Poznań: Hospicyjny Dzień Motyla

bt, Poznań, 2016-03-19

W Poznaniu rozpoczęły się dziś wydarzenia w ramach Dnia Motyla, który już po raz czwarty w pierwszy dzień wiosny organizują wolontariusze Hospicjum Pallium. Przygotowane w jego ramach wydarzenia mają uwrażliwić mieszkańców stolicy Wielkopolski na potrzeby drugiego człowieka oraz pomóc w zbieraniu środków na rozbudowę poznańskiego hospicjum.

Jak wyjaśnia KAI Barbara Grochal, koordynatorka wolontariatu w Hospicjum Palium, Dzień Motyla szczególnie skierowany jest do młodzieży. − Chcemy ją zachęcać do tego, aby zmieniała myślenie o pierwszym Dniu Wiosny tak, by zamiast Dnia Wagarowicza obchodziła Dzień Motyla. Ma to być dzień wrażliwości, piękna i dobrej energii. Zresztą Dzień Motyla to pomysł młodych wolontariuszy z „Motylego wolontariatu” działającego przy Hospicjum Palium w Poznaniu − wyjaśnia Grochal.

Tegoroczny Dzień Motyla ma pomóc w nagłośnieniu potrzeby rozbudowy Hospicjum Palium. − W ponad półmilionowym Poznaniu jest ono jedynym oddziałem opieki paliatywnej z 37 łóżkami. Planujemy więc dla dobra nas wszystkich utworzenie nowego oddziału paliatywnego wraz z laboratoriami oraz oddziału geriatrycznego – mówi koordynatorka wolontariatu w Hospicjum Palium.

Dzięki wsparciu Międzynarodowych Targów Poznańskich wydarzenia w ramach Dnia Motyla odbywały się podczas Targów Edukacyjnych i Targów Książki. „Motyli wolontariusze” bili rekord w ilości osób tworzących żywego motyla oraz osób jednocześnie malujących motyle. Na Starym Rynku rozegrano natomiast Grę miejską „Szukamy motyli”, której uczestnicy mieli za zadanie zrobić zdjęcia przy wykonanych na poznańskich targowiskach motylach zrobionych na tę okazję przez najlepszych poznańskich graficiarzy.

Z kolei w poniedziałek w Centrum Kultury Zamek wystawiony zostanie spektakl „Bajkowisko” przygotowany przez Lions Club New Design, który zakończy Dzień Motyla.

W „Dzień Motyla” zaangażowani są wolontariusze w różnym wieku, także należący do tzw. „Małego wolontariatu”, a więc uczniowie szkół oraz przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielami. Patronami tych wydarzeń są m.in. marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook