Modlitwy Jana Pawła II wybrzmiały w Dzień Papieski

ms, Poznań, 2010-10-10

Ulubione modlitwy Jana Pawła II w interpretacji znanych aktorów Katarzyny Łaniewskiej i Adama Woronowicza wybrzmiały w X Dzień Papieski w poznańskiej katedrze. „Jan Paweł II odczuwał zmagania i się modlił” – mówił do tłumnie zgromadzonych Poznaniaków bp Marek Jędraszewski.

Biskup profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przypomniał czasy, kiedy jako student rzymski w Kolegium Polskim spotykał kardynała Wojtyłę i podziwiał jego ducha modlitwy. „Słychać było wieczorem jego kroki na korytarzu, a potem okazywało się, że w kaplicy odprawiał Drogę Krzyżową” – wspominał bp Jędraszewski.

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej wspomniał dwie, szczególnie ukochane przez Jana Pawła II modlitwy: Drogę Krzyżową i różaniec. „Jan Paweł II chciał, by to co się dzieje wokół niego było przeniknięte tajemnicą modlitwy” – przekonywał bp Jędraszewski.

„Kiedy Arturo Mari otwierał w Poznaniu wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II, pokazał mi najprawdziwsze, jak mówił, zdjęcie papieża – z prywatnej kaplicy z krzyżem w ręku, podczas jego ostatniej Drogi Krzyżowej z Kolosem. Papież chciał nam powiedzieć, że nie ma gdzie indziej zbawienia dla nas, jak tylko w krzyżu Pana naszego Jezusa Chrystusa” – mówił bp Jędraszewski.

Uczestnicy wydarzenia artystycznego usłyszeli najpiękniejsze modlitwy Jana Pawła II: akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, uwielbienie Trójcy Przenajświętszej za łaskę chrztu, dziękczynienie za Eucharystię, modlitwę za rodziny, za osoby konsekrowane, w intencji młodzieży i za ludzi głodujących. Modlitwom Jana Pawła II towarzyszyły rozważania karmelitanki bosej św. Teresy z Avila na temat krzyża.

Wspaniale zabrzmiała muzyka w wykonaniu zespołu Lumen pod dyrekcją Zbigniewa Małkowicza, kompozytora Oratorium o Bożym Miłosierdziu. Wśród solistów wystąpił znany polski wokalista Marek Bałata.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook