Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Przemyska

12:45 / 12-12-2017

Dziś w Kalkucie wernisaż wystawy o rodzinie Ulmów

Dziś w Kalkucie w Indiach w Victoria Memorial Hall odbędzie się wernisaż wystawy „Samarytanie z Markowej” – poinformowało Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej. W wydarzeniu wezmą udział: autor ekspozycji Mateusz Szpytma, wiceprezes IPN oraz Jakuba Pawłowski, reprezentujący Muzeum im. Rodziny Ulmów. Wystawa potrwa do 27 grudnia br. i została zorganizowana staraniem Polskiego Instytutu w New Delhi.

20:45 / 10-12-2017

Krasiczyn: 35. rocznica powstania duszpasterstwa rolników

Dokładnie 35 lat temu, w dniach 10 – 12 grudnia 1982 r. odbyły się pierwsze rekolekcje, które dały początek duszpasterstwu rolników w Krasiczynie. Tworzyły się wówczas struktury Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników na Podkarpaciu.

21:01 / 09-12-2017

„Bieg dla życia” w trudną pogodę

55-kilometrową trasę po zaśnieżonej drodze mieli do pokonania uczestnicy II „Biegu dla życia”. Ponad 50 osób 9 grudnia wyruszyło z jarosławskiego opactwa pobenedyktyńskiego do klasztoru ss. karmelitanek w Przemyślu.

22:42 / 08-12-2017

Żurawica upamiętniła swojego rodaka śp. bp. Kazimierza Ryczana

W Żurawicy koło Przemyśla w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP abp senior Józef Michalik poświęcił tablicę upamiętniającą pochodzącego z tej parafii śp. bp. Kazimierza Ryczana. Uroczystość odbyła się 8 grudnia.

11:58 / 06-12-2017

Prof. Szewach Weiss: Muzeum Ulmów to świątynia pamięci

Świątynia pamięci – tak określił Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej prof. Szewach Weiss. Była to pierwsza wizyta byłego ambasadora Izraela w Polsce w tym miejscu. W czasie Holokaustu został on uratowany w Borysławiu na terenie obecnej Ukrainy.

21:22 / 04-12-2017

Abp Szal: każdy z nas ma być chlebem uświęconym przez sakramenty święte

Każdy z nas ma być chlebem, który jest uświęcony przez sakramenty święte – mówił abp Adam Szal w Grodzisku Dolnym na Podkarpaciu. Metropolita przemyski przewodniczył 4 grudnia Mszy św. odpustowej ku czci św. Barbary oraz konsekrował nowy ołtarz w kościele parafialnym i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

14:33 / 02-12-2017

Abp Szal na Adwent: zewnętrzne przygotowania do Bożego Narodzenia nie wystarczą

„W adwentowym oczekiwaniu nie poprzestawajmy na zewnętrznych przygotowaniach do Uroczystości Narodzenia Pańskiego” – zachęca abp Adam Szal w liście pasterskim na I niedzielę Adwentu. Będzie on odczytywany we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji przemyskiej w niedzielę 3 grudnia.

09:06 / 25-11-2017

Bp Jamrozek: dzięki potrzebującym mamy szansę zasługiwać na niebo

Przez potrzebujących Pan Bóg daje nam szansę, by zasługiwać na niebo – stwierdził bp Stanisław Jamrozek w piątek w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu. Biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej przewodniczył tam Mszy św. na rozpoczęcie sympozjum naukowego pt. „Praca socjalna a wychowanie”.

14:26 / 19-11-2017

Przemyśl: 40 lat parafii oo. franciszkanów-reformatów

Parafia pw. św. Antoniego z Padwy oo. franciszkanów-reformatów w Przemyślu obchodzi 40-lecia istnienia. Mszy św. jubileuszowej przewodniczył w niedzielę abp Adam Szal. – Parafia to nie jest tylko instytucja. Nie odpowiada za nią tylko proboszcz, czy biskup. Za parafię powinniśmy być odpowiedzialni my wszyscy – podkreślił metropolita przemyski.

14:24 / 11-11-2017

Abp Szal: cieszmy się niepodległością

Cieszmy się niepodległością, obchodźmy rocznicę niepodległości radośnie – zachęcał abp Adam Szal, który 11 listopada przewodniczył Mszy św. za ojczyznę w bazylice archikatedralnej w Przemyślu. Metropolita przemyski stwierdził, że niepodległość z roku 1918 była „wywalczona, wypracowana, wycierpiana i wymodlona”.

1 2 3 152
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.