Szamotuły: rozstrzygnięto VII edycję konkursu „Znaki Wiary”

bt, Szamotuły, 2012-06-14

W Muzeum-Zamek Górków w Szamotułach wręczono 14 czerwca nagrody i wyróżnienia uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i liceów uczestniczących w VII Wielkopolskim Konkursie Plastycznym „Znaki Wiary”. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Maria Paczkowska z SP nr 1 w Szamotułach, Kalina Bochińska z Gimnazjum nr 3 w Szamotułach i Joanna Janowicz z III LO w Poznaniu.

VII Wielkopolski Konkurs Plastyczny „Znaki Wiary”, którego organizatorami są Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach oraz Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Archidiecezji Poznańskiej, przebiegał w tym roku pod hasłem: „Wspólnota Kościoła naszym domem. «Jak żywe kamienie budujcie swój dom duchowy» (por. 1 P 2, 5)”. Wzięło w nim udział 278 uczniów z 43 szkół podstawowych (z klas IV-VI), 32 gimnazjów i 11 szkół ponadgimnazjalnych, których zadaniem było przygotowanie prac plastycznych ilustrujących temat konkursu.

Oprócz nagród głównych jury przyznało też w tym roku dwie nagrody specjalne – Grand Prix, które otrzymali: Joanna Janowicz, trzykrotna zwyciężczyni konkursu i Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach.

Jak wyjaśnił KAI Dariusz Mieńko, katecheta z Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach, który wraz z plastyczką z tej szkoły, Hanną Szelejak, są inicjatorami konkursu, jego celem jest zaproszenie dzieci i młodzieży do odkrywania w swoim życiu Boga, dostrzegania Jego śladów w otaczającej rzeczywistości i dzielenia się swoim doświadczeniem wiary, a także rozwijanie talentów plastycznych.

We wszystkich siedmiu edycjach Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego „Znaki Wiary” wzięło udział w sumie 2036 uczniów. Konkurs w 2006 r. przeprowadziły po raz pierwszy Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach, a cztery lata temu do jego organizacji przyłączyło się Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Archidiecezji Poznańskiej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook