Specjalny numer „W drodze” na Wielkanoc

bt, Poznań, 2016-03-24

W Wielki Czwartek we wszystkich dominikańskich kościołach w Polsce rozdawany jest specjalny, bezpłatny numer miesięcznika poświęconego życiu chrześcijańskiemu „W drodze” na Wielkanoc. Od czwartku wieczora można go będzie także pobrać ze strony internetowej www.miesiecznik.wdrodze.pl.

Specjalny numer „W drodze”, miesięcznika wydawanego przez dominikanów, otwiera rozmowa z bp. Grzegorzem Rysiem. Biskup mówi w niej m.in. o tym, czego na pewno nie wolno przegapić podczas Triduum Paschalnego i przybliża poszczególne dni tej liturgii, którą, jak podkreśla, należy potraktować jako całość trwającą trzy dni i trzy noce. Zachęca też do umiejętnego przeżywania pięćdziesięciu następujących po nich dni radości.

Dr Danuta Piekarz objaśnia czytania, które słyszymy w kościele podczas celebracji Triduum. Z kolei Michael Schudrich, naczelny rabin Polski w rozmowie z o. Romanem Bieleckim OP, redaktorem naczelnym „W drodze”, tłumaczy czym jest Pascha, co to jest wieczerza sederowa i po co dziś przypominać o wyjściu z Egiptu.

Redakcja przygotowała również teksty zamieszczone w rozdziale „Wielkie dni”. To m.in. reportaż mówiący o Domu Bożego Miłosierdzia w Koszalinie, rozmowa o śmierci z Ewą Bączyk, specjalistką neurologii i medycyny paliatywnej oraz kolejna, z bp. Piotrem Jareckim o szansie na nowe życie.

W numerze znajdziemy też trzy rozmowy „W drodze”: z Aleksandrem Dobą, podróżnikiem, pierwszym człowiekiem, który samotnie, tylko siłą własnych mięśni, przepłynął Atlantyk, Filipem Jaślarem, pierwszym skrzypkiem Grupy MoCarta i reżyserem Jerzym Hofmanem na temat jego filmu „Potop”.

Numer specjalny miesięcznika zawiera także opowiadanie Jerzego Sosnowskiego pt. „Koniec nocy” oraz felietony m.in. Stanisława Janickiego i Katarzyny Bosackiej. Dominikanie przygotowali również komentarze do czytań na wszystkie dni Oktawy Wielkiej Nocy.

Miesięcznik „W drodze” założył w 1973 r. w Poznaniu o. Maciej Babraj, nawiązując w ten sposób do przedwojennej dominikańskiej tradycji wydawania pisma. Skierowany jest on w sposób szczególny do osób, które po opuszczeniu duszpasterstw akademickich nie znajdują dla siebie miejsca formacji.

„W drodze” jest pierwszym ogólnopolskim miesięcznikiem dostępnym w Kindle Store, największej na świecie internetowej księgarni amazon.com. Jest aktualnie jednym z czterech polskich tytułów dostępnych na tym portalu. Gazetę można również znaleźć w zasobach App Store, nexto.pl i publio.pl. Więcej informacji na stronie www.miesiecznik.wdrodze.pl.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook