Poznań: bezpłatne porady lekarskie w ramach „białej soboty”

msz, Poznań, 2016-02-10

Z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów oraz podstawowych badań diagnostycznych będzie można skorzystać w sobotę, 13 lutego w ramach organizowanej już po raz ósmy przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej tzw. białej soboty z okazji XXIV Światowego Dnia Chorego.

Po raz pierwszy akcja odbędzie się w budynku Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92 w Poznaniu w godz. 10-13.

− „Biała sobota” organizowana jest z myślą o chorych, których nie stać na płatne badania diagnostyczne i którzy muszą oczekiwać w długich kolejkach na wizytę u lekarza specjalisty – mówi KAI ks. Marcin Janecki.

Zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej podkreśla, że każdy potrzebujący będzie mógł skorzystać z porad lekarskich. W tym roku porad medycznych będą udzielać lekarze specjaliści: dermatolog, diabetolog, kardiolog, okulista, urolog, pulmonolog. Pacjenci będą mogli też wykonać badanie ciśnienia krwi, cholesterolu, cukru oraz badanie videodermatoskopem oraz zasięgnąć informacji na temat hospicjum domowego.

Centralnym punktem obchodów Dnia Chorego będzie Msza św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes, odprawiona w niedzielę 14 lutego o godz. 13.30 w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu. Po Mszy św. w pobliskim Domu Katolickim odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej Operacja Muzyczna przy Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje tzw. białą sobotę pod auspicjami Urzędu Miasta Poznania – Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek.
Organizowana jest ona zawsze w okolicach Światowego Dnia Chorego, który w Kościele obchodzony jest 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook