Poznań: pielgrzymki autokarowe i lotnicza na kanonizację bł. Jana Pawła II

msz, Poznań, 2013-10-29

W archidiecezji poznańskiej trwają przygotowania do pielgrzymkowych wyjazdów na kwietniową kanonizację bł. Jana Pawła II. Pielgrzymi mogą wybrać podróż autokarem lub samolotem i zwiedzić nie tylko Rzym, ale i inne miejsca kultu we Włoszech.

„Archidiecezja Poznańska będzie organizatorem pielgrzymki samolotem i autokarami. Zgłosiło się już kilkadziesiąt osób. Oprócz pielgrzymki archidiecezjalnej kilkanaście parafii zorganizuje wyjazdy we własnym zakresie” – powiedział KAI ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik poznańskiej kurii.

Na wyjazd na uroczystości kanonizacyjne można zapisywać się w kurii metropolitalnej. Pielgrzymka lotnicza odbędzie się w dniach od 26 do 30 kwietnia 2014 roku. Pielgrzymi mogą też wybrać pielgrzymkę autokarową sześcio- lub ośmiodniową. Obie rozpoczynają się 24 kwietnia. Podczas krótszego pobytu uczestnicy pielgrzymki wezmą udział w uroczystościach kanonizacyjnych bł. Jana Pawła II, zwiedzą też bazylikę św. Piotra, Rzym Starożytny i Rzym Barokowy. W powrotnej drodze odwiedzą najciekawsze miejsca w Wenecji, m.in. bazylikę i plac św. Marka, Pałac Dożów i most Westchnień. Do Polski powrócą 29 kwietnia.
Program ośmiodniowej pielgrzymki organizowanej przez archidiecezję obejmuje oprócz Rzymu i Wenecji, również ważne miejsca kultu we Włoszech. Pielgrzymi wezmą udział w uroczystościach kanonizacyjnych, nawiedzą Asyż, czyli miasta św. Franciszka, sanktuarium św. Rity w Casci oraz sanktuarium Świętego Oblicza w Manoppello. Uczestnicy pielgrzymki udadzą się też do San Giovanni Rotondo, miejsca, gdzie żył i zmarł św. o. Pio, i nawiedzą sanktuarium maryjne w Svatym Kopećku w Czechach. Pielgrzymka potrwa do 1 maja.

Ośmiodniową autokarową pielgrzymkę na uroczystości kanonizacyjne proponuje też Publiczne Gimnazjum Katolickie im. św. Stanisława Kostki oraz Biuro Turystyczne Kanion. Informacja o pielgrzymce została podana w kościele pw. św. Jana Kantego, w sąsiedztwie którego znajduje się szkoła. Uczestnicy pielgrzymki, która rozpocznie się 25 kwietnia, wezmą udział w Rzymie we Mszy św. kanonizacyjnej bł. Jana Pawła II 27 kwietnia. Następnie odwiedzą Orvieto – miejsce cudu eucharystycznego, cmentarz polskich żołnierzy na Monte Cassino, słynącą z pięknych ogrodów i fontann miejscowość Tivoli, Asyż i Wenecję. Ponadto zwiedzą Florencję – perłę włoskiego renesansu, a także niewielkie toskańskie miasto wpisane na listę UNESCO – San Gimignano. Do Polski powrócą 2 maja.

Szczegółowe informacje na http://dobregimnazjum.pl

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook