Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Przemyska

13:37 / 24-03-2017

Markowa: obchody 73. rocznicy śmierci Rodziny Ulmów

W Markowej na Podkarpaciu odbyły się obchody 73. rocznicy śmierci Sług Bożych Rodziny Ulmów, zamordowanej w 1944 r. za pomoc Żydom. Mszy św. przewodniczył abp Adam Szal. W kazaniu metropolita przemyski starał się odpowiedzieć na pytania o to, jakie przesłanie niesie Rodzina Ulmów dla ludzi XXI wieku i w czym leży jej wielkość.

13:42 / 21-03-2017

Moda na Karolinę Kózkównę?

Jeżeli bł. Karolina stała się modna, bardzo mnie to cieszy, bo może czystość znowu staje się modna. Czystość serca jest siłą człowieka – powiedział Dariusz Kowalski w wywiadzie udzielonym KAI. Aktor, który w filmie „Zerwany kłos” wcielił się w ojca bł. Karoliny Kózkówny, opowiada o pracy na planie i wartościach, które uważa za ważne.

14:18 / 19-03-2017

Tysiące chasydów na grobie cadyka w Leżajsku

Żydzi z całego świata przybywają do Leżajska, aby odwiedzić grób cadyka Elimelecha z okazji 230. rocznicy jego śmierci. Wierzą oni, że tego dnia dusza zmarłego zstępuje do miejsca jego pochówku i wysłuchuje próśb zanoszonych do Boga.

12:26 / 19-03-2017

Przemyśl: Msza św. z okazji imienin abp. Józefa Michalika

W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu odprawiona została Msza św. w intencji arcybiskupa seniora Józefa Michalika z racji zbliżających się imienin. Eucharystii przewodniczył solenizant wraz abp. Adamem Szalem i bp. Stanisławem Jamrozkiem oraz innymi księżmi obchodzącymi w tych dniach imieniny.

10:09 / 18-03-2017

Markowa: obchody 1. rocznicy powstania Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów

Teraz jest czas Rodziny Ulmów i innych sprawiedliwych, których tutaj uobecniamy – powiedział abp Adam Szal podczas obchodów 1. rocznicy powstania Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej. Uroczystość odbyła się w piątek 17 marca wieczorem. List na to wydarzenie wystosował prezydent RP Andrzej Duda.

14:44 / 17-03-2017

Abp Szal zaprasza na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

„Spotkanie Młodych w Ustrzykach Dolnych może nam pomóc odkryć, jak fascynującą jest wędrówka przez ziemię, jeśli jest rozświetlona łaską wiary w Trójjedynego Boga” – pisze abp Adam Szal w zaproszeniu na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP). Odbędzie się ono w dniach 7 – 9 kwietnia pod hasłem „Idźcie i głoście Ewangelię”.

13:39 / 15-03-2017

Nie będzie tradycyjnej Wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej na Tarnicę

Ze względu na ochronę przyrody w tym roku w Wielki Piątek nie odbędzie się Droga Krzyżowa na najwyższy szczyt Bieszczadów – Tarnicę. Przygotowano inną trasę, a jej otwarcia dokona 8 kwietnia abp Adam Szal. Metropolita przemyski będzie też przewodniczył pierwszemu nabożeństwu na nowym szlaku.

09:21 / 14-03-2017

Przemyśl: służby miejskie usunęły wystawę antyaborcyjną z Rynku

W poniedziałek wieczorem służby miejskie usunęły z przemyskiego Rynku wystawę antyaborcyjną przygotowaną przez Fundację Pro – Prawo do życia. Została przeniesiona w inne miejsce. Wcześniej przeciwnicy ekspozycji kilkakrotnie próbowali ją zasłonić.

11:19 / 13-03-2017

Wystawa antyaborcyjna wywołuje kontrowersje

Od 8 marca na Rynku w Przemyślu prezentowana jest wystawa antyaborcyjna pt. „Wybierz życie”, przygotowana przez lokalną komórkę Fundacji Pro – Prawo do życia. Dwie osoby zgłosiły sprawę na policję, twierdząc, że ekspozycja wywołuje zgorszenie publiczne.

10:50 / 11-03-2017

Archidiecezja przemyska poprowadzi proces beatyfikacyjny rodziny Ulmów

Proces beatyfikacyjny Rodziny Ulmów został wyłączony z grupy polskich męczenników i będzie prowadzony odrębnie przez Archidiecezję Przemyską. Taką decyzję podjęła Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych, przychylając się tym samym do prośby metropolity przemyskiego abp. Adama Szala. – Chodzi o to, by pokazać tę rodzinę całej naszej ojczyźnie, wszystkim rodzinom, zwłaszcza teraz, kiedy rodzina bywa atakowana – powiedział KAI abp Szal.

1 2 3 141
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.