46

Poznań: twórca aplikacji „Drogowskaz” wyróżniony przez Ministra Cyfryzacji

Piotr Żarnowski, jeden z twórców pierwszej polskiej aplikacji mobilnej dla wiernych „Drogowskaz”, został laureatem Ogólnopolskiego Międzyuczelnianego Konkursu Młodych Mistrzów, zorganizowanego w ramach XXIV edycji Forum Teleinformatyki. Nagrodę przewodniczącego Jury Konkursowego w kategorii: „Najlepiej pod względem oratorskim przedstawiona praca” wręczył Marek Zagórski, minister cyfryzacji w siedzibie ministerstwa.

19 marca 2019 | 21:00

Spotkanie na Polach Lednickich pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”

„Wiesz, że Cię kocham” to hasło, które będzie towarzyszyć XXIII Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Modlitewne spotkanie, którego pomysłodawcą był o. Jan Góra OP, pierwszy duszpasterz Lednicy, odbędzie się na Polach Lednickich 1 czerwca.

16 marca 2019 | 15:21

Kondolencje Przewodniczącego KEP po zamachu w Nowej Zelandii

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce zapewniam o naszej modlitwie w intencji ofiar, ich rodzin i wszystkich, którymi wstrząsnęło to wydarzenie – napisał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, w kondolencjach skierowanych na ręce bp. Patricka Dunna, przewodniczącego spiskopatu Nowej Zelandii, po zamachu terrorystycznym w tym Christchurch.

16 marca 2019 | 13:03

Bp Balcerek do lektorów: niech wasze życie będzie świadectwem o Jezusie Chrystusie

„Niech nigdy nie będzie tak, by ktoś mógł postawić zarzut: co innego głosi, czytając słowo Boże, co innego czyni w życiu codziennym. Niech zawsze wasze życie będzie świadectwem o Jezusie Chrystusie” − mówił bp Grzegorz Balcerek do pięćdziesięciu ministrantów, których pobłogosławił do pełnienia funkcji lektora i pięciu do pełnienia funkcji ceremoniarza. Msza św. w poznańskiej katedrze była centralnym wydarzeniem Archidiecezjalnego Dnia Lektora.

14 marca 2019 | 11:08

Prezentujemy sylwetkę nowego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, został dziś wybrany przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski na drugą, 5-letnią kadencję. 69-letni hierarcha jest też m.in. członkiem Kongregacji Nauki Wiary i wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy. Wyboru dokonano w pierwszym głosowaniu.

14 marca 2019 | 10:12

Abp Gądecki ponownie wybrany przewodniczącym KEP

Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, został dziś wybrany przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski na drugą, 5-letnią kadencję. 69-letni hierarcha jest też m.in. członkiem Kongregacji Nauki Wiary i wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy.

11 marca 2019 | 18:01

Łomnica: drewniany kościół odzyskał pierwotny blask

Jeden z najpiękniejszych drewnianych kościołów w Polsce został na nowo poświęcony po trwającym kilka lat remoncie. „Świątynia sprzed wieków przetrwała do naszych czasów, a ostatnia renowacja przywróciła jej niepowtarzalne piękno i dziś jest ona wspaniałym świadectwem wiary naszych ojców” – mówił podczas mszy św. w Łomnicy w archidiecezji poznańskiej bp Grzegorz Balcerek.

1 2 3 341
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.