Przemyska

20:52 / 23-04-2018

Abp Szal: wiara domaga się świadectwa życia chrześcijańskiego

Wiara domaga się świadectwa życia chrześcijańskiego – mówił abp Adam Szal w uroczystość św. Wojciecha podczas jubileuszu 50-lecia istnienia parafii św. Wojciecha w Krośnie. Metropolita przemyski wskazywał, że świadectwem wiary może być znak krzyża czyniony przechodząc obok kościoła, przełamanie lenistwa i uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. lub powstrzymanie się od zakupów w niedzielę.

17:52 / 21-04-2018

Beata Szydło: rodzina powinna być w centrum zainteresowania każdego rządu

Każdy rząd powinien stawiać w centrum swojego zainteresowania rodzinę – mówiła o tym dziś w Przemyślu wicepremier RP Beata Szydło. Była ona jednym z prelegentów XII Kongres Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Przemyskiej „Tak rodziła się i rodzi się Polska”.

15:36 / 21-04-2018

Abp Szal: los Polski to nasza uczciwość w pracy

O tym, że los Polski zależy od uczciwości jej mieszkańców we wszystkich aspektach codziennego życia przekonywał dziś abp Adam Szal. Metropolita przemyski przewodniczył w archikatedrze w Przemyślu Mszy św. na rozpoczęcie XII Kongresu Nauczycieli i Wychowawców. Jego głównym gościem będzie wicepremier Beata Szydło.

14:35 / 19-04-2018

Kalwaria Pacławska: Jubileuszowy Rok Łaski z okazji 350-lecia sanktuarium

W Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej zostanie 3 maja zainaugurowany Jubileuszowy Rok Łaski związany z obchodzonym w tym roku 350-leciem istnienia pacławskiego sanktuarium. Z tej okazji gospodarze miejsca, ojcowie franciszkanie, zapraszają do udziału m.in. w nabożeństwach fatimskich w pierwsze soboty miesiąca od maja do października.

14:46 / 10-04-2018

Abp Szal: módlmy się, aby w naszej ojczyźnie ustały gorszące kłótnie i spory

Brakuje tej świadomości, że jesteśmy jednym narodem – powiedział abp Adam Szal, który w Jarosławiu przewodniczył uroczystościom katyńsko-smoleńskim w Jarosławiu. Odbyły się one z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego przy kościele Chrystusa Króla.

10:11 / 10-04-2018

Trwa Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

Małgorzata Kożuchowska, Przemysław Babiarz, Ireneusz Krosny – to tylko niektórzy goście tegorocznego Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Rób to co kochasz”. Organizuje go Franciszkański Ośrodek Kultury i klasztor ojców bernardynów w Leżajsku.

09:29 / 09-04-2018

Abp Szal: czas miłosierdzia Bożego ma nas przygotować na sprawiedliwość Bożą

Żyjemy w czasie Bożego miłosierdzia. Ten czas ma przygotować nas do dobrego przeżycia sprawiedliwości Bożej – mówił abp Adam Szal, który w Niedzielę Miłosierdzia Bożego konsekrował kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Woli Komborskiej koło Krosna.

22:35 / 08-04-2018

Abp Szal: czas miłosierdzia Bożego ma nas przygotować na sprawiedliwość Bożą

Żyjemy w czasie Bożego miłosierdzia. Ten czas ma przygotować nas do dobrego przeżycia sprawiedliwości Bożej – mówił abp Adam Szal, który w Niedzielę Miłosierdzia Bożego konsekrował kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Woli Komborskiej koło Krosna. Zbudowana w latach 80. ubiegłego wieku świątynia, jest prawdopodobnie pierwszą na świecie pod tym wezwaniem.

18:58 / 08-04-2018

Przemyśl: Wielkanocny Taniec Uwielbienia przy pomniku św. Jana Pawła II

Jak co roku, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przy pomniku św. Jana Pawła II w Przemyślu odbył się Wielkanocny Taniec Uwielbienia. Animowała go grupa animatorów Diakonii Tańca Uwielbienia Archidiecezji Przemyskiej.

16:54 / 08-04-2018

Kalwaria Pacławska: zakończyły się dni modlitw o beatyfikację o. Wenantego Katarzyńca

Msza św. pod przewodnictwem o. Mariusza Kozioła, wikariusza prowincjalnego krakowskich franciszkanów konwentualnych zakończyła dni modlitw o beatyfikację Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. W homilii przypominał on, że miłość do Boga i bliźniego wyraża się w małych rzeczach i polega na przestrzeganiu przykazań, a wzorem takiego życia był właśnie o. Wenanty.

1 2 3 159
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.