Abp Gądecki w orędziu wielkanocnym apeluje o pojednanie narodowe

ms, Poznań, 2016-03-23

Tegoroczna Wielkanoc jest okazją do wystosowania apelu o pojednanie narodowe – uważa abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wyrazi ten apel w orędziu, które zostanie wyemitowane w Telewizji Polskiej i w Polskim Radiu.

Tradycyjne orędzie wielkanocne na antenie 1. programu Telewizji Polskiej w tym roku wygłosi metropolita poznański. Jak mówi KAI ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik poznańskiej Kurii, abp. Gądeckiemu zależy na podkreśleniu prawdy o tym, że Zmartwychwstały Chrystus jest naszym pokojem, bo zburzył wrogość.

Przewodniczący Episkopatu Polski przypomni w orędziu słowa z adhortacji apostolskiej Jana Pawła II "Reconciliatio et paenitentia", iż nie ma pojednania bez nawrócenia, bo „pełne pojednanie wymaga koniecznie uwolnienia od grzechu, który musi być całkowicie wykorzeniony”. „Rozwiązanie kryzysu zależy tylko od Polaków, ale od Polaków, którzy służą prawdzie” – uważa abp Gądecki.

Komentarze (1)

Nick

9 miesięcy, 3 tygodnie temu

Szanowny Księże Biskupie! Dobrze ale za późno i za mało. Trzeba było zajmować stanowisko w roku 2010 kiedy w Warszawie przed pałacem prezydenckim uprawiano cyrk z krzyżem w roli głównej a przedstawiciele episkopatu mówili, że nie jest to sprawa Kościoła. Od tego czasu nachodzą mnie coraz większe wątpliwości i wydaje mi się, że przynajmniej część biskupów bardziej wierzy w siebie niż w Pana Boga.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook