Poznań: ewangelizacja z POMPĄ w centrum miasta (zapowiedź)

bt, Poznań, 2016-02-16

W Poznaniu członkowie lokalnych wspólnot ewangelizacyjnych wspólnie głosić będą we wtorek, 16 lutego wieczorem Dobrą Nowinę. To czwarta odsłona inicjatywy ewangelizacyjnej o nazwie POMPA.

Nazwa inicjatywy ewangelizacyjnej, z którą wyszła wspólnota św. Jacka działająca przy klasztorze Ojców Dominikanów w Poznaniu, stworzona została z pierwszych liter zachęty: Pójdź Ogłaszać Miłość Pana. Amen!

− Poczuliśmy, że sami nie jesteśmy w stanie zrobić tak wiele, jak potrzeba. Postanowiliśmy więc zaprosić wszystkie wspólnoty ewangelizacyjne z Poznania i okolic, do tego, żeby wyszły razem z nami na ulice miasta i głosiły tam Dobrą Nowinę – wyjaśnia w rozmowie z KAI Kuba Majchrzak ze wspólnoty św. Jacka, jeden z odpowiedzialnych za POMPĘ.

Na dzień wspólnej ewangelizacji wybrano trzecie wtorki miesiąca. Dziś wieczorem ewangelizatorzy już po raz czwarty staną na początku ul. Półwiejskiej, przy pomniku Starego Marycha, na co mają zgodę Urzędu Miasta. Będą tam głosić kerygmat i rozmawiać z przechodniami. Najpierw jednak wspólnie przeżyją Mszę św. w kościele Ojców Dominikanów sprawowaną o godz. 19.00, a po niej półgodzinne wielbienie.

Po powrocie z ewangelizacji spotkają się w klasztorze przy herbacie, żeby podzielić się swoimi przeżyciami. – Cieszymy się, że do naszej inicjatywy przyłącza się coraz więcej osób. Ostatnio było nas około 60. To bardzo dobrze, bo ewangelizacji trzeba się uczyć doświadczając jej praktyce. Zapraszamy więc kolejne osoby, szczególnie takie, które nie miały jeszcze okazji ewangelizować, żeby się tego nauczyły. Wiek nie gra roli – podkreśla Kuba Majchrzak. Chętni proszeni są o zgłaszanie się za pomocą strony www.ewangelizatorzy.pl.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook