Śrem: VI Śremskie Forum Edukacyjne (zapowiedź)

bt, Śrem, 2016-02-19

Rodzice, nauczyciele i wychowawcy zaproszeni są do udziału w VI Śremskim Forum Edukacyjnym. Odbędzie się ono 20 lutego w Śremie w Wielkopolsce pod hasłem: „Rodzina – doskonały wynalazek Boga”.

Jak wyjaśnia inicjator Śremskiego Forum Edukacyjnego, ks. kan. Ryszard Adamczak, proboszcz śremskiej parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa, wydarzenie to jest organizowane przede wszystkim z myślą o osobach w jakikolwiek sposób zaangażowanych w wychowanie młodego pokolenia.

– Chcemy pomóc osobom zaangażowanym w wychowanie młodzieży podejmować w dzisiejszych czasach to trudne zadanie, wspierać je, podsuwać sprawdzone rozwiązania oraz inspirować do dyskusji i szukania nowych rozwiązań – zaznacza ks. Adamczak. Dodaje, że pojawiające się nowe wyzwania wymagają także stosowania w odpowiedzi na nie nowych metod wychowawczych, nie odżegnując się jednocześnie od tych sprawdzonych.

W tegorocznym Forum, odbywającym się w auli Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie, wezmą również udział zaproszeni goście, którzy podzielą się z jego uczestnikami swoim doświadczeniem w zakresie wychowania oraz świadectwem wiary. Będą to: ks. dr Marek Studenski – pedagog i dyrektor Wydziału Katechetycznego kurii bielsko-żywieckiej oraz mgr Maria Panz z Krakowa – wieloletnia doradczyni metodyczna dla nauczycieli, autorka licznych publikacji o charakterze metodycznym, która podejmie temat wspierania rodziny przez szkołę. Prelekcję pt. „Rodzina w służbie życiu” wygłosi arcybiskup warszawsko-praski Henryk Hoser, przewodniczący Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych oraz członek Komisji Duszpasterstwa i Rady ds. Rodziny w Episkopacie.

Współorganizatorem Śremskiego Forum Edukacyjnego jest działające w tym mieście Katolickie Centrum Edukacji i Kultury Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II. Zostało ono utworzone przy śremskiej parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w 2010 r. jako miejsce spotkań dla śremskiego środowiska katolickiego oraz propagowania myśli i dzieł papieża Polaka. Jest też przestrzenią do działalności wychowawczej, społecznej i kulturalnej związanej przede wszystkim z nauką Kościoła i nauczaniem Ojca Świętego.

W ramach Centrum działają także katolickie przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum oraz szkoła muzyczna I stopnia.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook