Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Przemyska

10:32 / 24-07-2017

Jubileuszowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych

W Kalwarii Pacławskiej 23 lipca koło Przemyśla, rozpoczęło się 30. Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM). Tym razem odbywa się ono pod hasłem „Perspektywa”. Ma to ścisły związek z okrągła rocznicą FSM-u. Marta Górka, rzecznik prasowy FSM-u, poinformowała KAI, że recepcja zarejestrowała 1100 uczestników, ale nie jest to jeszcze liczba ostateczna.

16:21 / 23-07-2017

Zakończyła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

Od 17 do 23 lipca trwała Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2017” (WEB). Bazą ewangelizatorów było Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, a głównym miejscem ich działania zapora na Jeziorze Solińskim. – Umiejmy przez dobry przykład świadczyć o Panu Bogu, bo to jest najlepszy sposób ewangelizacji – powiedział na zakończenie akcji metropolita przemyski abp Adam Szal.

15:58 / 23-07-2017

Łańcut: inauguracja Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa

Parafia św. Michała Archanioła w Łańcucie w archidiecezji przemyskiej była miejscem inauguracji 18. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Mszy św. w intencji kierowców, podróżujących oraz dobrodziejów MIVA Polska przewodniczył abp senior Józef Michalik. Po liturgii rozpoczął się Festyn św. Krzysztofa. Organizatorami wydarzenia są: MIVA Polska, parafia św. Michała Archanioła i burmistrz Łańcuta.

15:30 / 23-07-2017

Abp Szal do bieszczadzkich ewangelizatorów: dziękuję, że jesteście świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego

Umiejmy przez dobry przykład świadczyć o Panu Bogu, bo to jest najlepszy sposób ewangelizacji – świadectwo codziennego życia, świadectwo, którym zło daje się zwyciężać dobru. Nie wystarczy przecież narzekać jak to dzisiaj jest źle, jakie pogaństwo wchodzi do naszych wspólnot rodzinnych. Trzeba mieć nadzieję – mówił podczas spotkania z ewangelizatorami abp Adam Szal, metropolita przemyski. Hierarcha uroczystą Eucharystią zakończył tygodniową akcję Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów.

14:13 / 22-07-2017

Trwa Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

W Polańczyku i nad Jeziorem Solińskim odbywa się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów (WEB) „Bieszczady dla Jezusa 2017”. W tym roku uczestniczy w niej rekordowa liczba ewangelizatorów, których jest około 60. Na początku tygodnia przeżywali oni rekolekcje, a teraz starają się głosić Jezusa. Wykorzystują do tego różne metody, m.in. śpiew i taniec.

10:40 / 22-07-2017

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów: ulicami Polańczyka przeszła Droga Krzyżowa

Ulicami Polańczyka przeszła w piątek wieczorem Droga Krzyżowa. Rozważaniom towarzyszyły obrazy–pantomimy, łączące sytuacje współczesne z inscenizacjami stacji Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo odbyło się w ramach Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów (WEB).

10:56 / 17-07-2017

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów w Polańczyku

W Polańczyku rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów – tygodniowa akcja ewangelizacyjna organizowana przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej. Przez najbliższe dni świeccy wierni z całej Polski będą głosić Ewangelię na bieszczadzkich ulicach i szlakach. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła Katolicka Agencja Informacyjna.

16:10 / 12-07-2017

Zbliża się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

W poniedziałek 17 lipca rozpocznie się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów (WEB) „Bieszczady dla Jezusa 2017”. Akcja potrwa do niedzieli 23 lipca. Patronat nad wydarzeniem objął metropolita przemyski abp Adam Szal. Patronat medialny sprawuje Katolicka Agencja Informacyjna.

19:23 / 08-07-2017

Przemyśl: koncert Leszka Możdżera na inaugurację Salezjańskiego Lata Muzycznego

Pod hasłem „Wielcy Mistrzowie znani i nieznani” rozpoczyna się dziś w Przemyślu XVII Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato Muzyczne. Na początek wystąpi na fortepianie Leszek Możdżer. Jego koncert rozpoczął się o godz. 19.00 w Sali Zamku Kazimierzowskiego. Festiwal potrwa do 12 sierpnia 2017.

12:13 / 04-07-2017

Wyruszyła 37. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Z hasłem “Idźcie i głoście Ewangelię” z Przemyśla wyruszyła dziś 37. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W drodze jest już kilkuset pątników, a w kolejnych dniach dołączą do nich pielgrzymi z innych miast. Trasa liczy ok. 380 km.

1 2 3 145
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.