Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Przemyska

08:53 / 15-10-2017

Abp Michalik: małżonkowie muszą mieć miejsce i dla dziecka i dla starych rodziców

Wynaturzonym spojrzeniem na rodzinę nazwał abp Józef Michalik zjawisko, kiedy w domach brakuje miejsca dla starych rodziców. Były przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przewodniczył w sobotę 14 października Mszy św. podczas Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin z archidiecezji przemyskiej do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu.

09:01 / 13-10-2017

Stara Wieś: pogrzeb o. Bronisława Mokrzyckiego

W Starej Wsi na Podkarpaciu odbył się w czwartek 12 października pogrzeb o. Bronisława Mokrzyckiego SJ, założyciela Wspólnoty Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia (zawierzanki). Mszy św. przewodniczył abp Józef Michalik. – Wielkie dzieła idą za nim – powiedział były przewodniczący Episkopatu Polski. – Wołamy: santo subito! – mówił z kolei ks. Eugeniusz Derdziuk.

19:22 / 12-10-2017

Abp Szal: Powołaniem każdego człowieka jest zdobycie mądrości

Powołaniem każdego człowieka jest zdobycie mądrości – mówił abp Adam Szal podczas Mszy św. inaugurującej nowy rok akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Eucharystia sprawowana była w czwartek w bazylice archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela.

09:12 / 10-10-2017

Zmarł założyciel sióstr zawierzanek

W wieku 82 lat zmarł o. Bronisław Mokrzycki SJ, jezuita, założyciel zgromadzenia Wspólnota Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia (zawierzanki). Pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek, 12 października, w Starej Wsi.

16:32 / 08-10-2017

Bp Jamrozek do młodzieży: przekonaniem dawajcie świadectwo wiary

– Jeśli z przekonaniem dacie świadectwo swojej wiary, to będziecie wlewać nadzieję do serc najbardziej poranionych, czy zagubionych – mówił bp Stanisław Jamrozek w bazylice archikatedralnej w Przemyślu podczas obchodów XVIII Dnia Papieskiego.

06:06 / 08-10-2017

XVII Dzień Papieski odbędzie się w Bieszczadach

Na szczyt Krzemieniec „Kremenaros” w Bieszczadach, gdzie w jednym miejscu stykają się granice Polski, Ukrainy i Słowacji wyruszą dziś miłośnicy górskich wędrówek. Tradycyjnie już w ten sposób będą przeżywać Dzień Papieski i zakończenie letniego sezonu turystycznego.

16:41 / 07-10-2017

Archidiecezja przemyska: tysiące osób modliło się w ramach akcji „Różaniec do granic”

Tysiące osób modliło się w 26 kościołach stacyjnych w archidiecezji przemyskiej w ramach akcji „Różaniec do granic”. – Przygnała nas tu potrzeba chwili. Jesteśmy pewni, że Matka Boża nas nie zostawi – mówili uczestnicy modlitwy. Różaniec odmawiano w górach, na stadionach, przy przydrożnych kapliczkach, a nieraz w szczerym polu.

21:59 / 05-10-2017

Dodatkowe środki na dziedzictwo kulturowe Podkarpacia

Ponad 14 mln złotych przeznaczy Zarząd Województwa Podkarpackiego na inwestycje związane z ochroną środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego. Wśród beneficjentów znalazły się dwie parafie, trzy gminy i dwa domy kultury.

19:51 / 01-10-2017

Wołkowyja: 50. rocznica zburzenia miejscowego kościoła przez władze komunistyczne

Mija 50 lat od zburzenia przez władze komunistyczne kościoła parafialnego w Wołkowyi w Bieszczadach. Stało się to w obstawie milicji w dniach 3 i 4 października 1967 r. W niedzielę odbyły się uroczystości upamiętniające tę rocznicę. Wziął w nich udział metropolita przemyski abp Adam Szal. Swoimi wspomnieniami podzielili się naoczni świadkowie wyburzenia świątyni.

13:02 / 01-10-2017

Przemyśl: dr Wanda Półtawska poprowadziła zajęcia podczas Studium Życia Rodzinnego

Dr Wanda Półtawska wygłosiła w sobotę i niedzielę w Przemyślu wykłady dla słuchaczy Studium Życia Rodzinnego Archidiecezji Przemyskiej. Przyjaciółka Jana Pawła II swoje zajęcia oparła o nauki o rodzinie i teologii ciała głoszone przez papieża Polaka. Przekonywała, że zadaniem każdego człowieka jest się rozwój i dochodzenie do świętości.

1 2 3 150
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.