Poznańska

18:54 / 20-01-2018

Poznań: sympozjum z okazji 100. rocznicy urodzin o. Mariana Żelazka SVD

O życiu i dziele misyjnym o. Mariana Żelazka, polskiego werbisty pracującego przez ponad pół wieku w Indiach, nazywanego „ojcem trędowatych”, dyskutowano podczas poświęconego mu sympozjum odbywającego się w Poznaniu. Konferencja została zorganizowana z okazji przypadającej 30 stycznia setnej rocznicy urodzin Wielkopolanina.

14:51 / 20-01-2018

Życzenia Przewodniczącego KEP dla bp. Romualda Kamińskiego

Życzę Księdzu Biskupowi, aby swoją posługę pasterską sprawował ze świadomością, że niosąc na swych barkach odpowiedzialność za powierzony sobie Lud Boży, sam jest niesiony przed Ducha Chrystusowego – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do bp. Romualda Kamińskiego w dniu jego ingresu do katedry warszawsko-praskiej, 20 stycznia.

20:56 / 19-01-2018

Poznań: modlitwa za babcie i dziadków

„Dziadkowie są cennym skarbem i nie można odbierać go następnym pokoleniom, bo dzięki dziadkom wiemy, stąd przychodzimy, gdzie są nasze korzenie, nie jesteśmy ludźmi znikąd” – mówił do zgromadzonych w poznańskiej katedrze bp Grzegorz Balcerek. Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej przewodniczył w piątek Mszy św. w intencji babci i dziadków, sprawowanej w z okazji zbliżającego się ich święta.

13:49 / 19-01-2018

Poznań: spotkanie uczniów szkół katolickich z abp. Gądeckim

Około dwustu uczniów wraz z nauczycielami ze szkół katolickich działających w archidiecezji poznańskiej uczestniczyło w spotkaniu kolędowym z abp. Stanisławem Gądeckim. W Sali Pompejańskiej rezydencji arcybiskupów poznańskich 19 stycznia dzieci i młodzież przedstawiły krótkie programy artystyczne.

14:53 / 18-01-2018

Poznań: Fundacja „Redemptoris Missio” pomogła zbudować Centrum Dziecięce w Kenii

Dzięki zaangażowaniu poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” działalność rozpoczęło Centrum Dziecięce im. Świętej Rodziny w Kithatu w centralnej Kenii. Placówka prowadzona przez Siostry Misjonarki Świętej Rodziny może przyjąć setkę dzieci.

09:02 / 18-01-2018

Bp Bryl: budowanie pokoju rozpoczyna się w sercu

„Budowanie pokoju rozpoczyna się w sercu. To wrażliwa miłość, otwartość na drugiego, pragnienie spotkania” – powiedział bp Damian Bryl podczas nabożeństwa biblijnego, 17 stycznia, z okazji XXI Dnia Judaizmu. Wydarzeniu towarzyszy hasło: „Pokój! Pokój dalekim i bliskim” (Iz 57,19).

12:18 / 17-01-2018

Zmarł polski Apostoł Pigmejów

16 stycznia 2018 r. zmarł o. Eugeniusz Juretzko OMI, pierwszy biskup diecezji diecezji Yokadouma w Kamerunie. Wybudował około 60 szkół podstawowych i jedną średnią, 16 przychodni i szpital. Od dłuższego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi.

11:41 / 17-01-2018

Abp Gądecki: wobec braku nadziei głośmy Imię Jezus

Głoszenie Jezusa Chrystusa wszystkim narodom jest niezmiernie istotne w czasach współczesnych, które cechują się indyferencją religijną owocującą brakiem nadziei płynącej z wiary – uważa abp Stanisław Gądecki. W Poznaniu odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Imię Jezus w Biblii, teologii i życiu Kościoła”.

08:47 / 17-01-2018

Poznań: dyskusja o nadziei na pokój w Jerozolimie podczas XXI Dnia Judaizmu

O pokoju jako dobru deficytowym, o tym, kto może go doświadczyć oraz o nadziei na pokój w Jerozolimie dyskutowały s. Anna Bodzińska ze Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej z Syjonu oraz Bella Szwarcman-Czarnota, pisarka i felietonistka pisma „Midrasz”. Debata odbyła się 16 stycznia wieczorem w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu, w ramach trwającego w stolicy Wielkopolski XXI Dnia Judaizmu.

21:55 / 16-01-2018

Abp Gądecki: Kościół dziękuje naukowcom dążącym do prawdy

Pragnę podziękować władzom wyższych uczelni za wszystko, co czynią dla poszukiwania i przekazywania prawdy. Na cały nowy rok życzę wielkiej wiary, która doprowadzi do Zbawiciela – mówił w Poznaniu abp Stanisław Gądecki podczas spotkania z rektorami wyższych uczelni.

1 2 3 305
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.