Przemyska

17:46 / 08-12-2018

Abp Michalik: fenomenem Radia Fara są ludzie

Fenomenem Radia Fara są ludzie – uznał abp Józef Michalik w homilii podczas Mszy św. z okazji jubileuszu 25-lecia rozgłośni archidiecezji przemyskiej Radio Fara. Z kolei abp Adam Szal, który przewodniczył Eucharystii stwierdził, że wyjątkową specyfiką rozgłośni jest to, że posiada ono trzy współpracujące z sobą studia radiowe w różnych miejscach archidiecezji.

17:16 / 08-12-2018

trwają obchody jubileuszu 25-lecia Radia Fara

W Jarosławiu trwają dziś obchody jubileuszu 25-lecia rozgłośni archidiecezji przemyskiej Radio Fara. Wydarzenie rozpoczęło sympozjum naukowe w jarosławskim opactwie, gdzie znajduje się jedno z trzech studiów radiowych.

11:43 / 08-12-2018

Abp Szal do kleryków: sutanna jest ważnym narzędziem ewangelizacji

Sutanna jest ważnym narzędziem ewangelizacji – przekonywał abp Adam Szal. W wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przewodniczył on obrzędowi obłóczyn, czyli wręczenia strojów duchownych 8 klerykom III roku przemyskiego seminarium duchownego.

14:27 / 02-12-2018

Abp Szal na Adwent: dawajmy świadectwo znaku, słowa i czynu

Do dawania świadectwa wiary, które może się wyrażać znakiem, słowem i czynem zachęca abp Adam Szal w liście pasterskim na tegoroczny Adwent. Metropolita przemyski wskazuje w nim, w jaki sposób w praktyce takie świadectwo może wyglądać.

18:08 / 25-11-2018

Bp Jamrozek: jeśli Chrystus jest dla mnie królem, to będę się liczył z Jego prawem

– Jeśli Chrystus jest moim królem, to z Nim staram się konsultować to, co każdego dnia staje się przedmiotem mojego życia – powiedział w niedzielę Chrystusa Króla bp Stanisław Jamrozek, delegat KEP ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa. Przewodniczył on w kościele św. Józefa Sebastiana Pelczara w Przemyślu Mszy św. połączonej z wprowadzeniem relikwii bł. Karoliny Kózkówny oraz bierzmowaniem miejscowej młodzieży.

12:15 / 19-11-2018

Przemyśl: Polak, Żyd i Ukrainiec w „Debacie Gigantów na 100-lecie Niepodległości”

W Przemyślu odbyła się „Debata Gigantów na 100-lecie Niepodległości”. O relacjach polsko-ukraińsko-żydowskich rozmawiali: prof. Andrzej Mencwel, Konstanty Gebert, prof. Myrosław Marynowycz oraz Izabella Chruślińska. – Razem osiągniemy więcej, niż każdy z nas ma z osobna – podkreślił Marynowicz.

17:40 / 18-11-2018

Przemyśl: 95. rocznica poświęcenia kościoła i powstania parafii salezjanów

Dokładnie w 95. rocznicę poświęcenia kościoła i powstania parafii św. Józefa, a bp Adam Szal przewodniczył w niedzielę 18 listopada Mszy św. dziękczynnej. Parafią od początku opiekują się księża salezjanie, a pierwszym przełożonym wspólnoty był ks. August Hlond, późniejszy kardynał i Prymas Polski.

19:21 / 15-11-2018

Obrady hierarchów Kościoła greckokatolickiego

Opracowanie nowego programu katechetycznego, tłumaczenia tekstów liturgicznych na język polski oraz utworzenie sądu kościelnego – to najważniejsze tematy poruszone podczas rady hierarchów Kościoła greckokatolickiego w Polsce. W obradach, które odbyły się w Krakowie, uczestniczyli polscy biskupi tego Kościoła: abp Eugeniusz Popowicz i bp Włodzimierz Juszczak oraz kilkunastu księży.

12:15 / 11-11-2018

Abp Szal: potrzebna jest nam odwaga do tego, aby być uczciwym człowiekiem

Potrzebna jest nam nie tylko odwaga do walki, potrzebna nam jest odwaga do tego, aby być uczciwym człowiekiem – mówił w Święto Niepodległości abp Adam Szal podczas Mszy św. za ojczyznę w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Przemyślu. Mszę św. koncelebrował także abp Jan Martyniak – senior greckokatolickiej archidiecezji przemysko-warszawskiej. Obecny był także prawosławny kapelan wojskowy ks. Jerzy Mokrauz.

13:40 / 06-11-2018

Przemyśl: 45 tys. zł zebrano podczas kwest na cmentarzach

45 tys. zł zebrały organizacje, które kwestowały na przemyskich cmentarzach w pierwszych dniach listopada. Zbierano na ratowanie starych nagrobków oraz pomoc bezdomnym.

1 2 3 169
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.