Bp Fortuniak: chrzest w Jordanie punktem zwrotnym w życiu Jezusa

msz, Poznań, 2016-01-10

Chrzest w Jordanie − wspomniany przez wszystkich ewangelistów − stał się punktem zwrotnym w ziemskim życiu Jezusa i zapoczątkował Jego publiczną działalność − podkreślił biskup senior archidiecezji poznańskiej Zdzisław Fortuniak. W niedzielę Chrztu Pańskiego przewodniczył on Mszy św. transmitowanej z kościoła pw. św. Mikołaja w Krobi przez Telewizję Polonia.

W homilii kaznodzieja zwrócił uwagę, że Jezus przyłączył się do tych, którzy potrzebowali nawrócenia i prosili o łaskę powrotu do Boga. − Jezus, choć nie potrzebował nawrócenia, włączył się we wspólnotę grzeszników. On jest barankiem Bożym, który wziął na siebie grzechy świata − mówił bp senior.

Przypomniał, że podczas chrztu Jezusa w Jordanie miało miejsce objawienie Trójcy Przenajświętszej: Ojca, Syna i Ducha Świętego, a po zmartwychwstaniu apostołowie otrzymali nakaz chrztu i głoszenia Ewangelii, który miał objąć wszystkie narody. − Polecenie Chrystusa obejmowało i nasz naród, o czym przypomina nam rozpoczęty rok jubileuszowy 1050. rocznicy Chrztu Polski − zaznaczył kaznodzieja.

Podkreślił, że jest to rok dziękczynienia za łaskę chrztu i za Ewangelię, za nowe życie w Chrystusie oraz za to, co stało się następstwem w wymiarze doczesnym. − Jako Polacy przetrwaliśmy mimo trudnej historii i nadal istniejemy − dodał bp senior.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook