Poznań: 15 tys. paczek z kredą i kadzidłem dla misji

ms, Poznań, 2016-01-05

Blisko piętnaście tysięcy paczek z kredą, kadzidłem i węglem przygotowali studenci z Akademickiego Koła Misjologicznego w Poznaniu, w ramach projektu misyjnego „Gwiazda Betlejemska”. – Wspieramy w ten sposób sierociniec, Dom Pokoju na Górze Oliwnej w Jerozolimie – powiedział KAI ks. Szymon Stułkowski, opiekun koła.

Paczki będą rozprowadzane w Święto Trzech Króli w kilkudziesięciu parafiach archidiecezji, nie tylko w Poznaniu, ale też w mniejszych miejscowościach, takich jak Sątopy, Czacz czy Michorzewo. – Ofiary, złożone przy tej okazji zostaną przekazane na rzecz sierocińca w Jerozolimie, gdzie od 2010 r. studenci spędzają latem pracowity miesiąc wolontariatu – mówi ks. Stułkowski.

Wolontariusze przygotowali 14.860 paczek z kredą, kadzidłem i węglem. Dzięki nim będzie można oznaczyć drzwi domu tradycyjnym napisem C+M+B 2016, a rozpalone na węgielku kadzidło może stać się elementem domowej modlitwy.

Wolontariusze misyjni w przeddzień uroczystości Objawienia Pańskiego odwiedzili z kolędą abp. Stanisława Gądeckiego, metropolitę poznańskiego. W ubiegłym roku z archidiecezji poznańskiej na wolontariat misyjny do różnych krajów świata wyjechało blisko 60 osób.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook