Kamień węgielny kościoła pw. Poznańskiej Piątki dotarł z Rzymu do Poznania

ms, Poznań, 2016-01-31

Ten kamień spina klamrą pontyfikat św. Jana Pawła II i papieża Franciszka – powiedział KAI abp Stanisław Gądecki. Z Watykanu do Poznania dotarła cegła z Drzwi Świętych bazyliki św. Piotra, która zostanie wmurowana w powstającą świątynię ku czci błogosławionych męczenników.

Cegła została wmurowana w Drzwi Święte bazyliki watykańskiej na zakończenie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, dlatego znajduje się na niej napis „Anno Maximi Iubilaei MM-MMI”. W grudniu 2015 r. została ponownie odkryta podczas inauguracji Jubileuszu Miłosierdzia. Teraz trafi na poznańskie osiedle Dębina.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wyraził radość z faktu, że poznańska parafia otrzyma tak cenny dar związany z pontyfikatem papieża Polaka, który wyniósł do chwały ołtarzy Poznańską Piątkę.

Kamień węgielny przekazał abp. Gądeckiemu jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski po Mszy św. odprawionej wspólnie przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej.

- Wspólnota może już korzystać z kaplicy i domu parafialnego, przygotowujemy się też do zalewania fundamentów nowego kościoła latem tego roku – powiedział KAI ks. Jacek Rogalski.

Proboszcz parafii pw. Poznańskiej Piątki podkreślił, że we wspólnocie działają już grupy duszpasterskie dzieci i młodzieży, a aktywność parafian widać na każdym kroku.

Kamień węgielny zostanie przekazany parafii przez bp. Grzegorza Balcerka 7 lutego, podczas kanonicznej wizytacji.

Wspólnota parafialna pw. Błogosławionej „Poznańskiej Piątki”, czyli bł. Czesława Jóźwiaka, Edwarda Kaźmierskiego, Franciszka Kęsego, Edwarda Klinika i Jarogniewa Wojciechowskiego, powstała w październiku 2013 r. na os. Dębina w Poznaniu.

Patronami parafii są młodzi świeccy wychowankowie oratorium księży salezjanów przy ul. Wronieckiej w Poznaniu, osądzeni i skazani na śmierć przez niemieckiego okupanta w 1942 r. Zostali oni beatyfikowani przez św. Jana Pawła II w 1999 r.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook