Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Przemyska

19:12 / 22-09-2017

Abp Szal do kleryków: fałszywy nauczyciel pragnie przedstawić nie Chrystusa, a siebie samego

Czym różni się fałszywy nauczyciel od prawdziwego wskazywał abp Adam Szal w kazaniu podczas inauguracji nowego roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. 22 września formację rozpoczęło tam 85 kleryków, w tym 13 na pierwszym roku. Najliczniejszy jest kurs III – liczy 26 alumnów. Przemyskie seminarium duchowne ma też nowego rektora – jest nim ks. dr Konrad Dyrda.

13:57 / 20-09-2017

Abp Szal: wizytatorzy nauki religii mają być świadkami wiary

Wizytatorzy nauki religii mają szczególną rolę, aby czuwać nad realizacją programu nauczania, ale też być świadkami i przekazicielami wiary – uważa abp Adam Szal. Metropolita przemyski spotkał się z wizytatorami podczas zebrania w Ośrodku KSM „Nadzieja” w Wybrzeżu koło Przemyśla. Spotkaniu przyświecało hasło: „Katecheta i nauczyciel świadkiem wiary w szkole”.

10:30 / 18-09-2017

W Przemyślu pobiegli na rzecz powstającego hospicjum

Blisko 200 osób wzięło udział w biegu „Przemyska Piątka dla Hospicjum”. Imprezę prowadził redaktor sportowy TVP Przemysław Babiarz. Celem wydarzenia było wsparcie powstającego Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. Św. Łazarza.

20:56 / 17-09-2017

Abp Szal: niech znak krzyża nie będzie pustym gestem

Do tego, by znak krzyża nie był pustym gestem, ale by był wykonywany z wiarą, nadzieją i miłością wzywał abp Adam Szal w parafii Moszczany-Łazy. Metropolita przemyski przewodniczył tam w niedzielę popołudniu Mszy św. z okazji odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego i jubileuszu 50-lecia istnienia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

19:26 / 17-09-2017

Strachocina: jubileusz 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej

W Strachocinie odbyły się w niedzielę 17 września uroczystości jubileuszowe 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej, którego założycielem jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Mszy św. przewodniczył abp Adam Szal. W kazaniu uznał, że Rycerstwo jest skutecznym sposobem głoszenia Ewangelii i chwały Matki Bożej.

13:51 / 17-09-2017

Przemyśl upamiętnił 78. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę

W Przemyślu odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Rozpoczęła je Msza św. w kościele ojców karmelitów bosych. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. ppłk Marcin Kwiatkowski. – Budujmy przyszłość tak, aby już nigdy nie trzeba było upamiętniać śmierci niewinnie mordowanych – mówił w kazaniu.

15:23 / 16-09-2017

Abp Szal: służba to dawanie samego siebie

Służba to dawanie samego siebie – powiedział abp Adam Szal do pracowników służby zdrowia, którzy w sobotę 16 września pielgrzymowali do bazyliki archikatedralnej w Przemyślu. Tegoroczna pielgrzymka pracowników służby zdrowia archidiecezji przemyskiej połączona jest z jubileuszem 105-lecia istnienia pogotowia ratunkowego w Przemyślu.

09:12 / 16-09-2017

Czym jest Stowarzyszenie Metalowych Serc?

Każda wspólnota jest ważna, bo drugi człowiek ubogaca nas bogactwem swoich darów – napisał abp Adam Szal w liście skierowanym do członków Stowarzyszenia Metalowych Serc w Przemyślu. Skupia ono osoby po operacjach kardiologicznych. W piątek świętowało ono 20-lecie istnienia.

17:12 / 15-09-2017

Przemyśl: w niedzielę „Przemyska Piątka dla Hospicjum”

W niedzielę, 17 września, w Przemyślu odbędzie się bieg „Przemyska Piątka dla Hospicjum”. Prowadzącym będzie redaktor sportowy TVP Przemysław Babiarz. Impreza ma wesprzeć utworzenie Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. Św. Łazarza.

16:18 / 13-09-2017

Myczkowce: maturzyści-stypendyści FDNT rozpoczynają obóz integracyjny

Obóz dla podopiecznych Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia rozpoczął się w środę w rekolekcyjnym ośrodku Caritas diecezji rzeszowskiej w Myczkowcach. Blisko 170 tegorocznych maturzystów, którzy od października rozpoczną studia na kilkunastu uniwersytetach w Polsce spotkają się ze swoimi rówieśnikami, literami studenckich wspólnot fundacji w miastach akademickich.

1 2 3 148
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.