Przemyska

14:18 / 21-10-2018

Brzozów: kolegiata pw. Przemienienia Pańskiego ogłoszona bazyliką mniejszą

XVII-wieczna kolegiata pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie została dziś ogłoszona bazyliką mniejszą. Mszy św. przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Jest to siódma bazylika mniejsza w archidiecezji przemyskiej.

18:21 / 20-10-2018

Brzozów: abp Szal konsekrował ołtarz w kolegiacie

Abp Adam Szal konsekrował w sobotę 20 października kamienny ołtarz w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie. – Niech ten ołtarz będzie źródłem jedności, miłości i pokoju – zachęcał metropolita przemyski. Jutro kościół ten zostanie podniesiony do godności bazyliki mniejszej. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczyć nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

15:00 / 20-10-2018

Przemyśl: pielgrzymka członków Dzieła Pomocy Powołaniom do archikatedry

Członkowie Dzieła Pomocy Powołaniom z archidiecezji przemyskiej pielgrzymowali dziś do bazyliki archikatedralnej w Przemyślu, gdzie znajdują się relikwie bł. ks. Jana Balickiego, patrona tej wspólnoty. Mszy św. przewodniczył abp Adam Szal.

13:22 / 20-10-2018

Brzozów: jutro kościół otrzyma tytuł bazyliki mniejszej

W niedzielę, 21 października, kościół kolegiacki pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie otrzyma tytuł bazyliki mniejszej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczyć nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio z udziałem biskupów z metropolii przemyskiej. Będzie to siódma bazylika mniejsza w archidiecezji przemyskiej.

18:53 / 19-10-2018

Markowa: przy Muzeum Polaków Ratujących Żydów otwarto Sad Pamięci

Przy Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej (Podkarpacie) oficjalnie otwarto Sad Pamięci. Poświęcił go metropolita przemyski abp Adam Szal. Wydarzenie było połączone z III Ogólnopolskim Zjazdem Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

19:50 / 16-10-2018

Przemyśl: ponad 400 zdjęć na wystawie papieskiej w podziemiach

W jednej z sal Podziemnej Trasy Turystycznej w Przemyślu otwarto 16 października wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Jej autorem jest Józef Rybczyński. Ekspozycję tworzy ponad 400 fotografii.

11:57 / 16-10-2018

Zjazd Polaków ratujących Żydów

Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej w piątek 19 października będzie gościło uczestników III Ogólnopolskiego Zjazdu Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Wydarzenie będzie połączone z otwarciem Sadu Pamięci, który znajduje się w bezpośrednim otoczeniu muzeum.

23:38 / 13-10-2018

Abp Michalik: To był pontyfikat na miarę wieków

Kardynał Karol Wojtyła był wśród papabile już podczas sierpniowego konklawe – podkreśla abp Józef Michalik. Opisuje atmosferę, jaka panowała w Papieskim Kolegium Polskim w Rzymie przed wyjazdem kardynała na konklawe i pierwsze chwile z Ojcem Świętym po wyborze. „Nie ma wątpliwości, że to był pontyfikat na miarę wieków. Nie jednego wieku, ale wieków” – podkreśla. Dodaje, że Jan Paweł II był człowiekiem, który „odpoczywał przy ludziach. A jak już był fizycznie nimi zmęczony to odpoczywał przy Panu Bogu, na modlitwie”.

21:22 / 07-10-2018

Abp Szal: Kościół jest jak pociąg

Jako pociąg i pasażerów, którzy mają różny stosunek do podróży zobrazował abp Adam Szal Kościół i chrześcijan. Metropolita przemyski przewodniczył w niedzielę 7 października Mszy św. z okazji 70-lecia parafii Munina koło Jarosławia.

06:30 / 07-10-2018

Bp Jamrozek: wspólna modlitwa jednoczy rodzinę

Nie bójmy się modlić razem w rodzinie, bo kiedy jesteśmy razem, to nie będziemy podzieleni – mówił bp Stanisław Jamrozek, który przewodniczył wczoraj ostatniemu w tym roku nabożeństwu fatimskiemu w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym koło Krosna.

1 2 3 167
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.