Przemyska

20:02 / 23-06-2018

Bp Bronakowski: reklamy alkoholu to toksyczna ideologia

Reklamy, które kojarzą spożywanie alkoholu ze zdrowiem i radosnym byciem razem to rodzaj toksycznej ideologii – mówił bp Tadeusz Bronakowski podczas 30. Pielgrzymki Grup Trzeźwościowych do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Wraz z przewodniczącym Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości Mszę św. koncelebrował abp Józef Michalik oraz kapłani zaangażowani w pracę na rzecz trzeźwości.

18:37 / 23-06-2018

Abp Szal do kleryków: módlcie się o mądrość serca

15:36 / 17-06-2018

Przemyśl: abp Szal konsekrował kościół na osiedlu Kmiecie

Abp Adam Szal konsekrował w niedzielę kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski na osiedlu Kmiecie w Przemyślu. Za pierwszą kaplicę w tym miejscu służyła prawie 40 lat temu drewniana stodoła. Z kolei konstrukcję kościoła postawiono w tajemnicy przed komunistami w jedną noc.

19:54 / 16-06-2018

Abp Depo: prawa ekonomiczne stawia się wyżej od moralności

Współcześnie prawa ekonomiczne stawia się wyżej od moralności – stwierdził abp Wacław Depo, który w sobotę przewodniczył Mszy św. na tzw. Bobolówce, czyli w miejscu urodzin św. Andrzeja Boboli w Strachocinie koło Sanoka (archidiecezja przemyska). Metropolita częstochowski przestrzegał przed „pseudomesjanizmem”, czyli stawiania człowieka w miejsce Boga.

21:04 / 11-06-2018

Abp Michalik: trzeba sobie pomagać w zbawieniu

Trzeba pomagać sobie wzajemnie iść drogą wierności Bogu i sumieniu – przekonywał abp Józef Michalik w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie, gdzie w poniedziałek obchodzono 21. rocznicę wizyty Ojca Świętego. Mszy św. przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal wraz z abp. seniorem Józefem Michalikiem i bp. pomocniczym Stanisławem Jamrozkiem oraz wieloma kapłanami.

10:57 / 10-06-2018

Przemyśl: inwestytura w Rycerskim i Szpitalnym Zakonie św. Łazarza z Jerozolimy

Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy ma trzech nowych członków: dwóch mężczyzn i jedną kobietę. Inwestytura, czyli ich uroczyste przyjęcie miało miejsce w kościele karmelitów bosych w Przemyślu. Mszy św. przewodniczył abp Józef Michalik. Uczestniczył w niej również wielki mistrz zakonu Jan hrabia Dobrzensky z Dobrzenicz oraz kanclerz przeoratu Polski Jan Szmyd.

19:02 / 03-06-2018

Ulicami Przemyśla przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

Ulicami Przemyśla przeszedł w niedzielę VIII Marsz dla Życia i Rodziny. Jego zwieńczeniem był koncert zespołu Arka Noego. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem metropolity przemyskiego abp. Adama Szala. Metropolita przemyski podkreślił na wstępie Eucharystii, że jest ona dziękczynieniem za sakrament małżeństwa, za dar rodzin i życia oraz świętość rodzin.

10:45 / 03-06-2018

Przełożony generalny michalitów: potrzebujemy Bożej mądrości

Potrzebujemy Bożej mądrości, byśmy potrafili widzieć i oceniać rzeczywistość otaczającego nas świata – mówił ks. Dariusz Wilk w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym (Podkarpacie). Przełożony generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła przewodniczył tam nabożeństwu fatimskiemu w pierwszą sobotę czerwca.

22:18 / 02-06-2018

Abp Michalik: Kościół musi myśleć o uczciwości w polityce

Kościół musi myśleć o uczciwości w polityce, o moralności, ale nie wolno się mieszać do popierania jakiejkolwiek partii – powiedział abp Józef Michalik, który w sobotę przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszu 25-lecia parafii pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Przeworsku-Gorliczynie.

11:01 / 02-06-2018

Jutro Marsz dla Życia i Rodziny oraz koncert Arki Noego

W Przemyślu odbędzie się jutro Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie go Msza św. w archikatedrze, a zakończy piknik na Rynku, podczas którego wystąpi zespół Arka Noego.

1 2 3 162
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.