Przemyska

20:19 / 17-02-2018

Abp Szal: W perspektywie krzyża szukajmy odpowiedzi na ważne pytania

W perspektywie krzyża szukajmy odpowiedzi na ważne pytania dotyczące sensu życia, cierpienia i śmierci – pisze abp Adam Szal w liście na tegoroczny Wielki Post. Metropolita przemyski zachęca, by nabrać dystansu do rzeczy materialnych i większą uwagę zwrócić na drugiego człowieka.

12:19 / 11-02-2018

Abp Szal do chorych: dziękuję za wasze wsparcie i modlitwę

„Wasze świadectwo wiary, ukazywane poprzez codzienną modlitwę, przyjmowane Komunie Święte, czy wreszcie mężne znoszone cierpienia, ofiarowane dla zbawienia własnego i osób bliskich Waszemu sercu, jest niezwykle cenne” – pisze metropolita przemyski abp Adam Szal w apelu do chorych z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego.

15:07 / 10-02-2018

W kwietniu dni modlitw o beatyfikację o. Wenantego Katarzyńca w 350-lecie Kalwarii Pacławskiej

Dni Modlitw o beatyfikację Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, franciszkanina, którego doczesne szczątki spoczywają w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej odbędą się 7-8 kwietnia. Tegoroczne modlitwy będą miały szczególny charakter, wpisują się bowiem w jubileusz 350-lecia kalwaryjskiego sanktuarium.

19:36 / 07-02-2018

Od 11 lutego nowenna za Ojczyznę

Od 11 lutego w parafiach archidiecezji przemyskiej odprawiana będzie 9-miesięczna nowenna w intencji Ojczyzny. To sposób na przygotowanie do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

19:15 / 02-02-2018

Premier z wizytą w Muzeum Polaków Ratujących Żydów

Premier Mateusz Morawiecki zorganizował dziś spotkanie z przedstawicielami mediów z Polski i zagranicy w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Prezes Rady Ministrów przyznał, że termin ogłoszenia treści nowelizacji ustawy o IPN nie był najbardziej fortunny. Podkreślał jednak zdecydowanie konieczność bronienia dobrego imienia Polski i walkę z kłamliwym określeniem „polskie obozy śmierci”.

20:10 / 01-02-2018

Abp Szal: dla abp. Tokarczuka po Bogu i Kościele najważniejsza była ojczyzna

Na szczególny rys patriotyczny w życiu abp. Ignacego Tokarczuka wskazał abp Adam Szal w kazaniu podczas Mszy św. z okazji 100. rocznicy urodzin pierwszego metropolity przemyskiego. Eucharystii sprawowanej w bazylice archikatedralnej w Przemyślu przewodniczył bp Edward Białogłowski, biskup pomocniczy z Rzeszowa, były sekretarz abp. Tokarczuka.

18:06 / 01-02-2018

Przemyśl: Sympozjum „Deus Caritas w życiu abp. Ignacego Tokarczuka”

1 lutego, w 100. rocznicę urodzin abp. Ignacego Tokarczuka, Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu zorganizowało sesję naukową pt. „Deus Caritas w życiu ks. abp. Ignacego Tokarczuka”. Prelegenci podzielili się zarówno informacjami opartymi na materiałach źródłowych, jak i osobistymi wspomnieniami w kontaktach z „biskupem niezłomnym”, jak nazywano abp. Tokarczuka.

10:20 / 01-02-2018

Dziś przypada 100. rocznica urodzin abp. Ignacego Tokarczuka

1 lutego przypada 100. rocznica urodzin abp. Ignacego Tokarczuka, nazywanego często „biskupem niezłomnym”, a przez władze PRL uznawanego za jednego z głównych wrogów systemu komunistycznego. Rok 2018 uchwałą Sejmu RP jest obchodzony jako Rok abp. Ignacego Tokarczuka.

14:48 / 28-01-2018

Abp Szal: zły duch chce odwieść człowieka od zbawienia

– Zły duch chce odwieść człowieka od zbawienia – przekonywał abp Adam Szal podczas Mszy św. sprawowanej w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Metropolita przemyski wskazywał, że takim złym duchem mogą być: konsumpcyjny styl życia, ciągły pośpiech, a niekiedy nawet emigracja.

13:04 / 28-01-2018

Abp Michalik: dzisiaj też są targowiczanie

Dzisiaj też są targowiczanie, którzy wśród przyjaciół Polski szukają wrogów, atakują – mówił abp Józef Michalik w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu z okazji liturgicznego wspomnienia bł. Bronisława Markiewicza.

1 2 3 155
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.